Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

İnan kafaya takacak bişey yok. 2 gün çıkmazsın 3 gün çıkmazsın. ELbet çıkacak. İçinde kalacak hali yk yaa
Hem çıkınca göreceksin ki -500 inan daha keyifliii.

Hiçbir sorun yaşanmayacağı iddia edilemez ama felaket tellallığı yapmanın da bir anlamı yok diye düşünüyorum ben. Beni bir tek bu sorun zorladı ama seyirde geçecekse bugün atakta 6.günüm 7' ye tamamlayıp seyire geçeyim o zaman

Benim atıklar da bağırsakta yerleşik hayata geçtiler Sevmediğim bitki çayları ile dost oldum ama atıklar da benle dost oldurla zannımca. Arkamdan vurun beniii, terkedin nooolur, ihanet edin, gidin gidinnnn

İnan kafaya takacak bişey yok. 2 gün çıkmazsın 3 gün çıkmazsın. ELbet çıkacak. İçinde kalacak hali yk yaa
Hem çıkınca göreceksin ki -500 inan daha keyifliii.

Pazardan beri tartıya çıkmadım şimdi evime sıfırdan eşya alıyorum annem ilk ne alalım dedi tartı dedim Hala bir tartım yok ama alır almaz tartılacağım olmazsa yazlıkta tartılırım ama merak etsem de 3 öğün dışarıdan yemek zorunda kaldığımdan pek ümidim yok bakalım

işin özü de bu zaten. çok sağlıklı değil belki ama kötünün iyisi. eski beslenme alışkanlığımızı bıraktık en azından. ayrıca ben kendi adıma kalori diyetlerini de sağlıklı bulmuyorum. hatta bir adım ileri götüreyim işi. diyet denen şey yetersiz beslenmedir ve sağlıklı değildir. yani, günlük ihtiyacımız olandan daha az besin alıyoruz ve kalan kısmı depolardan karşılıyoruz. ama tabi ki obezite de sağlıksız bir durum. daha önce yaptığım kalori diyetlerinde hep fiziksel ve ruhsal sorunlar yaşamıştım. bu diyetle kısa vadede bir sorun yaşamadım ve su tüketimine dikkat edersem uzun vadede de yaşayacağımı düşünmüyorum.

ben ilk dukan yaptığımda testlerimi yaptırmıştım her şey gayet iyiydi doktor her ne yapıyorsan devam et dedi hatta şu zayıflama haplarından falan konuştuk, sakın bulaşma dedi dukan için safra kesesinde taş oluşur diyorlar benim annemin safra kesesinde taş var ama hayatında dukan yapmış biri değil bir beş kilo verdiğimde tekrar test yaptırıcam o zaman da umarım her şey düzgün çıkar. Tabiki uzun süreli sonuçlarını bir 2-3 yıl sonrasında görücez hep beraber...

Bu arada yarışmacı arkadaşlar baya hızlılar ohh - 500 ler falan allah artırsın ben bugün tartılmadım yarın iftar öncesinde umarım eksileri görürüm

SELAM KUZUCUKLARIIIMMM

nassınız bakalım ben gene evden ofise baglı şekilde çalışmaktayım efemmmm

kızlar bugün kendime 5 yıl aradan sonra 40 beden ama bu rahat kesim bi pantolondu aldım bir haftadır güydüğüm 5 yıl önceki 42 beden pantolumda bol geliyiiiiii

müjde kızlar vallah inşallah ramazan sonrası daha hızlı verip bi daha da almıcam

ben bugün tartıldım ve bildirimi yapım dedim malum yarın oruç sabah tok olucam

baslangıc:83,3
geçen hafta:77 )aslında 75,8 dim regl nedei ile almıştım
bu hafta:74,8
giden 2,2

75 gormek benim için adak sebebi idi arkadaşlar bilir ama ben ramazan sonrası bu kiloları göreyim hemen geröekleştircem adağımı kızlar malum ben 75 görmeyeli bi 6 sene oluyo heralde 2 kilo daha verince evlilik kilomda olcam ama eşim şimdi daha zayıf göründüğümü söylüyo heralde dukan etkisi diyorum

öpüldünüz güzeller

BU ARADA benim endokrinci bana devam et ama dikkatli bol suyuna dikkat et demişti :;=

5 günlük atağımda et ve süt ürünlerini sınırsız yemiştim ve günde 2 kaşık yulaf kepegini krep olarak tüketmiştim. Yumurtayı ise sarısıyla birlikte bazen günde 3 adet tükettim ve sonuçta 5 günde çok iyi sonuç aldım. ÇÜNKÜ HİÇ KAÇAMAK YAPMAMIŞTIM. SADECE İZİNLİ OLDUĞUM YİYECEKLERİ YEMİŞTİM.

