Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Maşallah bak geçtin beni işte.Hızla vermeye devam edeceksin ne kadar güzel

telli turnammmmm
hadi gözün aydın canım, az kaldı 8lerin bitmesine, darısı 7 lere.............

desendesen
ben 2-3 kez bamya yemeği yaprtım, hem tavuklusunu hem etlisini, çooooooooook güzel bağırsak çalıştırıyor ayrıca tam sebze-protein gününde yenmesi gereken yemek bence, ay canım çekti,

İnşaAllah kızlar yaaaa. Şu sekizlerden bir kurtulsam da yediler canımı sıkmaya başlasa

bende bu akşam brokoli yapmayı düşünüyorum.

teşekkürler arkadaşım cevap için,yalnız şu goji bery mi nedir bulamadım marketlerde,crowberry(yabanmersini) var heryerde.bide ben ataktayım daha,kitabı okudum,hiç bu gojiberry yok atak evresinde,şimdi yemelimiyiz bunu?

gojiberry zorunlu değil zaten. Ama çok faydalıymış gerçekten. Ben hiç kullanmadım. İstersen seyire geçtikten sonra tüketmeye başlayabilirsin. (yaban mersini olmaz, o farklı bişi, kurt üzümü de deniliyor gojiberrye) Bir çok faydasının yanı sıra kabızlığa da iyi geldiği söyleniyor.

atak evresinde de tüketebileceğin bir meyve diyelim gojiberrye. ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı, SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık,GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

ben ankarada yaşıorum, sakarya caddesi tarafındaki aktarlarda bulmak mümkün. kilosu 60 tl idi. ben daha almadım ama düşünüyorum.

ayrıca bu konuda şu siteye bakmanızı öneririm simla hanımın blogundan : link vermeyi beceremdim dukan diyeti yazınca çıkan ilk blog..

çünkü dukan diyetini sürekli güncelliyor. bu blog oldukça yararlı. tavisye ederim, aynı şekilde simla hanımın facebooktaki sayfası da oldukça etkin ve güzel bir dayanışma var.

Son düzenleme:
Ben de bugün itibariyle 66 kilo ile başladım. Kitabı ve forumu okuyorum bi yandan:) Dukan'a göre 58 olmam lazım. 4 günlük atak evresi uygulamam gerektiği yazdı bi de. Yalnız bişi sorucam, dışarıda light yoğurt haliyle olmuyor. Mecburen öğle yemeğinde fırında tavuk ve 2 tepeleme yemek kaşığı kadar normal yoğurt yedim. Problem olur mu sizce? O kadar diyete başladım,, olmaz derseniz marketten alırım artık öyle yerim. Okyanusu geçtik, derede boğulmayalım:))

kendi açımdan cevap vermem gerekirse, 2 kaşık yoğurdun sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum. sonuçta ayda yılda bir benim için. ama çalışıosan ve bunu her gün yapman gerekiosa, tek porsiyonluk yoğurtlar da satılıyo hem de light. yanında onlardan bulundurabilirsin. hem sıkıntı olmaz hem de için rahat eder :)

Kızlar bütün tavuk aldım suda hasladım
bayagı yaglı suyu şimdi bunu haslanmıs tavuk olarak yesem yaglımıdır
deneyen varmı

Arkadaslar yazdıklarınızdan hic birsey anlamadım sanırım herkes kitabı okudugu icin böyle konusuyo bende 68kiloyum ve nekadar diyet yapsamda veremiyorum bana yardımcı olurmusunuz bu kitabıda nerden alabilirim acaba lütfen cevap verin

Bende bulamadığımda normal yoğurt ve süt kullanıyorum. O kadarda olsun bari diyorum..

