Dun kurtaj oldum

gunessiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2017
12
6
28
Dün akşam 8+5 haftalik gebeligim sonlandı. Kürtaj oldum , çok uzuldum , hiç birsey teselli olmuyor. Herkese söylüyorum nasip değilmiş diye ama ,zoruma gidiyor. Söyle yapmasaydım, böylemi yapsaydım, annelik hep bir pişmanlık, özür dilerim bebegim seni içimde tutamadığım için anneni affet ,elim sürekli karnıma gidiyor , ben böyle hissederken bebeklerine zarar veren , çocuklarına kıyan annelerin kanından şüphe ediyorum o lar asla anne olamaz onlar hayvanda asla olmaz , mahlukat olarak adlandırılan istiyorum , Rabbım annelik şerefini hak edene nasip et en büyük duam ooo...seni seviyorum cennet kuşum , rabbime emanetsin..inşallah gorusuruzz ♡♡♡

Duygularınızı o kadar iyi anlıyorum ki..11 haftalikti ilk bebeğimi kaybettiğimde..Çok zor bir dönemdi yolda çocuklu kadın görsem neden benimki nasip olmadı diye ağlardım..Hele ki kürtaja gittiğimde hamileler bekleme salonunda kontrole gelmiş ..Bana hamilemisiniz diye soruyorlar cevap bile veremeden ağlıyordum..Acitiyor,kalbini parçalıyor ama geçiyor..Birşey yaptığınız için olmadi..Belki de sagliksiz olacakti o yuzden Allah nasip etmedi.. insan kendinde kusur ariyor ama nafile...Benim yasım 8 ay sürdü,ancak kendime geldim..Şimdi şükür iki kızım var...Allah size de hayırlı zamanda saglikli ve hayırlı evlatlar nasip etsin
.İsteyen ve hakeden tüm kadınlara nasip etsin..

Çok geçmiş olsun, kendinizi suçlamayın, ben de 7 haftalıkken kaybettim kalbi durdu bebeğimin, sizi çok iyi anlıyorum

Allah razı olsun, 1 evladım var şükür Rabbım ona uzun ömür versin .ama çok hazırdım haberi aldığımda çok mutlu oldum oğlum delirdi , herkes teselli etmeye çakışıyor ama duymuyorum bile , istemsizce elim karnıma gidiveriyor. İlaçları görüyorum, inşallah benimde çabuk geçer bu halim benim bu 2 . Dusugum, diğeri kendi düşmüştü, niye olmadı diye bi sorunmu var diye üzülüyor kahroluyor elinden olmadan...

Başınız sağ olsun. Allah kalbinize ferahlık versin. Ben daha ileriki haftalarda ölü doğum yaptım. Sonra kimyasal gebelikler de yaşadım. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bununla ilgili ben de kendimi çok suçladım. Hem kadın doğum doktorları, hem psikologlarla görüştüm. Hepsinin dediği ve sonunda zorla kabul ettiğim bişey vardı. O da ben ne yaparsam yapayım yaşayacaksa yaşayacak, gidecekse gidecekti. Bi kadın doğum doktoru şey demişti köyleri düşün kadınlar ne kadar doktora gidebiliyor, ne kadar ilaç kullanabiliyor. Ama yaşayacağı varsa yaşıyor. Gerçekten sağlıksızsa gidiyor ne yaparsak yapalım. Tabiki testlerinizi falan yaptırın. Benim mesela pıhtılaşma sorunum varmış. Kaybımdan sonra testimi yaptırdım. Bu gebeliğimde kan sulandırıcı kullanıyorum. Doktorumla takipteyiz sürekli. Allah en kısa zamanda size de hayırlı sağlıklı gebelik ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

Doktor şu nedenden demedi mi? Tekrar hamile kalmak isterseniz belki öncesinde test tahlil vs yaptırmanız gerekir.
Ne yazsam bilemedim, en azından çocuğunuz varmış bazısında o bile yok. Çok geçmiş olsun.

Allah hayırlı zamanda ,sağlıklı evlat nasip etsin. Gerçekten nasibinizde yokmuş ,kendinizi suçlamayın. Geçmiş olsun. Kucağınız boş kalmasin. Allah isteyene, bakabilene nasip etsin.

Pıhtılaşma sorununu birinden daha duydum . İnşallah 2 ay geçsin tahlillerimi yaptıracağım..

Geçmiş olsun. Ben de 2ay önce 8haftalıkken kürtaj oldum. İnsan üzülüyor kendini suçluyor ama bazı şeyler bizim elimizde değil maalesef. İnşallah tekrar hamile kalırsınız sağlıklı bir şekilde

Haklisin dusuncelerinde çok acı verici bir durum bende yaşadım bu acıyı

Bunu yüreğinize serinlik versin diye yaziyorum . Ebeyim iki tane erken hafta karnimda ölen bebekler için kuretaj oldum. Dogumhanede çalışıyordum üstelik, ki ogrenmemizin ikisi de tesadüfi oldu ne kanama ne ağrı . Hep doktor arkadaşların gel bakalım bebise demesiyle tesadüfi öğrenildi. Yaşadığımız sokun tarifi yok. Sonra ne mi oldu. Gebe kalabilmekti en önemlisi bunu idrak ettim doğum yaptırmaya devam ettim ve bir gün bebeğim olacağı inancımı hiç kaybetmedim. Neden oldu niçin oldulara çok takildigimda oldu ama bı sebep bulamadık. Ve ben hayatıma döndüm inancımı yitirmedim o ara deli gibi amigurimi ördüm. Şimdi iki bebişim var 2 yıl arayla aynı tarihlerde normal doğumla doğurdum. Biri iki buçuk yaşında biri altı aylık. Güzel günlere olan inancınızı yitirmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…