Düğün Düğün Tarihim Kesinleşti Ama Ben Hiç Mutlu Değilim

Bence sen en azından kayınvalideni ara. durumunu anlat.
karşılarında ne kadar mahçup olduğunu söyle. en azından
onlar seni kötü bilmesinler. onun dışındaki de sabredeceksin.
düşün düğünden sonra bir daha babana katlanmak zorunda
kalmayacaksın. sevdiğin adamla olacaksın mutlu olacaksın.
bunları düşün. her şey çok güzel olacak de. sürekli bunu
tekrarla kendine. İki aile arasında kalmanın ne demek olduğunu
biliyorum. Allah yardımcın olsun çok zor bir durum. ama inan
yuvanda olunca unutuluyor her şey. alttan al.
boşver duymazlıktan gel sen onu. :1hug:

bende düşünüyorum aramayıda ne diyeceğimi bilmiyorum valla

bende düşünüyorum aramayıda ne diyeceğimi bilmiyorum valla

ara güzelce anlat durumu benlik degil babam işte bende bişey diyemiyorum kusuruna bakmayın falan de gönüllerini al yoksa böyle bi durumda yarın birgün bide onları dinlersin bukadarda kafana takmamaya calıs farkındayım hiç kolay degil ama ilerisi için sakin olmalısınız ve sakın aileler yüzünden birbirinizi yıpratmayın cnm inşş gönlünce olur hersey Allahım kolaylık versin :Saruboceq:

Bunda utanacak bir şey yok güzelim. Eminim nişanlın
söylüyordur da senin arayıp da söylemen senin yerini
farklı yapar bence. Ara anne sizi üzdüğümüzü biliyorum
ama babam işte ne yapayım bir şey de söyleyemem
size karşı da çok mahçubum lütfen benim kusuruma
bakmayın falan de... :1hug:

baban biliyor mu canım eşinin babasının söylediklerini??
siz bişey mi yaptınız dediğini falan...
babanın karşısına geçsen babacım sen böyle direttiğin için ben kötü duruma düşüyorum fln desen güzelce..
belki anlar hatasını

hayır canım bilmiyo ya onunla hiç yüzyüze gelmek istemiyorum ben şimdilik akışına bıraktım bakalım neler olacak

canım benim iyi yapmışsın akışına bırakarak :teselli: bence kayınvalidenle konuşma hiç, yok size mahcubum falan deme, ezik görünürsün bence...

Allah yardımcın olsun gerçekten zor bi durumda kalmışsın..babanızada Allah merhamet versin..içini ferah tut güzel şeyler düşün..herşey gelip geçer inşaallah

teşekkür ederim hepinize iyiki sizler varsınız inanın bana ailemden daha yakınsınız gizli dostlarım benim

canım ben dün akşam aldım babamı karşıma konuştum anlattım güzel güzel oda anladı sanki sarıldık birbirimize sacımı okşadı galiba yavaş yavaş düzeliyoruz inşallah seninde düzelir canım

ne güzel çok sevindim senin adına ama bizde ipler tamamen koptu cumartesi günü babam içimiş gelmiş evi birbirine kattı halbuki o gün öğleden sonra kayınvalidem aramış gerekeni söylemişti ama bu yindede yaptı yapacağını beni dövmeye filan kalktı neymiş bozacakmış bu saatten sonra nasıl bozuyosa bende bağırdım çağırdım vurdum kapıyı çıktım dün ablamgil filan işte sonanına kadar geldiniz kendini düşün evine dön telinle duvağınla çık sonra ne istersen onu yaparsın dediler eşimle geldik dün akşam üstü babamı görseniz hiçbişey olmamış gibi davranıyodu onlar konuştular filan ama ben konuşmadım halende konuşmuyorum bugünde zaten mobilyalarım gelmişti onları yerleştirdim ben artık biran önce bu evden çıkıp kendi evimde ağzımın tadıyla oturmak istiyorum bende durumlar böyle berbat canım Allah hepimize kolaylıklar versin

ya zaten babası ne bu aceleniz siz bişeymi yaptınız diye sormuş öyle utandım öyle sıkıldımki anlatamam kızını düşürdüğü duruma bakarmısınız nasıl bir baba bu
kayınpederinede kızma.sorar adam haliyle.bu kadar cele edince bişeymi var diye aklından geçmiştir.
sonuçta nişanlın söylemiştir gerekeni.
baban içip gelmiş evi dağıtmış ve seni çok üzmüş belli.
ama benden sana tavsiye.yinede babanı karşı tarafa çok kötüleme.hatta ona laf söylemelerine de izin verme.
dövsede sözsede babamdır de.
insanoğluna hiç güven olmaz.
yarın başına bi iş gelecek olsa yine arkanda duracak olan babandır.
babanla kötü olmanın zararını görürsün.yarın kayınvalidenle kayınpederinle eşinle bi sorun yaşasan "sen masul olsan babanla aran iyi olurdu.babasıyla anlaşamamış kimbilir ne yaptı vs..." gibi laflar işitirsin.
o senin baban.içince sapıtsada baban.ben kızarım ama kimseye laf söyletmem de.
benden sana tavsiye...

