Aile Planlaması düğün öncesi korunma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

glpak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2013
140
5
34
kızlar merhaba doğum kontrol haplarını nasıl kullanmam gerek ilk gece prezervatif olmadan ilişkiye girmek istyrz . korunmak için nasıl almam lazım

kızlar merhaba doğum kontrol haplarını nasıl kullanmam gerek ilk gece prezervatif olmadan ilişkiye girmek istyrz . korunmak için nasıl almam lazım

Merhaba, benimde yakında düğünüm var. Doktor bana hap önderdi. İstersen bi uzmana görün vücudun uygunsa hap ile başlarsın

kızlar merhaba doğum kontrol haplarını nasıl kullanmam gerek ilk gece prezervatif olmadan ilişkiye girmek istyrz . Korunmak için nasıl almam lazım

en güvenilir ve en zararsızı yasmin tavsiye ederim bende ilk onunla korunmuştum. Adetinle birlikte başlıyosun 21 gün kullanıyosun 7 gün ara veriyosun bu 7 gün içersinde adet oluyosun zaten. 8. Gün tekrar yenisine başlıyosun. Ama kesinlikle yasminden başkasını kullanma derim okk şimdideden mutluluklarrrr

merhaba benımde sorunum var sıuteye yenı kayıt oldum ne yapmam gerektıgını nasıl konu açarım bılmıyorum ama yardım lutfen ben nısanlım ıle surtunme yolu ıle ılıskıye gırdım içime bosaldı korkusu vardı dogum konrol hapı aldım 2 gun kulandım bıraktım ve hastalıgıma 1 gun vardı bıtmesıne ılıctan sonra tekrar 7 gun hasta oldum şimdi 21 hasta olmam gerekıyordu olmadım tekrar test yaptım gene bırsey yok fakat 3 gun geçti aradan. sık israr,akıntı,kasık agrısı yaşıyorum bılen varmı yardımcı olurmusunuz lutfen

yazz'ı kullandın mı? bana doktor yazz tawsiye etmişti

Kizlar benimde soyle bi sıkıntım war aklım cok karısık yardimci olursaniz sevinirim. Kizken hormon bozuklugu nedeniyle diane 35 kullaniyordum 21 kullaniyorsun birakiosun 7gun sonra adet oluyordum. Evlenicegime yakin jinekologa gittim bu hapi veren ayni hapa devem et dedi. Daha sonra iliskiye girememe nedeniyle baska bijinekologa gittim ve bana yasmini tavsiye etti birde diane 35 in tam koruma saglamadigini soyledi. Verdigi hapi aynen eski hapi kullandigin gibi kullanabilirsin dedi. Yasminin3. Kutusundayim simdi yasmini bitiriyorum ve bittikten 3gun sonra adet oluorum ve yeni kutuya basliorum. Sanirim doktor bana yanlis anlatti nasil kullanmam gerektigi daha dogrusu anlatmadi tam olarak 3 aydir ayni sey oluyor ama hep hap bitiyor 3 gun sonra adet oluorum ve adetin ilk gunu hapi iciorum bu durumda tam bi korunma sagliyormiyum ve bu durum benim sagligimi etkiler mi yani 7 gun ara vermis olmuyorum =/ anlamadim gitti yani kafam cok karisik

yasmin kullananların başlığını incele istersen?

bende geçen ay başladım hapa ama ufaktan bi sıkıntım var kafam baya karıştı hapım daha bugün bitti ama benim yaklaşık 4 5 gündür adete benzer kanamam vardı ilk başta lekelenme gibiydi soradan baktım resmen adet oluyorum.. bugün ebeye sordum adet olmuşun dedi şimdi hapım bitti 4 gün sora bida mı hasta olcam.. :26: gerçi şu olduğum durum daha kaç gün sürcek oda belli değilya neyse..

adetinle bi alakası yokki hapa başlamanın bacım sen her şekilde 7 gün aradan sonra hapa başlayacaktın yani adetinin kaçıncı günü olursa olsun mesela hapın salı günü bitti bi hafta sonra salı günü yeni kutuya geççen yani adetinin 4. gününe felan gelcek bu şekilde anlattı bana ebe..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…