Düğün düğünde nikah ve takı töreni sonra ilk dans, sırası nasıl olmalı?

Ecisss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2010
378
62
selam kızlar, benimde 1düğünüm 11 eylül kısmetse. Bu aralar malum zaten hep bu konulardayız ve bende şimdi sizlere birşey danışıcam ama düğünle alakalı en uygun yer burası olur gibi geldi. Benim nikahım düğünümde kıyılacak allahın izniyle, şöyle düşünüyorum; giriş müziği ile giriş, direk nikah masasına geçilcek, nikah müziği arka fonda hafif çalarken nikahımızı kıyılacak sonra hiç ilk dansa geçmeden nikahım hemen ardından takı töreni ve arka fonda yine hafif müzik, sonra ilk dans müziğimiz çalacak ve bizde ilk dansımızı yapıcaz düğün başlamış olacak, sıralama bu şekildemi olmalı sizce? Çıkamadım işin içinden?? Diğer türlü nikahtam hemen sonra ilk dansımızı yapsak diyorum ondan sonra düğün başlamış olcak herkez dansa kalkmaya başlıcak filan hadeee takı töreni için yine geriye dön olmaz yani, ee düğün sonuna da bırakılmaz zaten.. Sizce nasıl??

bizim nikahımız da düğün salonunda kıyılmıştı. salona girince kısa bir dans ettik yani şarkının yarısı çaldı. sonra nikah kıyıldı ve tekrar dans ettik bu defa şarkı bitene kadar tabi. sonra da pasta kesildi ve sonra takıya geçildi. gayet de güzel oldu.
yani nikahtan sonra dans edince de anons yapılır herkes yerine oturur:)

selam kızlar, benimde 1düğünüm 11 eylül kısmetse. Bu aralar malum zaten hep bu konulardayız ve bende şimdi sizlere birşey danışıcam ama düğünle alakalı en uygun yer burası olur gibi geldi. Benim nikahım düğünümde kıyılacak allahın izniyle, şöyle düşünüyorum; giriş müziği ile giriş, direk nikah masasına geçilcek, nikah müziği arka fonda hafif çalarken nikahımızı kıyılacak sonra hiç ilk dansa geçmeden nikahım hemen ardından takı töreni ve arka fonda yine hafif müzik, sonra ilk dans müziğimiz çalacak ve bizde ilk dansımızı yapıcaz düğün başlamış olacak, sıralama bu şekildemi olmalı sizce? Çıkamadım işin içinden?? Diğer türlü nikahtam hemen sonra ilk dansımızı yapsak diyorum ondan sonra düğün başlamış olcak herkez dansa kalkmaya başlıcak filan hadeee takı töreni için yine geriye dön olmaz yani, ee düğün sonuna da bırakılmaz zaten.. Sizce nasıl??

canım bu tarz şeyleri zaten düğün salonuna girdiğinizde görevli biri size anlatacaktır.yani en azından bize anlattılar önce şu olcak sonra bu bu bu falan şeklinde. biz müzik eşliğinde salona girdik hemen nikah masasına oturduk ardında dans ettik sonra pastamızı kestik sonra takı takıldı. biz takı bittikten sonra gelin odasına geçtik biraz dinlendik salona tekrar girdiğimizde millet çoktan döktürmeye başlkamıştı bile:)

X