Şimdi ise 5 günlük protein günlerindeyim ve kaçamak yapıyorum. Bu da kilo vermeme engeldi. Bunu bizzat yaşadım. Dukan'ın atağında kaçamağa yer yok.
Bence yumurta yenilebilinir.

Limona atakta izin var.
Hatta yapabiliyorsak suyunuza limon damlatın. Ben ilk günlerde suyuma hep limon damlatıyordum ve çok faydasını gördüm. Sonra mideme dokununca limon suyunu bırakmak zorunda kaldım.

a-101 de satılan mest form çaydan bir poşet iç. sabaha sorun kalmaz. diyeti bırak diyen doktor sebebini de söyledi mi?
Kızlar dün A-101 e özellikle bu çay için gittim ve bulamadım.
Şu an 3 gündür kabızlık çekiyorum. Yeşil çay ve doğadan 5'i 1 yerde yi aynı bardağa koyup içiyorum bana mısın demedi. Tık yok.

Kızlar bugün vanilya aroması ve limon aroması aldım. Ve elimden vanilya aroması düştü, parçalandı. Mutfak şimdi vanilya kokuyor. Denemeden halletmiş oldum.

güzellik safra kesesinde taş oluşumu hızlı kilo vermekten oluyor aslında hangi diyeti yaparsan yap ortalamada ayda 4-5 kilodan fazla verirsen bu risk hep olacak

Son düzenleme:
melisende aromalar da sınırlı tüketebileceklerimizden dimi? Ben hep görüyorum tariflerde ama kararsız kalmıstım kullanıp kullanmamakta.

evet öyle birşey var da, onun kaynağı neresi bilemiyorum. birirsi kitaptan yorumlayıp hazırlamış sanırım. kitapta sınırlı izinlilerin listesi var. sınırsızların listesi de var. bence o listeler yeterli.
yumurta konusunda daha önce söylediğim şeyi tekrar edeceğim. kitapta kolesterol problemi olanlar günde 1 yumurta sarısını geçmesin diyor. onun dışındakiler için bir sınırlama yok. ben hergün kahvaltıda 2 yumurta yiyorum diyete başladığımdan beri. bazen akşam yemeğinde de yemek zorunda klaıyorum. günde 4 yumurta yediğim çok oldu yani. hiçbir sıkıntı yaşamadım.

5+5 de kaçamak olma ihtimali yüksek. aslında 5+ 5 yapmaya hiç gerek yok. ay sonunda aynı sonucu alacaksın nasıl olsa. 1+1 en sağlıklı ve en kolay olanı.

bn bildirimimi yapiorum arkadaslar

baslangic tarihi: 21.06.2012
baslangic kilo: 77
hedef kilo: 65.7
02.08.2012 de kilo 72.7
suanki kilo 71.9

melisende aromalar da sınırlı tüketebileceklerimizden dimi? Ben hep görüyorum tariflerde ama kararsız kalmıstım kullanıp kullanmamakta.
Aliyenin yazdığı gibi 3-4 damla bişey kullanılıyor. bence zararı olmaz.

Seninle aynı düşüncedeyim. Benimde atak evresinde iken bazen 4 yumurta yediğim olurdu. Yeme sebebim ise et yemekten bıktığım için ağırlık süt ürünlerine ve yumurtaya vermemden kaynaklıydı. Hiç bir sakıncasını görmedim.
5+5 de kaçamak olma ihtimali yüksek. aslında 5+ 5 yapmaya hiç gerek yok. ay sonunda aynı sonucu alacaksın nasıl olsa. 1+1 en sağlıklı ve en kolay olanı.
Evet canım. Ben yanlış yaptım. Aslında Dukan ne diyorsa o gerçerli ve doğru yöntem. Sıkılmayın size 1+1 i öneririm diye yazmış. Bence de 1+1 daha doğrusu olan.
Bugün protein günümdeyim ve ben 1 kuru kayısı, bir incir yedim. Tüüüü bana.:84:Bunlarda yetmedi 1 yemek kaşığı mercimekli bulgur pilavı yedim. Allah beni kahretmesin.

günaydınlar efendim.. malum bebek var, uğrayamıyorum :)
dely'm kuzum kilom 73,6 kaldığım yerden devam inişee :))

Günaydın herkese..

Bugün -200 ile uyandım, 64.8 olduğumu gördüm. Dün akşam iki parça küçük çikolata yiyerek ilk kaçamağımı yaptım. Bi daha yapmıcam söz. En azından bayrama kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…