Yarışma Dünya Mutfağı Oylaması

En Başarılı Bulduğunuz Dünya Mutfağı Tarifi?

• Ankete Katılan
    185
  • Anket Kapalı .
Hangisi o söyle çabuk
Bunun bir hikayesi var Nevoş
Elazığlının birine kiraz yaprağını yedirmişler "bu yemek nasıl bir yemek demiş o da"
anlatmış Malatyalı " şu kadar saatte sardım böyle pişirdim şöyle soğanı kavurdum anlıyaçağın tam paşalara layık bir yemek demiş" Elazığlıda demişki "valla sizin paşa dello ( delirmiş ) olmuş " kiraz yaprağı sarması deyince akla bu geliyor. Ablama bir gün "bu dello paşa yemeği mi dedi" biri "o da ney dedim ?"bunu anlatılar.

Doğru söylemişler o yemeği yapmak akıl işi değilElazığlılarda yapıyor onu ama yoğurt pişmiyor onlarınBizimki ile alakası yok
Geçen hafta yaptım ve son yaprağımı kullandımBir daha nerden bulacağım

selaammm kızlarrrr herkese iyigeceler,huu huuuuu
Hoşgeldin tatlım
Ben hiç görmedim bizim tanıtıklar bizden istiyor gelirsen kurusundan veririm ben sana bende sardım buzluga attım

en son nerede kalmıştık nevrestemben şuan gribim,inanamıyorum ya bu ay hastalık yapıştı yakama bırakmıyor,üstelik bademciklerim yine şişecek gibi ama hemn ilaç takviyesi yaptım
Canım senin grip değil kesin allerjiBu kadar uzun yazık sanaİlaç almadan olmaz tabi
Çok geçmiş olsun

Hoşgeldin tatlım

Ben hiç görmedim bizim tanıtıklar bizden istiyor gelirsen kurusundan veririm ben sana bende sardım buzluga atım
hoşbulduk canımsanırım kiraz yaprağı sarmasından bahsediyorsunuz değil mi?ben bunu geçenlerde burada bir arkadaşta okumuştum,çok lezzetli oluyormuş ama minik minik yaprağa nasıl sarıyorsunuz valla bravo

hoşbulduk canımsanırım kiraz yaprağı sarmasından bahsediyorsunuz değil mi?ben bunu geçenlerde burada bir arkadaşta okumuştum,çok lezzetli oluyormuş ama minik minik yaprağa nasıl sarıyorsunuz valla bravo
Biz geçen hafta ablama annemle ikimiz dondurma kapların gibi olan saklama kaplarına 7 kutu sarıp buzluguna koyduk hata birde tencere sardık biz biraz hızlı sarıyoruz ondan sanırım ama ilk saranlara sıkıcı gelebiliyor
Evet çok lezzetli bir yemek ve zahmetli kimi çok seviyor, kimi sevmiyor tamak tadına göre değişir, kiraz yaprağı kokusu yemeğin ayrı bir lezzet veriyor gelirsen tadırırız sana
Tarif linki

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...z-yapragi-sarmasi-sponsor-icim-yogurt.592983/

Son düzenleme:
Biz çabuk sarıyoruz canım alışkanlıkParmaklarımızın arasına dizip öyle tencereye diziyoruz
Güle güle,sağlıkla yiyin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…