Düğün Düğünden önce evlenmek istiyorum sizce daha mı iyi olur ?

if1905

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2014
43
7
30
Yahu canlar karar veremedimm 18 Ağustosta evleneyim yani sadece nikah kıyılsın bitsin istiyorum, düğünde 22 ağustos cumartesi olsun istiyorum. nikahta beyaz bir elbise giyicem kurdelemide takıcam snrası malum cumateside gelinlk filan akşam düğünü yine kurdele takmak istiyorum bazıları ayırma aynı kıy diyor bazılarıda yok ayır diyor. sizce hafta içi sadece aile büyüklerinin olduğu hızlı bir nikah mı kıymalı yoksa düğün günü akşam nikah memurunu mu getirtmeliyim ? ayrıca hangisi daha fiyat olarak makul olur :))

Ben anlam veremiyorum nikah ve dugunun ayri olmasina. Zorunluluklar haric. Neden ayri yapmayi dusunuyorsun ki. Evlilik yildonumunuz hangi tarih olacak. Nikah gunumu dugun gunumu. Ben dugunumde yaptim nikahı. Gelinlikle o evlilik cüzdanini almak daha güzel bence.

öylede pahalıya geliyor gibi geliyor tam anlamadım fiyatlarını http://www.pendik.bel.tr/sayfa/detay/ucret-tarifeleri adam pendik dışına gelecek evet fakat nikah salonu diyor aşağıdada. kafam karıştı birde çok geriliyorum o gelinlkle nasıl cıkacak nasıl birlkte olunulacak ayrıca 2 gün snra balayına gidicez ya cok kanamam olursa çok şeyi kafama takıyorumm

Canim o kanama 2 damla bisey. Sen nikahtan sonra birlikte olmayi mi dusunuyorsun? Bunu da duymamistim daha once, benim nikahi dugunu ayri yapan arkadaslarim da dugunu beklediler. Ayrica gelinligi yine cıkarmak zorundasın ne alaka onunla anlamadım

ne yani biz tamam ol desek olucakmısın

Bende anlamıyorum ayrı olmasını biz salona getirmiştik 2 bucuk sene önce..Fiyatıda bilinenin tam tersi salona geldiğinde memur daha ucuzdu, nerdeyse yarı yarıya..Ordan oraya koşturmaca tekrar tekrar stres istemedim. Yani bu bitek bizde var sanırım ayrı ayrı isteyenlerin gerekçesi ne bilmiyorum ama bana saçma geliyo..

Pendik dışı 240 diyo işte öbür türlü nikah salonunda 280 hafta sonu 400 yine orda daha pahalı yanii..

ben ayri ayri yaptim..ogun ugrasmak istemedim zaman kaybi diye.. nikahimda ozel kiyafet diktirdim..cekim yapildi.. sonrasi arkadaslarimi disari cikardik cok guzeldi...dugunumde diger ay oldu tarihi ogune buldum diye..degisik bir tarihdi neyse ogun birlikte olmadik... dugunumde olduk nikah ne alaka kiz? ilkkez duydum tabi sen bilirsin oyle olcaksa bir yap bari evlenme yil donumumde dugunum olacak tabi.. ogun esimle oldum ogun cok onemliydi tabisi cok kanamamda olmadi 2 gun sonra balayina gittim muhtesem bir otele sahaneydiii..sen cccooook abartiyorshn takmaaaa

Benimde düğünüm 31 ocakta fakat nikahi dugunden bi kac hafta once yapacagiz özel bir nedeni yok fakat bizim düğünde taki olayı cok uzun sürüyor zaten düğün 7 de hicbir zaman başlamıyor gelinle damat 8 den once salona giris yapmıyor o yuzden oynamak için zaman olsun ve hersey pespese pespese olmasin diye ben nikahi önce yapma taraftariyim anne babalarin oldugu sade bi nikah sonra herkes evine asil evlilik yildonumunu tabiki düğün günü olarak kabul edecez:)

Kesinlikle düğünde olmalı. Madem düğün yapacaksınız, gelinliğini giy öyle evet de. Evleniyorsunuz kıyılsın bitsin diye aceleye gerek yok. Herşey olur zamanla zaten.

Arkadaşım :) Onca masraf edilcek zaten, herşey yapılacak bırak birazcık para da düğünde kıyılan nikah için harcansın. Hem nikah önce olursa gerdeğe gireceğinizin garantisi yok ki... Gergin olabilirsiniz ilişki olmayabilir. Ertesi gün balayına gidenler bile var. Belki de kanaman balayında olacak. Buna odaklanma. Kafana takma ayrıca öyle abartıldığı gibi korkunç şeyler olmuyor bir iki damla birşey. Aylar yıllar geçince elinde kalan en güzel şey düğün videosu ve gelinlikle olan nikahın olucak. Düğün olup bitince odanıza saçlarınızı açmanın keyfi bir başka, gelinliği çıkarmanın keyfi bir başka... Biz mesela düğün bitince düğünümüzün olduğu otelde kalacaktık, odamıza çıktık ama o kadar acıkmıştık ki... Gelinliğimi çıkardım eşofmanlarımı giydim, eşim de öyle sonra dışarı yemek yemeye çıktık saat gecenin 1 inde :) Hemde benim duvağım gelin tacım topuzum falan duruyorken... Herşey doğaçlama oldu yani. Hepsinin ayrı ayrı güzel anısı var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…