Düğünden sonra müstakbel eşimin bekar evine taşınma fikri

anladığım kadarı ile siz ayrı ayrı bile bu evlerin kiralarını ödeyebilecek durumdasınız. bu bağlamda eşinizin evinden çıkması bile size direk kar...
bence İstanbul gibi bir yerde önemli olan evin işe yakın olması.
hem ev kötü olacak hem işe gidip gelmek için bir ton sıkıntı çekeceksiniz.
bence bunu çekmeye gerek yok. iyi evde oturun derim..

Küçük evin masrafı da az olur. 6 ayın neresi uzun anlamadım 6 yıl değil ki.

para biriktirirsiniz.rahatlık küçük evde.

Evet, aslında en büyük zorluk bulaşık makinası. Birlikte yemek yapmayı da seviyoruz fakat sonrasında bulaşık yıkmamak bana çok zor geliyor. En büyük handikap o aslında.

Küçük evin masrafı da az olur. 6 ayın neresi uzun anlamadım 6 yıl değil ki.

para biriktirirsiniz.rahatlık küçük evde.
Evet, benim de derdim o aslında. Euro bölgesine geçeceğimiz için, ve TL'nin zaten hiç değeri olmadığı için ne kadar biriktiribilirsek kardır aslında.
İnanın ben de rahatıma düşkün bir insanım ama öte yandan 2 katı daha az kira ödemek cazip geliyor. Bu arada kira farkımız 1600TL.

Kesinlikle hiç düşünmeyin derim. 6 ay sizin için ne ki, zaten çalışıyorsunuz günün büyük bölümü evde değilsiniz. Boşuna masrafa değmez, hele ki yurtdışında çok paraya ihtiyacınız var TL nin değeri olmadığı için ne kadar çok para biriktirirseniz o kadar kâra geçersiniz.

rahatlığınızı 6 ay sonraki hayatınız için erteleyin. Biraz sıkın dişinizi. emin olun daha iyi olacak...

Aslında çok farklı değil sadece o bekar evini önemsemiyor hiç. Yani tam bir erkek evi. Koltuk ve mobilya seçimini görseniz :))) koyu renkte her şey. Eğer onun evine geçersek benim mobilyaları taşırız zaten mecburen.
Şöyle, onun evinden benim işe varmam 1 saat. kendi evimden 20 dk. Arabayla gitsem yine en az 30-40 dk çünkü onun oturduğu muhitten merkeze gelirken hep trafik oluyor.

Ben de biraz bu şekilde düşünüyorum açıkcası. Yorumunuz için çok teşekkürler.

Bulaşık makinası takacağımız yer yok mutfakta. Dolap sökmemiz gerekecek. Zaten dolap sayısı az.

Evet rahat öderiz, şu an da rahat ödüyoruz. Haklısınız. Ben sadece acaba daha fazla para biriktirebilir miyiz diye düşünmüştüm aslında.

Kendi evinde otur.
İşten yorgun geleceksin, yol sıkıntısı yemek, ev işi vs birde yeni evli olacaksınız. İlk zamanlar zaten alışma süreci olacak.
Bence en iyisi nişanlın senin eve taşınsın.

konforlu olan evi seçerim. 6 ay hem uzun hem kısa bir süre.
yol çek, eve yorgun gel, bulaşıkla uğraş..
arabayla gidip gelseniz benzin masrafınız olacak. her türlü yol parası birikiminize ket vuracak.
nişanlınız yürüme mesafesinde olacakmış. siz de 20 dk otobüs ile.. bence çok pratik.

para biriktirmek için de, benzin yerine bir altın alır atarsınız kenara. tl olarak birikim yapmayın zaten. altın elinizi daha güçlü yapar.

6 ay için konforunuzdan vazgeçip daha az kira ödeyelim diyeceksiniz. Euro ya çevirince belki bir aylık kiranız edecek tasarruf ettiğiniz rakam.. 6 ay yollarda yıpranacaksınız ikinizde. Ben olsam evimde kalırdım. Küçük bir hesap uzun vadede kârı yok bence az kira ödemenin.

beylikdüzünde mi oturuyor nişanlınız:)
1600 tl fark 6 aydan 9600 TL yapar.1500 euro gibi bi para.
hiç boşuna yakmayın kendinizi.dedikleri gibi evlilik ilk zamanlar sıkıntılı zaten bir de bunu eklemeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…