Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

şu tibetlilerle ilgli hiiiiç bir şey duymak istemiyorum artık, tiksindim resmen insanlardan, arakanlı müslümanlara yaptıkları eziyet ve soykırımdan sonra toptan müslüman olup 1 yıl oruç tutsalar hşkaye yani, o kadar nefret ettim.

Ama ben sadece menbüyü kopyalamıştım. Gavur hepsini almış:) Çok soryyy
ahahah olsun olsun bir şey olmaz. sayende bilgi şeyettik canım

alternatifleri ben de denemek istiyorum ama bu hafta çok gözüm korktu, daha denemeye fırsat kalmadan kilo aldım ve bu hiç mantıklı değil
bir de son zamanlardaki en büyük endişem normal düzene bir türlü geçememek, yani çok çabuk kilo alacaksam saçma oluyor yapmak.
parası da çabası da fena

kuzum ya ciddi ciddi korkuyorum ben bir rayına oturtamayacağım diye, yani bir gün illaki sebze meyve baklava börek neyse işte yemeye başlayacağız.
yani kafam basmıyor nasıl olacak bu, şu anda tek öğünden bile korkuyoruz baksana bence haftada 2 öğün de bunu çok değiştirmeyecek.

yaa bilemiyorum işte tatlım. alacağım sanki. hiç bu kadar hızlı almamıştım ben, resmen tartıda 55.8 gördüm hadi 2 kilo su olsun reglden dolayı ee kalanı ne?
şimdi ilk defa yumruk yapıyorum ama çok farketti tabi
ama her defasında böyle olmaz
yani sana dememin nedeni kendim yaşadığımda yol bulmak için.

ayrıca sanırım bu konuda haklısın belki seyir yapıp güçlendirmeye geçmeliyim.
mcx teşekkürler

Selam arkadaşlar
Tatilden dönenler hoş gelmişler.

Bugün atakta 5. günüm ve tartıda görülen rakam 63.7
Dü 64.0 çıkmıştım. Bugün 300 gr eksik görünüyor.
Yarın da 200 gr eksik gelsem, 63,5'la seyire başlarım 1 ağustos'ta.
Yani umarım...

Kızlar bu toz tatlandırı ve aromaları hangi marketlerde bulabilirim ben?

Birde şu light pudingler hakkında neler düşünüyorsunuz?

cnm ztn korumayada gecsek hep dıkkat etmemız lazım..böle abartı bigun gecirdiysek ertesı gun protein yaparak dengelemelıyız.yanı tabı bu benım gorusum sadece,,ben korumadada böle yapıcam.cunku korumaya gectım dıyıp yıne baklava,çörek,börek dıkkat etmeden yersek vucut sonucta bi robot deilki kilo almamız kacınılmaz ama belkı artk eskısı kdr kolay kılolar oturmaz,,en önemlisi artk sanırım ısın sırrınıda ogrendık..ayrıca ben sendekının kılo olduguna ınanmıorum belkı vucut yenı bı duzene gırınce sasırdı.bence ramazandan sonra duzelır.
bu arada bende hep oruc tutarken kılo alırdım,,sanırım aksamı yıosun ztn yorulmus oluosun onu yakacak bısı yapmıosun sonrada sahur..umarım senınde bunyen benimki gibi deildir :2: dun bigun kacırdım bugun gobegım 9 aylık gibi,,metabolızmamdan nefret ediorum

hoşgeldin sempatika walla çok şaşırıyorum tatilde kaçamak yapmayanlara bravo wallaha assosu ben de pek severim sakin huzurlu bi yer

medesaaaa ne diyo kız bu sempatik dukanla nikahlıymış falan

Valla tenarrrcım ben de şaştım kendime işin aslına bakarsan. Kesin diyodum bir fire verip dönerim tatilden. Assos ruhumu doyurunca karnımı da doymuş hissettim demek ki. Korktuğum gibi olmadı. Hedef 59 ama ben onu aşağıya çekmeye karar verdim bu arada. Boyum 1.68. 55 kg olsam daha iyi olma mı acep :))

Atağa 75,3 le başlamıştım. Dün 72,6 geldim. Bu sabah atak evremin 5. günüydü ve moralim çok bozulmuştu çünkü 73 kilo olmuştum. Öğle yemeğimden önce Dukan'ın dediğini yapıp tekrardan artıya çıkayım dedim. İyi ki de dediğini yapmışım. 72 geldim kızlar. Bu nasıl bir iştir? Dukan kitabında bizim diyette her saat başı kilonuz değişir. Bu nedenle motivasyonuzu artırmak için sürekli tartıya çıkın diye belirtmekte. Doğruymuş valla...
Uzun yıllardır tartıda 60 lı bir sayıyı göremedim. 69 u görsem çok mutlu olacağım.

Pardon canım, çizelgedeki 70 i 78 gibi görmüşüm. Çok güzel kilo vermişsiniz. Darısı biz yeni başlayanların başına.

