Dünyadaki en kıskanç kız benmiyim

tuqce_baysal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2011
114
0
oncelıkle yazımı okuyup yardım etmek ısteyen herkese teskkur ederım ...
ben 19yasndaım bundan ıkı yıl once delı qıbı sevdıqım bı cocuk vardı oda benı sevıyodu ben ole sanıyodum 1bucuk sene ılıskımız surdu o benı bu bırbucuk yıl ıcınde 3 kere aldattı daha doqrusu ılk oqrendıqımde ayrıldım 1hafta ayrı kaldım barısmak ıcın elınden qelenı yaptı ve ben ole cok sevıyodum kı qururumu ayklar altına alıp devam ettım ınandım bıdaha yapmıcaqına aradan 6ay qectı tekrar aldattı bu sefer tamamen bıtırmıstım qozumde bıdaha asla olmıcatı fakat ardan 1ay qectı bu surede hep yalvarıyodu konusyoduk doqum qunuydu ve ben onu arayıp doqum qununu kutladım barıstık mutluyduk herseyı unuttum sesını duyunca onsz yapamazdım cunku...ve ertesı sabah kalktıqımda arkdasımın mesjyla uyandım quven dun aksam qokceyle bırlıkte elele oturyodu ...qokcede bızım kapı komsumuz :) ben tabı yıne yıkldım aqldım fln bı dunya olay neyse bıttı tamamen her aksam bırlıkte qoruyodum onları unuttum desemde yok unutmak ımknsızdı bunalıma qırmıstım 3ay ewden dısarı cıkmadım aılem kafayı yemıstı benı kendıme qetıreblmek ıcın..sonra bı qun bende bı ılıskıye baslıcm onun ınadna demıstım benı cok seven bı cocuk vardı bende onla cıkmya basldm ama yapamadım hep qozmun onunde o hep aklımda o ayrldm cocqu kandırmak ıstemedım ... neysee aradan 2sene qectı ve ben bı cocuqa cok fena asık oldum ole bole deıl yanı suankı ılıskım olan cocqa cok sevıyorum quven aklıma bıle qelmıyo cok mutluym zaman cok quzel qecıo onun yanında fakat benım bu aldatıldktan sonra quven prblemım olmaya basladı quvenemıyorum hep aldatıcak bıtıcek dıe korkuyorum sankı onu alayım saklayım kımse qormesın ısıtoyrum cok sıkıyorum farkndayım oda bundan sureklı sıkaytcı bana quven dıo quvenmezsen olmaz dıo ama bu cok zor kı ... tamam dıyıorum quvenıorm dıyorum ıkı qun mutluysak ucuncu qun kucuk bı kavqa edıyorz bende bıttımı noldu dıe aqlmayha baslıyorum oda cok kızıo ve dun yıne kavqa ettık ... hemde cok qereksız bı konudan ben hep alttan alıyorum sesımı cıkarmyorum aqlıyorum korkudan oda sorunlu bı cocuk aılesıyle konusmuyo tek basına yasıyo bı donem uysturcu kullanmıs fakat bıraktı ..bunların etkısyle asırı tepkıler verıyo en zoruma qıdende sıktır qıt ben aılemı sıldm sen kımsın kı demesı ... ben dun sırf bu kelıme ıcın bırakıcktım ama yapamadım ...dusunsene ıkıncı kez asık olduqun bıdaha olmaz dedıqın olay oldu sevıyosun ama yıne kaybedıceksın ... off ne yapıcam bılmıyorum bu arada aılemde ıstemıyo pek ahmetı'mı qecmısı kotu olduqu ıcın :S ama ben onun ıcın herseyı yapmaya hazırım :S:S ama bı qun bıtıcek emınım cunku cok sıkıyorum bılmıorum bu dunyadıkı en kıskanc kız benmıyım yada sadce zamanında yara aldıqım ıcın mı bılmıyorum a am luten yardım edınnn yalvarırımm lutfen ne yapcım ben

Seven insan kıskanır,kıskanacaksın ama aşırı derece vede ona belli edecek şekilde olmamalı.değilse bu ilişki ne sana ne de erkek arkadaşına mutluluk vermez.bence ailenin söylediklerini yabana atma.sana şimdiden küfür etmeye başlayan ilerde ne yapar hiç düşünemiyorum.üzülerek söylüyorum ama yaşam şekli olarakta hiç birbirinize uygun değilsiniz.ailesini silen bir insandan sence ileriye yönelik bir şey beklenir mi?yol yakınken bence bitirmelisin...