Çok aşırıda kasmamak lazım, çünkü diyet psikolojisi insanı çabuk yıldırıyor. Biraz rahat olmak lazım herşey normalmiş gibi..

dünkü akşam yemeğim tavuk haşlamaydı,yedim ama miğdem biraz kalktı,teflon tavada biraz çevirsen iyi olur bence,bir de butlar biraz daha yağlı oluyor.

deneyen varmı

Göğüs kısmından yiyebilirsin. Ama pişirirken dikkat et derileri olmasın.
Bana diyetisyen derisini pişirirken dahi tencerede bulundurma demişti.

kitap dost kitabevi, d&r gibi çok büyük kitapçılarda var. bir çok kitapçıda da bulabilirsiniz. hatta internetten de ısmarlayabilirsiniz.

bu arada tavuk tüketen arkadaşlarıma köri tavsiye ederim. yedikleriniz daha keyif verecektir eminim. ayrıca hardal da tavukla iyi gidiyo aklınızda olsun :)

deneyen varmı

tavuğun yenmemesi gereken yağlı kısımlarını ayırmalısın bence bi dahakine. ya da şu ankinin yağsız yerlerini tüket, suyunu da kullanma kendin için. evdekilere pilav çorba fln yaparsn :)

merhabalar;
Dünden beri yazılarınızı okuyorum ve inanılmaz heveslendirdiniz beni hepinize sonsuz teşekkürler.
bende bugünden itibaren dukan diyeti yapmaya karar verdim, henüz yulaf lifi almadım ancak ilk gün yediklerimi sizinle paylaşmak isterim umarım doğru yoldayımdır teşekkürler.
Sabah;
1 yumurtadan omlet yaptım içine çok az( 1 tatlı kaşığından az) tuz niyetine tulum peyniri ekledim çeyrek kebekli galetayla onu yedim
Ara öğün;
125 gr. light yoğurt içine 1 çay kaşığı yulaf ezmesi ekleyerek yedim
Öğlen;
bir tabak derisinden ayıklanmış çeyrek grill tavuk, yoğurt(ama light değil) ve 1 lokma kızarmış ekmek
Ara öğün
1 bardak light süt
Akşam;
tavuk ciğeri yağsız sote gibi yapıcam veya tavuk haşlama yiyebilirim

Sizce doğru yoldamıyım şimdiden yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Bu arada kilom 59 ve 9 kilo vermek istiyorum...

Son düzenleme:

öncelikle hayırlı uğurlu olsun inş :) tulum peyniri oldukça yağlı bir peynir biliosun. o nedenle kullanmamanı tavsiye ederim. tükettiğimiz ürünlerin yağ oranı %2 ve altında olan ürünler olmalı. onun yerine bimden aknaz marka light beyaz peynir alabilirsin. ya da yine bimde satılan kaanlar marka börekli lor peynirinin yağ oranı da oldukça düşük.

kepekli galeta dediğin şey eğer yulaf kepeği kullanarak yapılmışsa ne ala, çünkü biliyosundur atak evresinde 1,5 kaşık yulaf kepeği tüketme hakkımız var hem de bu bir şart diyet için. ancak normal kepekli veya unlu gıdalar kesinlikle bu diyette yok.

yulaf ezmesi yerine yulaf kepeği kullanmalısın dediğim gibi, ikisinin biribirinden çok farklı yapıda olduğunu dukan kitabında söylüyor.

1 lokma dahi olsa ekmek yokkk :) onu da tekrarlayayım

bunlara dikkat etmelisin, veee en az 1,5 lt suyunu sakın sakın unutma, aralarda bitki çayı da içebilirsin şekersiz olmak şartı ile tabi :)

tekrar kolay gelsin :)

Gayet güzel canım.

Aramıza hoşgeldin. Herşeyi usulüne uygun yaparsan emin ol ki gider kilocukların

whitebird tesekkür ederim, kaptirip yemiyorum yemekleri neyseki ama tadina baktikca oruc bozmus gibi hissediyorum kendimi

telli turna darisi basimiza ben 5+5 yaptigim icin bir kac gündür +1 -1 inip cikiyorum, üzerine bir de regl belirtilerim basladi ama atak ve regl sonrasi görürüm gercek kilomu sanirim bir an önce 7 leri görmek istiyorum bende. Annemlerle videolu konustuk gecen gün bana tosun gibisin dediler, kac kilosun dediler bir de söyleyemediiim. 75e falan insem söylicem. Ona da cok var daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…