Aile Planlaması Düğün öncesi acil yardımmm :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

skelebeks

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2011
2.330
3.907
merhaba arkadaşlar, düğünüm ağustosun 16sında, ben geçen aydan yasmin doğum kontrol hapı kullanmaya başladım, dün 21.sini içtim, bitti, şimdi 7gün ara verip 8. gün yeni kutuya başlıcam, o bitince 3-4 gün sonra adet olacağım için tam düğün günüme denk geliyo :KK43: o telaşede bide onunla uğraşamam, bide balayı felan. oyüzden şimdi 8 gün deil de 4 gün ara versem, böylece 4 gün öne çekmiş olsam adetim de düğünden 4 gün öne çekilir die düşünüyorum. sizce mantıklımı?? ama böyle yaparsam adetimi 1 günlükken yada hiç olmadan kesmiş olacam, düzenim altüst olurmu? lütfen bana yardım edinnn :KK43:

Ben de aynı dertten muzdaribim malesef.... :KK43:
Düğünümde adetli olucam. Ama bununla ilgili şunu öğrenmiştim. Düğününden önceki biten kutunun ardından hiç ara vermeden devam ediyorsun ve ne zaman adet olmak istiyorsan (mesela balayından döndüğünde) kutu bitmemiş olsa da bırakıyorsun. 7 gün ara verip yeni kutuya başlıyorsun. Ama ebe olan bir arkadaşım ilacın normal kullanım düzeninin bozulmasının, özellikle de düğün stresi sırasında beni iyice strese sokacağını bunaltacağını söyledi. Zaten yasminin olumsuz ruh haline soktuğu bir gerçek. Eşin bekledi biraz daha beklesin dedi arkadaşım. Bakalım ben de çok kararsızım. Konuyu takipteyim ben de.

canım mesele onların bekleyip bekleyememesi değil. benimki olsun önemli deil diyo zaten ama ben istemiyorum adet olmayı. düğün zamanında karın ağrısıydı, bel ağrısıydı, tuvalet telaşıydı uğraşmak istemiyorum. bide uzun yola çıkıcam.. ama galiba dediğin gibi yapmak en mantıklısı. teşekkürler :KK66:

merhaba arkadaşlar, düğünüm ağustosun 16sında, ben geçen aydan yasmin doğum kontrol hapı kullanmaya başladım, dün 21.sini içtim, bitti, şimdi 7gün ara verip 8. gün yeni kutuya başlıcam, o bitince 3-4 gün sonra adet olacağım için tam düğün günüme denk geliyo :KK43: o telaşede bide onunla uğraşamam, bide balayı felan. oyüzden şimdi 8 gün deil de 4 gün ara versem, böylece 4 gün öne çekmiş olsam adetim de düğünden 4 gün öne çekilir die düşünüyorum. sizce mantıklımı?? ama böyle yaparsam adetimi 1 günlükken yada hiç olmadan kesmiş olacam, düzenim altüst olurmu? lütfen bana yardım edinnn :KK43:

Merhaba,
Ben de aynı durumdayım. Doktor tavsiyesiyle adet geciktirici kullanmayı düşünüyorum. Sizin de doktora danışmanızı tavsiye ederim. Hem ara vermeden devam edilip edilmediğini, devam edildiğinde ne gibi sonuçlar doğurduğunu sorarsınız.
Devamla ilgili bilgi alırsanız yazın biz de öğrenelim. Uygun olursa onu yaparız.

canım ben yaşadığım yerden annemlerin yanına geldim, düğüne kadar buradayım burası çok küçük bi ilçe, hastanede kadın doğum uzmanı da yok. oyüzden şuan danışabileceğim bi doktor yok malesef. eğer siz öğrenirseniz ve beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim

canım ben yaşadığım yerden annemlerin yanına geldim, düğüne kadar buradayım burası çok küçük bi ilçe, hastanede kadın doğum uzmanı da yok. oyüzden şuan danışabileceğim bi doktor yok malesef. eğer siz öğrenirseniz ve beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim

Canım müsait olduğum bir zaman gitmeye çalışırım. Sizin düğün ne zamandı??

benim düğün 16 ağustos canım, ilk kutum bitti. 2. kutum 14 ağustos gibi bitcek..yani adet tam düğüne denk geliyor. az önce bir arkadaşımla konuştum, o da hap kullanıyo. eğer kutun bitince ara vermeden 2. kutuya başlarsan adet görmezsin dedi. balayıdan sonra at o kutuyu, 1 hafta sonra yenisini aç dedi. galiba en mantıklısı bu. ama yine de sen doktorla görüşürsen ve beni de bilgilendirirsen çok sevinirim :)

benim düğün 16 ağustos canım, ilk kutum bitti. 2. kutum 14 ağustos gibi bitcek..yani adet tam düğüne denk geliyor. az önce bir arkadaşımla konuştum, o da hap kullanıyo. eğer kutun bitince ara vermeden 2. kutuya başlarsan adet görmezsin dedi. balayıdan sonra at o kutuyu, 1 hafta sonra yenisini aç dedi. galiba en mantıklısı bu. ama yine de sen doktorla görüşürsen ve beni de bilgilendirirsen çok sevinirim :)

Anladım canım. İnşallah ben de sorar seni bilgilendiririm.
Bu arada canım mutluluklar :)

Canım teyzemle konuştum. Hacca giderken doğum kontrol hapını ara vermeden kullanmış. Adet olmamış şişkinlikten başka bi zararını da görmemiş.

kızlar sizi çok ii anlıorum.. geçen sene ben de aynıı şeyleri yaşadım.. ben de düğünden önce doğum kontrol hapı kullandım ve benim de adetim düğüne denk geliyordu. hem de 2 ayrışehirde oldu düğünüm.. benim teyzem kadın doğum hemşiresi dediğiniz gibi 1 kutu bitince ara vermeden devam ettim bi sorun olmadı balayından gelince ben ara vermedim kutu bitene kadar kullandım yani aralıksız 2 kutu kullandım ama isterseniz balayından sonra bırakabilirsiniz de.. yardımcı olmuştur umarım..

kızlar sizi çok ii anlıorum.. geçen sene ben de aynıı şeyleri yaşadım.. ben de düğünden önce doğum kontrol hapı kullandım ve benim de adetim düğüne denk geliyordu. hem de 2 ayrışehirde oldu düğünüm.. benim teyzem kadın doğum hemşiresi dediğiniz gibi 1 kutu bitince ara vermeden devam ettim bi sorun olmadı balayından gelince ben ara vermedim kutu bitene kadar kullandım yani aralıksız 2 kutu kullandım ama isterseniz balayından sonra bırakabilirsiniz de.. yardımcı olmuştur umarım..

çok sağolun ya, walla özellikle denemiş birinden duymak süper oldu. kararımı verdim, kutuya devam edicem :) eğer balayı sonrası kutunun yarısına gelmiş olursam bende sizin gibi tamamlarım yarım bırakmam

ben de aynı şekilde yapmayı düşünüyorum ama balayından sonra ne yaparım bilmiyorum. gidip gelelim ona da o zaman karar veririm artık :)

X