kime neye özeniyor bu emo gençlik harfleri düzgün yazın yahu türkçeyi mahfediyorsunuz

bende ayse arkadasima katiliyorum cnm...insan sevince bazi seyleri goremiyor hani derler ya ask insanin gozunu kor ediyor diye...ben senin ahmetle mutlu olcagina inanmiyorum cnm yani uzun surmez bence mutlulugun...ileride daha cok uzulmege raziysan devam et ...ailende cok hakli istememekte cnm...sen annenin yerine bi koy kendine evladinin kotu bi evlilik yapmasini istermiydin...tmm seviyorsun ama surekli kavga ediyormussun...hem bence guven karsindaki sana guven verirse guvenirsin bana guven demekle olmaz onu hissedersin...ahmete guvenmiyorsan eskiden yasadgiinla alakali degil bence ona guvenmeme nedenin bence sana guven vermemmesinden...ailesinden neden vazgecmiski baski yaptiklari icin mi onun iyi bi gelecegi olmasini istedikleri icin mi?ileride sendende vazgecmicegi ne malum?iyi dusun cnm seviyorsun severken ayrilmak zor geliyor...ama sonra pisman olmakta var eger guven almyiorsan ondan bence devam etme cnm bu benim fikrim...bence cok daha iyilerine laiksin:)

Canım sana zor gelecek biliyorum ama ayrılman en doğru karar olacak çünkü erkek arkadaşın ailesini silmiş kendi canı kendi kanı olan anne babasını silmiş yarın bir gün senide siler ki sen el kızısın. ilk erkek arkadaşından ayrıldığında bidaha aşık olamam sanmışsın ama olmuş ve bundan sonrada olacak hem de ondan çok daha sevdiğin insanlar elbetteki olacak çünkü daha 19 yaşındasın yol yakınken dön ileride daha çok üzülürsün. Bir kaç yıl sonra geçmişe dönüp baktığında çok üzüleceksin bu günleri böyle biriyle geçirdiğin için. Yıllar geçipte pişman olmaktansa şimdi ayrıl ve kendine başka uğraşlar bul spora git, ya da farklı kurslara git sosyalleş inan kendine gelirsin ama bu kişiyle devam edersen hayattan zevk almazsın. Eskiden uyuşturucu kullandığını söylemişssin anladığım kadarıyla erkek arkadaşının psikolojik sorunları var şimdi küfür eden bir insan yarın dövmeye de kalkar. Kendine bu eziyeti etme derim ama karar senin.

Biz değil sen kendine yardım et biraz. Uyuşturucu kullanmış ailesiyle görüşmeyen ve senin de ailenin onaylamadığı biriyle ne işin var. Kimseyi de kötü alışkanlıklarından vazgeçireceğim falan diye düşünüp boşa kürek sallama. İyi düşün..

İnsan kendi değerini kendi belirler.Sana böyle diyen biriyle devam etmen büyük hata.Çocuğun özellikleri filan zaten fiyasko...Onu es geçiyorum.

Genel olarak hayata bakış açını değiştirmelisin.Dünyadaki en önemli şey erkekler değil.
Bunu anladığın zaman,hayatın kolaylaşacak,bu sıkıntıları yaşamayacaksın.

Bu bakış açısına sahip olabilmen için,eğitim ve iş alanında yoğunlaşıp,kendi ayakların üzerinde durabilmen lazım.
Şarkılarda,filmlerde,dizilerde sunulan aşk kalıplarına itibar etme.
Aşk bu kadar dramatize edilecek,arabeskleştirilecek bir kavram değil.
Aşk güzeldir herşeyden önce...Çirkin değil !

arkadaşlar söylenmesi gereken her şeyi söylemiş zaten, ben de destekliyorum hepsini. şu anki erkek arkadaşın zaten senin güven problemini çöebilecek biri dedeğil, ayrıca sana kurmuş olduğu cümle, gelecekte yaşayacağınız sıkıntılara dair en büyük ipucu, bence de yol yakınken, tartışmalar yaşanıyorken bitir ve sana daha uygn birilerini bul. daha çok gençsin, en güzel çağlarını böyle sorularla geçirme.

Böyle tipleri özenlemi arıyorsun sen ? Şu sevdiğin yada sevdiğini sandığın ilk çocuk için yaptıklarına bak aldatan birini defalarca affetmek bilmiyorum bence kişinin kendisine yaptığı büyük bir saygısızlık, ilişkiniz gerçekten düzgündür bir kere yapmıştır bir hata affetmişsindir bir şey demem ama defalarca olmuş ' alışmış kudurmuştan beterdir ' der annem çokta doğru ..
Şimdikine gelirsek ben onu sevdiğinide düşünmüyorum bence bir arayış yada kaçış belkide cahillik nedersen de ama sevgi değil bence .. Önceki ilişkinde çok zülmüşsün ağlamışsın bunalıma girmişsin hata olduğunu öyle böyle anlamışsın ama anlaşılan ders almamışsın .. Geçmişi problemlerle dolu, ailen istemiyor bnce senide umursamıyor daha öncesinde çok üzülen bir kız nasıl olurda böyle biriyle olur ? Bana göre ilki hata ikincisi aptallık olmuş ..
Birz ters konuşmuşsam kırılma bana sadece hassasım bu konuda .. Biran önce titre ve kendine gel biraz kendine zaman ayır kurtul hepsndn ...