Seyir evresini farklı bir yöntem deneyerek geçirmeyi istiyorum. Çünkü sadece protein günü yapmakta çok zorlandım. Artık boğazımdan et gitmiyor ve yemek yiyemiyorum. Bu nedenle bakalım kafamda farklı bir yöntem var. Daha çok tabi et yiyeceğim ama protein günlerinde etin yanında çiğ sebze eklemeyi düşünüyorum. Umarım başarılı olurum.

Son düzenleme:
tşkler evet hıç kaçamak yapmadım hiç ama 3 .5 gun atak yaptım 3 gun verilmişti ama ilk aksam başladım dukana o sebepten 3.5 gün diyorum

iyi sizin göbekle göğüs arasında çizgi var,benim göbek hala kat izni verilmiş,imarı çıkmış bina gibi 2-3 kat oluyor bikiniyle

Yazmayı atlamışım. Kızlar, öğlene doğru wc sorunum hallolmuştu.:118: Demek ki kabızlık sorunu yaşamazsak çok daha iyi sonuç alacağız.:121:

Yazmayı atlamışım. Kızlar, öğlene doğru wc sorunum hallolmuştu.:118: Demek ki kabızlık sorunu yaşamazsak çok daha iyi sonuç alacağız.:121:

Canım, o sendekiler kilo değil. Yani yağ değil.. Dediğiniz gibi vücut yeni bir düzene alışıyor ya, ondan onlar.. Ama korkularına hak veriyorum.. Diyeti bırakmama rağmen sadece 2 kilo aldım, onu bunu yememe rağmen sadece 1 kilo aldım falan diyenler var.. Ne yiyorlar.. Benim normal yeme anlayışımla onlarınki farklı olsa gerek.. Bense 1 haftada 4,5 kilo artı gözüküyorum.. Tamam bunlar yağ değil ama sonuçta devam edersem yağ olacaklar.. Yani bence bu diyeti bırakıp baklava börek yemeyi düşünmeyelim.. Şahsen ben yiyebileceğimi sanmıyorum.. Yicem ve 1 günde hoopp +2 görücem yine.. Arkasından 1 gün yetmez en az 3 gün atak bilmem ne yapmam gerekecek.. Yani korumada da, o bittikten sonra da artık zevkle bi yemek yiyemicem sanırım ben.. ve eminim korumada falan da kilo alıcam.. Hayatım boyunca diyete mahkumum.. Benim korumam falan olmucak bence.
Sen de o aldığın sandığın kiloları vereceksin bence çabuk çabuk.. ama bu böyle sürüp gidecek.. Aldım verdim... Bazımız buna mahkum.. Ben öyleyim bence.. Belki sen de öylesindir Love'ın dediği gibi yok öyle diyet bitsin yiyim de yiyim.. sonra 1 gün protein yapiyim yeter, falan olayı yok.. Ben inanmıyorum.. Dukan onu iştahı normal insan gibi olanlar için demiş bence.. Benim için değil.. Neyse ki midem küçülmüş :) yoksaaa....

Toz tatlandırıcı eczanelerde var. Aromalar Dr. Outker'in var marketlerde. O da olmazsa internet siteleri var.. gurmenet, hammaddeler.com ve tatlandırıcı için de mesela splenda'nın kendi internet sitesi ve de hoşgeldin

Light pudingi aldım ama tozundan 1 kaşık sıcak süte karıştırıp öyle tüketiyorum arada sadece.. Bence baya bi şekerli çünkü.. Yine de tatlı krizi yaşıyorsan arada yapabilirsin.. Ama şunu da bil ki, öyle şeyleri yemezsen çok daha çabuk kilo verirsin

Canım abartma istersen de :) sen bilirsin tabi 1.68 boyla 55 kilo.. Ordan mankenliğe geçiş İnşallah olur yani.. Kötü durmasın da.. Ben de 50 olsam yine de az demem gerçi Kötü durur o ayrı Ama bikinili hatunları görünce.. Zayıfları görünce nefret ettim kendimden, şişkoları görünce de iştahım kesildi :S :)

Bende sizin gibi düşünüyorum. Light puding ve light meyveli yoğurt gibi ürünleri fazla tüketmek kilo kaybına engel olabilir. Bence bunlara da temkinli yaklaşmalıyız.
Kızlar tatlı ve çikolata isteğinizi bastırmak için en iyi yiyecek kuru kayısı içine bir çay kaşığı koyacağınız kakao ile kendinize yapacağınız tatlı olmalı. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. Hatta yarın öyle yapacağım. Hem bu şekilde kabızlık sorunumuza da yardımcı oluruz.

vıyy çokmuş yaw 55.8 ben de şaştım ama bak ama baklava yemişsin ben bile yemedim baklava hem şeker hem yağ hem hamur 3 ü birarada

toz tatlandırıcı migroslarda var ama internette daha ucuz sanırım, aromalar da dr oetkerinkiler buyuk marketlerde var ama sadece 4 çeşit; vanilya, rom, acı badem ve limon farklı aromalar için internete başvuruyosun cınım gurme.net mesela

55 te BMI=19.5 oluyo bilimsel olarak uygyndur hocam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…