Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Çok geçmiş olsun. Kilo almaman iyi. daha rahat olursun yeniden deva ederken

eşimde 25 gundur guclendirmede. o da 1 kilo verdi toplamda. 2 dilim ekmek ve 1 meyve yemeyi ihmal etme sakın. daha faazla düşüş yaşamasın alışsın vucudun aynı kiloya. hadi darısı hepimizee:)

merhaba...ben bişey merak ediyorum eşin güçlendirmeye tam olarak uydu mu ben bazen abartıyomuşum gibi geliyor.hatta gelmiyor abartıyorum galiba..mesela günde 1 dilim tam tahıllı ekmek yiyorum ama mesela biraz önce biraz bisküvi ve çekirdek yedim öğlen tavuk yedim yanında salata ve biraz bulgur pilavı yedim ve künefe yedim ama yarım porsiyon=)))( yuhh bari tam yeseydin demeni duyar gibiyim ))) aslında üzgün yüz yapmam lazım galiba gülmek yerine =(((( geçenlerde çikolata yedim bitter ama adet olucam diye dayanamıyorum neden bilmiyorum...eşin hiç güçlendirmenin dışına çıktı mı???? hiç böyle abarttı mı bnm gibi??? ben meyvamı yiyorum onları aksatmadım ya da kuru kayısı yiyosam meyva yemiyodum( tuvalete çıkmak için ).beni bilgilendir nolurrr canımm...

diyetimde son durumum 68,6 başlangıç bugüüün 56,5 :)) 24 eylül'de başlamıştım.. kaldıı 1 kilom sonra güçlendirmeye geçeceğim inşallah..

evet grup dersine gideceğim. ilave meyve suyu içebilirsiniz diye birşey okumustum .bir arkadaş da ayran içiyormus 1 litre.dersten önce b-fite gidiyor .kendime güvenip de baslayamadım bir türlü, hele bunye dukana alışsın filan derken . ama 2 hafta oldu artık

Merhaba benim boyum da 75 ve kilom 62 55 olmak istiyorum bende. Ama bir sorum olacak zaten çok zayıf göstermiyor musun ben öyleyim sadece sıkılaşmak istiyorum hafif göbekte yağ var.. senin nasıl ?

canım sana soyle solıyım benım vucut yapım aynı beyonce vucudu bırebır yanı ayva gobegım var ben dahada vermek ıstıyorum :)

Selam arkadaslar kıtabı okumaya basladım...
bende aranıza katılacagım yarından ıtıbaren:)

anlamadıgım bışey var hıc ekmek ve benzerı seyler yenmeyecek acıktıkça et ve benzerı proteınlerden ıstedıgın kadar yıyeceksın degılmı
peki sabah kahvaltıda ıkı yumurta yedım bugun yanında dıyet keek ekmek almıstım onceden üzerıne labne surup yedım bunu yalnısmı yaptım
hıc ekmek olmayacak sanırım degılmı?

mesela bırgunde neler yıyorsunuz bırınız benımle paylaşabılırmı fıkır vermek acısından
şimdiden teşekkürler

birde yeşil çay içilebilirmi içen varmı?
gunde kaç fıncan bılgısı olan varmı?

ekmek kesinlikle yemeyeceksin ille de benim ekmek yemem lazım dersen sana bu rejimde kullandığımız ekmeğin tarifini vereyim

2 bardak yulaf kepeği (20 kaşığa denk geliyor)
1 bardak yağsız süt yarım paket instant maya
1 yumurta.

bunları karıştır . sıcakta mayalanmasını bekle

yağlı kağıy üzerinde şekil vermeye çalışarak pişir.
ekmek ihtiyacını gideriyor
atakta olduğuna göre günlük yulaf hakkın 1,5 kaşık 20 yi 1,5 bol. günlük payın o kadar.
ben sabah kahvaltısında değilde
gece yatmadan payımı mikrodalgada ısıtıp üzerine yağsızkrem peynir sürerek yattım.
gece aldığın kepek kabızlığını önlemeye de yardımcı oluyor.
kalan ekmeği de havlu ve naylon poşette buz dolabında sakladım. tazeliğini de kaybetmemiş oldu.

yada sabahları yine yulafla krep yapabilirsin
1 yumurta yarım bardak süt ve 1,5 kaşık kepeğin 1 kaşık kabartma tozu
1 damla zeytin yağı koyum bunu tevlonun içinde kağıt havluyla gezdir.
bu miktardan 4 yada 5 krep yapabilirsin

dikkat etmen gereken
yulaf geç pişiyor
teflon tyavanı once ısıtıp yarım kepçe malzemeyi dök yayılsın sonra ateşi kıs . acele etme pişmesi konusunda.
pişmeden çevirmeye kalkarsan lapa gibi oluyor

bu krepleri ister yağsız peynir sürümye
ister içine jambon koyarak ye
istersen öhglen veya akşam yağsız kıymayla yaptıgın köfteni üstüne de 1 halka sogan 1 küşük kornişon dilimleyerek hamburger gibi ye
çeşitlendirmek sana kalmış.