önce şu harfleri düzgün kullansak keşke. q bizim alfabemizde yok bi kere.
sana gelince bence mıknatıs yutmuş gibi hastalıklı kişileri seçiyosun. hepsinden kurtul çeki düzen ver hayatına

Allah yardımcın olsun canım .yasadıgın durum herkes tarafından anlasılabilmeyen cok zor bir durum .. tek diyebilcegim sey sabretmen ..çok seviyosan gercekten sakin ol olaylara aşırı tepki vererek yaklasma biraz zamana bırak .. yoksa kendinide yıpratırsın karsındakini de ..hayatta imkansız diye bişey yoktur bence .. kimsenin gecmişini sorgulamakta kimseye düşmez önemli olan gecmişteki hatalarıyla yüzleşip onlardan uzaklaşması ..birbirinize güvenirseniz inan aşamayacagınız engel yokhersey senin elinde olumlu düşün sonra hersey arkasından gelir
Allah her zaman yar ve yardımcın olsun canım ..umarım gercekten mutlu olursun :89:

Dilimizi düzgün kullanma konusuna değinmiyorum bile arkadaşlarımız gerekli uyarıyı yapmışlar:)

Eroinle Dans kitabını mutlaka okumalısınız... Okuduktan sonra bir dakika geçmeden ayrılacaksınız.

antalyadan_ayse

Seven insan kıskanır,kıskanacaksın ama aşırı derece vede ona belli edecek şekilde olmamalı.değilse bu ilişki ne sana ne de erkek arkadaşına mutluluk vermez.bence ailenin söylediklerini yabana atma.sana şimdiden küfür etmeye başlayan ilerde ne yapar hiç düşünemiyorum.üzülerek söylüyorum ama yaşam şekli olarakta hiç birbirinize uygun değilsiniz.ailesini silen bir insandan sence ileriye yönelik bir şey beklenir mi?yol yakınken bence bitirmelisin...

cok quzel solemıssın ama ole olmuyo kı ıste sevıyorum kıskanıyorum ve bellı edıyorum tamam dıyorum bellı etmıcem kendı ıcımde yasıycam ama bu sefer ewe gıdıp ya sacımı yoluyorum ya aqlıyorum ya bısılerı kırıyorum bu huyumu deıqstremıorum ..aslında bazen bende dusunuyorum olmaz bız hıc uymuyorz dıyorum ben unıvrste okuyorum aılem cok duzqun o ıse hapıste yatmıs uystrcu kullanmıs aıelsyle konusmayan herkesın kotu qozle baktıqı bırısı dıyorum sıleyım ne ısım var benım bole ınsanla sonrada dıyorum hayatı qormus yasamıs iyiyi kotuyu bılıyor artıkta yapmıyo onu bunu dusunup uzulceqıme qecmısnı sılıp cok temız bırı qıbı baqlanıorum ole karısık duyqular ıcındeyım kı anlatması ımkansız :S:S ben ne yapacıqmı harbıden bılmıyorum :S

iklim

kime neye özeniyor bu emo gençlik harfleri düzgün yazın yahu türkçeyi mahfediyorsunuz

kusura bakmayın ama ben emo fln deqılım sadce parmaklarım ole alısmıs ve hızlı bı sekılde yazdıqım ıcın bazı harflerın yerı deısmıs olabılır ama burda turkce dersı yapmıyoruz ben cok doluyum ve bu satırları yazarken bıle aqlarken acaba turkcemı katlolmus yoksa bana emomu dıcekler dıe dusunmek aklıma qelmedı lutfen sızde bırakın bunlarıda ınsanlara nasıl yardım ederım konusuna qelın ... ben turkceyı yerı qeldımı qayet duzqn kullanırım konumuz bu deılll lutfenn

önce şu harfleri düzgün kullansak keşke. q bizim alfabemizde yok bi kere.
sana gelince bence mıknatıs yutmuş gibi hastalıklı kişileri seçiyosun. hepsinden kurtul çeki düzen ver hayatına

.. oncelıkle dedıqım qıbı emo fln deıqılm sadce qozume hıtap ettıqı ve hosuma qıttı ıcın g yerıne q kullanıyorum bu turkceyı bılmedıqım ve ya katlettqım anlamına qlmz ben bu yazdıklarımı aqlyarak yazarken sız neyın derdndesınız :S

ve dedıqınız qerckten cok doqru nerde hastalıklı ınsanlar orda ben cevremde bı dunya doqru durust sevılen ınsanlar varken ben hep kanı bozuklarıla cıkıyorum :S bu da kader mı yoksa cahıllık mı bılmıyorum :s duzqun bı ınsanla ıkı dakıka konusamam bıle sevqlı konusnda ne bılm cekmıyo hanı elektrık fln derler ya ole bısı ama nerde bı serserı ne olursa olsun tamam bıttı o ıs :S:S bu da benım zaafım dıyebılırm :S:S nasıl kurtulcm bundan bılmyorum ama emınım bı qun ayrılcm ve o qun suankınden daha fazla acı cekıcem :S offff bılmıorummm ne yapmam qerekıo yaaa bu kadar sevmısken bıttı dıyemem kııı :S:S yapamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…