Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

harikasın canımm, tebrik ederim, inşallah alerjinde geçer en kısa zamanda....

bende sabah tartıldımmmmmm ve 79.9 kilo geldimmm
80ler bitti 100 gramla dahi olsa, darısı 70lere..

Canım süpersin sen yaaaaaaaa. Tebrik ederim.

Darısı başıma olsun bari :))

Sen dur daha Bismillah. 10 günde 3 kilo ayda 9 kilo yapar. Delirdin herhalde daha ne istiyorsun keşke böyle gitse.

Süpppeeeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!!

İş budur.
Kilo : 56
Ve güçlendirmeye geçen bir ben varım.
Bu sabah ilkdefa ekmek yedim. Çoook mutluyum.
Ama bir okadarda korkak. Bu başarımı nasıl sürdürüp kilomu sabit tutabilirim bilmiyorum.
Kitabımı yanıma aldım. Güçlendirmeyi okuyup yanlış bir şey yapmayayım.

Tüm dukan arkadaşlarımının hayalindeki kiloya ulaşması ve onu ömür boyu koruması dileğiyle!!!!!!!!!

Gerçekten süper darısı başımıza bende bi görebilsem 57 -56 tekrar tebrikler .

tebrik ederim insallah hep suanki kilonu korursun :))

telli turna cok gecmis olsun

Gerçekten süper darısı başımıza bende bi görebilsem 57 -56 tekrar tebrikler .

21 yaşımdaki kilomdu 56 benim. Şuan 33 yaşındayım ve iki çocuk annesiyim. 60'tan sonra kilo vermek beni bayağı bir uraştırdı açıkçası. Biraz da diyeti gevşettim kendimce ama sonuçta başarılıyo işte. Çoook mutluyum bugün. İnşallah sende kısa zamanda istediğin kiloya ulaşabilirsin. Arkadaşım tam 19 kilo verdi oda güçlendirmede motivasyon çok önemli. Bu sitede herzaman yazamasamda yorumları hep okudum. Beni çok motive etti açıkçası.

tşk ederim yağmurluk benimde acelem yok ama 7 den fazla kilo vermem lazım duraksama oldumu sende birde dieti bıraktınmı şimdi benim tek lüksüm simit çok seviyorum, tatlı yemem istediğim kiloya gelene kadar yağ konusunada dikkat ederim ama bi 10 kilo vermek istiyorum hatta 15 bile olur 3 ay yapsam sanırım verebilirim yoksa duraklarmıyım bilmiyorum sporda yapıyorum.2/0 benim için uygun sürekli protein/sebze pek işime gelmiyo açıkcası arada ekmeğim falanda olsun istiyorum kepeklide olsa . yardımın için teşekkür ederim tekrardan

kızlar merhaba...ben yengemden dukan diyetinin methini çok duydum kendi uygulamış 6 kilo vermiş zaten 56 kiloydu 50 olmuş...ve bir arkadaşmın arkadaşıda 18 kilo vermiş...duyunca çok şaşırdım ve etkisinde kaldım...bende uygulamak istiyorum fakat önce bir test çözmek gerekiomuş ve bnm ingilizcem yok...yengemde çözmüş başlamadan ne yapman gerektiği kaç kiloya düşmen gerektiği fln çıkıomuş ama yengemlere söliyemem dalga konusu olurum ortada öle garip durumlar sonrada şevkim kırılıo...acaba içinizden biri bana bu test konusunda yardımcı olabilirmi?

birde cevaplarınızı okuyunca merak ettim bu kabızlık dukan diyeti yüzünden mi oluyor ? yoksa bünyeniz hepmi öyleydi?

Merhaba kizlar

Dün sabah 84.3 olan kilom bugün sabah 85.0 cikti Dün seyir günüme gectim sebze yedim, kabizlik var bir de bunlarin etkisidir insallah. Yoksa cok üzülücem.

Kilo kaybeden ve güclendirmeye gecen arkadaslarimi tebrik ederim.

ipo dukan diyetinden sonra oldu kabizlik bende. Inanilmaz agrilar cekiyorum öyle böyle degil. Daha önce soru sorduysan eger gözden kacmistir muhtemelen cünkü ben kabizlik sorundan baska mesajini görmedim. Bir de zaten yeniyim beni asabilir baska bir sorun varsa, ustalarimiz var aramizda. goji berry bulamadim, elma krom cayi bulamadim bunlar iyiymis. Ilac alicam mecbur istemiyorum ama

Sabah kuru kayisi yiyecektim bir tane +600 ü görünce onu da yapamadim elim gitmedi

bu diyeti yapabilmek icin bence ilk once bunun kitabi al ve oku canim sana cok faydasi olacaktir
ve yaptigin diyeti bilincli bir sekilde yapmis olursun

kişinin kilo durumuna göre atak evresi 3-4-5-....10 güne kadar uzuyor .sonra seyire geçiliyor.sonra güçlendirme verdiğin kilo çarpı 10 gün devam edilecek.son evre tek protein günü.diyete süresince ve deva mında 1,5 kaşık yulaf kepeği.

