Aile Planlaması düğünüme az kaldı yardımcı olurmusunuz lütfen?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

merga

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
217
1
arkdaşlar nişanlım ben korunurum dedi ..hap kullanma dedi...yanlız ilk birleşmede comdomu takmam sonra takarım dedi bunun bir zararı varmı,,ilk vajinaya girdiğinde hamile kalma olanağım varmı ..hemen boşalma durumu yok demi ilk birleşmede..

arkdaşlar nişanlım ben korunurum dedi ..hap kullanma dedi...yanlız ilk birleşmede comdomu takmam sonra takarım dedi bunun bir zararı varmı,,ilk vajinaya girdiğinde hamile kalma olanağım varmı ..hemen boşalma durumu yok demi ilk birleşmede..

bencede hapa alısma tatlım.eşin korunsun cok bı problem olucagını sanmıyorum bencede ılknde kullanmayın sennde canın daha cok yanabılır hem ıster ıstemez condoma bı antıpatı olusuyor cnku.eger kendıne guvenıyorsa ılknde gerı cekılme yontemını kullanabılırsınız.ama daha sonrakı gunlerde yanı sen alıstıkca kondomu kullanın bebıs dusunmuyorsanız tehlıkeye atmayın derim..:KK34:

aynı sorunu bende düşünüyorum . yalnız nişanlım ilk andan itibarende kondomu istiyo ama ben olurmu acaba diye düşünüyorum sanırım birazda adet döngünüzün hangi zamanında ise düüğününüzü yani yumurtalama olasığı az ise belki geri çekilme denenebilir. eğer tabi nişanlınız tecrübeli ise...

doğum kontrol yöntemi olarak geçmemesine karşın düşünüldüğünde eskiden ilaçlar prezervatiflermi vardıyı insana düşündürttürüyo. elbetteki geri çekilerek korumaya çalışıyorlardı insalar kendilerini. ilişki sırasında kadının vajinasına değilde dışarıya boşalmasıdır geri çekilme tabi hamile kalma olasılığı erkeğin becerisine kalmakla birlikte ön sevişmede gelen zevk suyunda dahi spermlerin olabileceği ihtimali ile bu yöntem pekde güvenilebilir değildir.

geriçekilme yöntemi güvenilir dğeilse eğer kızlık zarı delinene kadar kondom kullanmasa..ondan sonra taksa varmı bir riski hanmilelik için

yarıca arkdaşlar ilk girişte takmasam dİO BİR KERE GİRİP ÇIKACAKMIŞ KONDOMSUZ..BU BÖYLE OLURMU BİLMİOM...

DİĞER SORUM İSE PREZARVATİF İLK BİRLŞEMEDE TAKILIRMI NE OLUR CEVAP

O ne demek?
Bence bu kadar az bilgi ile evlenmeyin daha iyi...

geriçekilme yöntemi güvenilir dğeilse eğer kızlık zarı delinene kadar kondom kullanmasa..ondan sonra taksa varmı bir riski hanmilelik için

yarıca arkdaşlar ilk girişte takmasam dİO BİR KERE GİRİP ÇIKACAKMIŞ KONDOMSUZ..BU BÖYLE OLURMU BİLMİOM...

DİĞER SORUM İSE PREZARVATİF İLK BİRLŞEMEDE TAKILIRMI NE OLUR CEVAP

öncelikle evlemeden bi kadın doğumcuya git seni bi muayene etsin ve bilgilendirsin...en sağlıklısı bu olur ...şiddetle tavsiye ederim...hiç çekinme ve git...

Arkadaşlar sağolunya..sorularımı çok yanlış anlamışsınız..ben ayrıca sağlıkçıyım ve hastanede çalışıyorum...burda ebe bir ablaya konuştum bu konuları...benim bilgim var bu konularda ama yaşamak çok farklı ve korkularım var..çünkü ilk gecesini yaşayıp hastaneye gelen çok hasta oldu....ben bilgi olarak herşeyi biliyorm ama sadece yaşayanlar olarak sizlere sormak istedim..

1. ilk birleşmede kondom kullanmazsa hamile kalabilirsin.
2. boşalmasa bile gelen zevk suyu denen sıvıda sperm olabilir hamile kalabilirsin.
3. nişanlın senin sağlığını düşünüyorsa böyle saçma bir şey söylememeli, ne demek girip çıkıcakmış, unutma bu konuda bir hata, istenmeyen gebelik vb sadece kadın olan senin bedenine zarar verecektir.
4. nişanlın hemen çocuk sahibi olmayı istiyor olabilir gibi geldi, kendini kolla ve onun da mantıklı düşünmesini sağla derim.
5. tanıdığın 5 kişi geri çekilmeyle ya da ilk seferde kondomsuz olduğu halde hamile kalmadı diye sen de kalmazsın demek değildir, korunmasız bir ilişkide %25 hamilelik ihtimali var diye biliyorum.

Çok takmayın böyle şeyleri ; Allahu teala bebek vermek istese saten verir.örneğin meyreme yapmış .... böyle şeylerlede kendinizi zarara sokmayın yok korunmaymış vs.. hiçmi istemiyorsunuz bebek?? :KK43:

Çok takmayın böyle şeyleri ; Allahu teala bebek vermek istese saten verir.örneğin meyreme yapmış .... böyle şeylerlede kendinizi zarara sokmayın yok korunmaymış vs.. hiçmi istemiyorsunuz bebek?? :KK43:

:KK53::KK53::KK53:
tek tesellim konu sahibi arkadaşın daha medeni düşünmesi ve istenen zamanda istenen sayıda hamilelik hakkı ve sağlığı düşüncesiyle şimdiden araştırma yapması:KK53:

X