valla canım haklısındır ama şu an ona o kadar kzgınımki hiç içimden gelmiyo açıkcası baba bile demek üstünden zaman geçmesi lazım bazı şeyler için benim en güzel günüme gölge düşürdü affedemeyeceğim ne yazıkki

Canım benim sen çok haklısın babana kızmakta sinirlenmekte.
hatta bence tepkini de abartmamak şartıyla göster. ama arkadaşın
da dediği gibi babanı kötüleme her kötü olayı anlatma. çünkü gün
oluyor sen her şeyi unutursun çünkü o senin baban. babam deyip bir şey
yapmak istediğinde sanki o adam ca düşmanınmış gibi davranmanı beklerler.
yine şahsi tecrübelerime dayanarak konuştum. sen günleri say evinle vakit geçir
düzenle falan... hiiç ona bulaşma... :1hug: opuyorumnanaktan

affet demiyorum ki.kapalı kapılar ardında nasıl istiyosan öyle davran.
ama dışarıya belli etme.
gün gelir senn affeder,unutursun,babamdır dersin.
ama elin oğlu unutmaz.
ana gibi yar baba gibi diyar olmaz derlerya...
inan bu laf doğru.
nasıl istiyorsan öyle davran ama babanı karşı tarafa kötülrmr.hele hele onun için kötü konuşmalarına asla izin verme..
dedimya dost tavsiyesi...

:çok üzgünüm: senin adına üzüldüm canım.
Ama yinede babandır senin yarın bigün ayrı evin kapın olsada onlardan uzakta değilsin ki yine aynı sehirde yasayacaksınız en ufak bişey olduğunda yine senin yardımına koşacak baban olacak en yakının da , eşinin ailesi o kadar yoldan gelene kadar.
Sen onlara karsı kötüleme kendi aileni.
Mesela bu durumda babanla deden falan varsa o konuşsun daha etkili olabilir yada büyük amcaların.Babana söz geçirecek herhangi biri olabilir.Aklıma başka bişey gelmiyo.
Bide kayınvalideni sen arama eşin gerekli seyleri söylesin.Bi arkadaş demiş kendini ezik duruma düşürme diye haklı.
Yarın kimin ne olacağı belli değil.Şimdi dost görünür sonra arkandan vurur.Ama kendi ailen öyle değildir.:teselli: Şeniz
Off çok gevezelik ettim.
Son bişey.
Trabzonluların neyi var demişler.Bence cakanın babasının düşüncesi trabzon İstanbul Sivas değil.O Kayserili olmadığı içinde sorun yapıyo olabilir.Bilmem caka ne düşünüyo bu durumda ama bence öyle olabilir.CADIARZU
a.s.

Canim bende oyle diyecektim benden once diloom davranmis,
Allah yasatmasin da birgun zaten baban da sana karsi soyleydi bizden ne bekliyorsun diyemesinler bu hakki verme onlara. Surda bir ay falan kaldi biraz daha sabret canim sonra kapiyi kapattiginda sadece esin ve sen olursun herkes disarda kalir.
:1hug:

ah canım benim yaa...gerçekten çok üsüldüm bitanem

Evet bazı babaları anlayabilmek zor . Benim babamla aramda hiçbir problemim olmadı ama olanları çok gördüm. Baban zaten bu ilişkiyi zor kabul etmiş birde üzerine 2 sene nişanlı kaldığınız için acele etmiş olabilir. Acaba yaşadığınız yer küçük bir yer mi ? eş -dost -akraba laf etmişse eğer bunalmış da olabilir. Bir arkadaşım yaşadı böyle bir durumu çok üzülürdü kendisi Ankaralı eşinin ailesi Gaziantepliydi . Eşinin ailesi sık sık arayıp sormazdı ve gelmezdi 2,5 sene şark görevi sebebiyle ve ev götüremeyecekleri için nişanlı olarak beklemek zorunda kalmıştı. Ama yine de senin yaşadıklarını yaşamadı .. Sen yine de sabretmeye çalış zamanla herşey düzene girecektir. Ne olursa olsun Babandır ... O ' nun elini öpüp duasını alıp çık babanın evinden .. Canım İnşallah herşey düzene girer sonunda çok mutlu olursun .. opuyorumnanaktan

çok teşekkür ederim canlarım dilocum dediğin gibi buralı olmadıklarına tepkili sonuçta her yörenin kendine has adetleri var buda istiyoki herşey benim dediğim gibi olsun olmuyo işte arada da biz kalıyorz haliyle ne zor işlermiş bunlar ya düşünsenize evim yerleşti ama babam olacak kişi gelmedi bile bakmaya niye böyle davranıyoki şu ana evde ben yokum gibi davranıyo inanın okkadar zor durumdayımki daha ben bu evden çıkmadan eğrelti oldum bunu bana yaşatmaya ne hakkı varki hiç böyle düşünmemiştim çok üzgünüm,mutsuzum ve kırgınım...........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…