ama karbonhidrat içeren her şey yasak

çok teşekkur edıyorum arkadasım cevabınız için hemen yulaf kepeği alayım yarından ıtıbaren baslıyorum bende
çizelgeye katılmak ıcın ne yapmam lazım..
destegınıze ıhtıyacım var
herkese teşekkurler

ellerine sağlık canımmm

aşk olsun telli turnam beni hemen silmişsin listeden ama demmircan duruyo daha benide silme en azından kendimi orda göreyim istersen kilomu yazayım tekrardan 72.3 başaladım şu an 63.500 kilodayım ben diyeti bıraksamda sizi bırakmadım merak etmeyin hergün takip ediyorum yazılarınızı benden kaçışınız yok yani

normalde dıyet yaparken KFLAKS sutun ıcıne koyup yıyordum ara ögunlerde bu dukan diyetınde
yagsız sutun ıcıne kflaks koyup yıyebılırmıyız

Dukan ana sıtesı yabancı turkçesı yok
bazı kelımelrı anlamadım formu dolduramıyorum
türkçe sıtesı varmı bılen varmı

Herkese bol eksili bir hafta sonu diliyorum

Çocuk isteyen biri olarak Nes ve senin bu hallerinizden ısrarla korkmuyorum, kormayacağım

Dünyanın eeeennn güzel şeyi anne olmak (Pişman değilim, yine olsa yine yaparım ) biz ne kadar söylensek de inan onlar olmadan hayatın anlamı yok. Yaramazlıkları, uykusuz bırakmaları, çıldırma noktasına getirmeleri.... bunlar bile zevkli Her yeni şey öğrendiğinde bizi nasıl da mutlu ediyor. Çok güzel hiç bir şeye değişilemez duyguları yaşatıyorlar insana. Onlar melek

İnşallah canım, darısı başına Sen de inşallah en kısa zamanda söylenmeye başlarsın bizim gibi

Yok yok ayıp falan olmaz, naapalım yani diyetteyiz ama ortama uyum sağlamaya çalışıyoruz bir nevi. Ben de geçen hafta arkadaşlarla buluştuğumda götürmüştüm yanımda, bırak ayıp olmasını herkes takdir etti valla.

Önümüzdeki hafta yine bir arkadaşa gidicem. Ne zamandır çağırıp duruyor. Diyette olduğumu biliyor, hatta yeni halimden ötürü çok şaşkın . Soruyor bana sana ne hazırliyim diye, ee diyetteyim ben diyorum, yok yok olmaz öyle sana diyetine uygun bişiler hazırlıycam diye tutturdu. Yani bu kez yanımda götürmeme gerek kalmıycak

normalde dıyet yaparken KFLAKS sutun ıcıne koyup yıyordum ara ögunlerde bu dukan diyetınde
yagsız sutun ıcıne kflaks koyup yıyebılırmıyız

Dukan ana sıtesı yabancı turkçesı yok
bazı kelımelrı anlamadım formu dolduramıyorum
türkçe sıtesı varmı bılen varmı

Canım, bu diyette kflaks yok. Yani izin verilen yiyecekler dışındakileri yemek yasak. Yiyebileceğini sanmıyorum.
Testi çözmek için Simla'nın blogu var, sağolsun türkçe açıklamalarını yazmış. Dukan diyeti diye arama yaptırarak bulabilirsin canım. Oradan çözebilirsin kolayca

Sağolsun telli turnam hazırlıyor çizelgeyi, her perşembe bildirim günümüz. Perşembe günü; başladığın tarih, başlangıc kilon, hedefin ve o günkü kilonu bildirirsen telli turnam seni de ekleyecektir

arkadaşlar ben yulaf kepeğini tafada krep gibi yapıyordum ama hiç lezzetli olmuyordu yada bana öyle geliyordu ben dün waffle makinası aldım kızım çok istediği için iykide almışım bu sabah yulaf ekmeği yaptım çok lezzetli oldu tavsiye ederim waffle gibi dilimli ekmek oldu içinede yulaf kepeği tuz yumurta ve süt koydum çok güzel kabardı afiyetle yedim
ben kahvaltıyı ekmeksiz yapamıyorum yulaf kepeği tercihimi böyle kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…