ATAK EVRESİ:saf protein:et (koyun eti ve yağlı etler yasak)tavuk ,balık,süt,peynir yumurta,kabuklu deniz ürünleri vs.istediğin kadar (sınırsız) yeniyor.baharat ,maydanoz,tere baharlı otlar serbest +1,5 kaşık yulaf kepeği +1,5 lt ve üstü çok su içmek
SEYİR EVRESİ:saf protein +sebze(yoğurtlu semiz otu,kıymalı menemen ,peynir domates biber gibi se bzenin yanında protein bol olacak)istediğin kiloya düşene kadar 1 gün saf protein +1gün saf protein yanında sebze bakliyatlar yasak(mercimek,kurufasulye vs.)meyva yasak.şeker yasak .ama light dondurma ,light içecekler serbest..1,5 kaşık yulaf kepeği ve yine en az 1,5 lt su
GÜÇLENDİRME EVRESİtoplamda 9 KİLO VERİLDİYSE 90 GÜN SÜRECEK OLAN ZAMAN):ilk 45 gün hafta 1 gün ödül yemeği istediğin bir yemek.normal 40gr peynir(istediğin),2 dilim ekmek ,1porsiyon meyva (üzüm ,kiraz,muz yasak)küçük taneliler 1 kase ,diğerleri 1 adet(elma ,şeftali,portakal gibi)haftada 2 porsiyon nişaştalı gıda (makarna,patates gibi.)kuzu budu.ikinci 45 günde ödül yemeği haftada 2 öğün oluyor ama bu 2 öğün üst üste olmayacak.haftada 1 gün saf protein.kitap perşembeleri öneriyor.5gün saf protein,5gün safprotein +sebzede yapılabilir
SON EVRE :haftanın 6 günü her istediğii yiyorsun. bu arada kilo koruma amaçlı önerilen gıdaları aklında tutup gerektikçe bunlara başvuruyorsun.hayatın geri kalanında haftada 1 gün saf protein uyguluyorsun.3 çorba kaşığı yulaf kepeği yiyorsunuz.

bun evrelerin hepsinde en az 25 dk yürüyüş var.birde bol bol su

bunu arama motoruna dukan yazarsan bu sitede ordada gorursun belki daha fazla bilgi edinirsin
umarim yardimci olmusumdur birazda olsa

Telli Turnam; benim kilo 65.4 şekerim.
Sen de süper vermişsin yaa tebrikler inşallah hızını kesmeden devamı gelir, bir an önce 70 lere inersin canım. Bu arada şu pütürlükler için bi doktora gitsen, belki krem falan verirdi. Geçmiş olsun.

bende o konudan muzdaribim canim simdi bir bardak salgam suyu iciyorum genelde yardimci oluyor bu sanada tavsiye ederim
artik evde salgam suyu bulundurur oldum yani baktim ki 3 gun bisey yok 4 gun artik salgam suyu iciyorum

malesef kabızlık oluyor dukan diyetinde, ben çareyi günlük mutlaka sarımsak yada sarımsaklı yoğurtlu bişeyler yiyerek buldum, bende çok işe yaradı ama herkesin bünyesi farklı
dukan testi konusuna gelice, "dukan diyetim" diye bir blog var, simla diye bir bayana ait, nette arama yaptır hemen çıkıyor zaten, orada gayet ayrıntılı anlatmış test ingilizce ama o sağolsun herşeyin türkçe çevirisini yapmış, oradak kolaylıkla yapabilirsin
şimdiden kolay gelsin

bende o konudan muzdaribim canim simdi bir bardak salgam suyu iciyorum genelde yardimci oluyor bu sanada tavsiye ederim
artik evde salgam suyu bulundurur oldum yani baktim ki 3 gun bisey yok 4 gun artik salgam suyu iciyorum

bende şalgam suyu denedim evet gerçekten işe yarıyor ama tuz oranı yüksek olduğu için vücutta su tutacak gibi geliyor, o yüzden sarımsak kullanmaya başladım
ayrıca yulaf kepeğine ek olarak 1 kaşık buğday kepeğide kullanılabilir diyor kitapta, diğer bir çözümde sahab aç karına maden suyu içmekmiş, kitapta yazıyor oda

Tesekkür ederim canim, salgam suyu aramaya cikarim hafta sonu artik yurtdisindayim, Türk marketlere bakmam lazim, denerim bakalim bende ne etki gösterecek.

@nes05 soganli yogurtlu bende yiyorum ama etkisini göremedim. Calistigim icin sarimsak hic yemedim daha hafta sonu da denicem. Hafta sonu cok sey denicem icin wc de yasantima devam edebilirim

ben tuz oranina hic dikkat etmedim yardimci oldugu icin belkide hic bakmadim
bende sarimsagi daha fazla kullanyim o halde belki yardimci olur
aci tursu biberide bazen yardimci oluyor bana
ama sabah ac karnina maden suyu denemeye deger bencede onu bende deneyecegim ustelikte ne tuz ne kalori bisey olmuyor daha rahat icilir sanirim

hahah hepimiz icin gecerli o sanirim gunun bi kismini wc de gecirmemiz
bende yurt disinda yasiyorum canim ve hemen hemen butun turk marketlerinde var
o yuzden sorun olacagini sanmiyorum :))

Demek ki ben aci biberi yiyip bosuna 2 günümü wc de gecirmemisim Allahtan seyire gectim artik yiyebilirim. Bu aciyi cekmektense aci biber yer acili salgam icerim daha iyi. Ilac kullanmak istemiyorum . Herkese tesekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…