Dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka

derman

Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin.
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
5.017
1.607
Dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka

Mutlu değilseniz belki de yanlış ülkede bulunuyorsunuz . Dünyanın ilk mutluluk haritasını hazırlayan Adrian White’a gore dünyanın en mutlu ülkesi Danimarka.İngiltere'nin Leicester Üniversitesi’nde sosyal psikoloji araştırmaları yapan White araştırmada istatistik bilgilerin yanısıra 178 ülkenden 80 bin kişinin cevaplarını topladı. Hiç şaşırmayın. En mutlu ülkeler, sağlılıklı, zengin ve akıllı toplumlardır.White, en önemli etkenler, sağlık, fakirlik düzeyi ve temel eğitim imkanlarıdir.Ayrıca nüfusun büyüklüğü da rol onuyor. Küçük ülkeler daha büyük toplumsal kohezyona sahip ve milli kimliği güçlü dolaysıyla daha iyi sonuç elde ettiler dedi.Bu sıralama mutluluk için sadece zenginliğin yeterli olmadığını gösteriyor. İşte ülkelerin sıralaması:
1 - Danimarka, 2 - İsviçre, 3 - Avusturya,4 - İzlanda,5 - Bahama,6 - Finlandiya,7 - İsveç,8 - Butan,9 - Brunei,10 - Kanada,11 - İrlanda,12 - Lüksemburg,13 - Kosta Rika,14 - Malta,15 - Hollanda,16 - Antigua and Barbuda,17 - Malezya,18 - Yeni Zelanda,19 - Norveç,20 - Seyşel Adaları,23 - ABD,35 - Almanya,41 - Büyük Britanya,62 - Fransa,82 - Çin,90 - Japonya,125 - Hindistan ,133- Türkiye ,146 -Makedonya,167 - Rusya,176 - Kongo,177 - Zimbabve,178 - Burundi.

herşeyee güzell penceredenn bakmakkk yeterr mutluu olmakk içinn
bunuu başardıktann sonraa gerisii gelirr

edit edit edit neden kaldırıldı yaaaaaaaaa

133 ve 163 arasında yazıcaktım,
ıkısıde sonlarda bahtsızım ben bahtsız hehe

ben türkiyeyi en sonda sanıyordum....daha mutsuzlarıda varmış demek...

hayret bu mutluluk istadiskine hiç inanasım gelmiyor,yeterince adrian white ülkemizi tanımamış olsa gerek.

X