Düğün düğün için yardım

_Elifceee_

Guru
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
260
4
Kızlar evlenenlerden bir düğün sıralaması istiyorum.Kuaförden ve fotoğrafcıdan geldikten sonra damat sizi eve bırakıp gidiyor ailesini alıp sonra tekrar mı geliyor sizi almaya bu sıralamayı merak ediyorum acıkcası yardımcı olursanız sevinirimm

bende öle düşündüm ama etrafımda da bildiğim hiç yok tecrübeli arkadaşlardan net bilgi almak istedim doğrusunu bileyim yani.
Arkadaşlar sizinki nasıl oldu birbirimize yakın oturuyoruz arabayla 5 -10 dk büyük ihtimal kuaförde, salonda hepsi birbirine yakın olcak nasıl yapmamız gerekir acaba

Doğrusu senin söyledigin gibi gelini kuaförden alır evine bırakır oradan kendi ailesini almaya gider

peki kızlar hani seni almaya geliyorlar yaa sizn adetlerinizde nasıl oluyorr (hani beline kuşak bağlanıor,seni odaya kapatıolar gibi şeyler nasıl oluyor sıralama )yardımcı olursanız sevinirim tecrübeli arkadaşlarımm benim:KK16:

Mrb canım öncelikle hayırlı olsun inşallah çok mutlu olursunuz :KK16:
Evli değilim fakat o kadar araştırmalardan sonra ve kuzenimi evlendirdikten sonra bir kaç birşey bilir olduk :))
Bizde hep şu şekilde oldu:

Damat gelip kuaföre getirmek için aldı gelin ve yanında gidecekleri( Kuaför yakınsa kendinde gidebilirsin)
Kuaförden sonra fotoğraf çekimine gidildi
Damat gelin fotoğraf çekiminden gelin evine gelince damadın ailesi de yarım saate geldi. Ya da onlar ailesi 15 dk önce gelebilir... Zaman kazanmak amacıyla...
Sonra kuşak faslı, evden çıkış konvoy.... Düğün salonuu :123::123:

Benim bildiğim bu şekilde canım ...
Eğer yardımcı olabilirsem başka sorun varsa yanıtlayabilirim...

Kuşak bağlamada;
Genelde çekimden sonra gelinince yemek yeniyor gelin evinde.
Yemekten ya da atıştırmalıklardan sonra herkes salonda nere müsaitse toplanıyor gelin alma başlıyor...
Çeyiz giderken bir kişi sandığı tutuyor gelinin ya kız kardeşi ya da yiğeni vs. üstüne oturuyor damatta evden çıkartmak için bir miktar para veriyor 20-50 ne kadar verirse...
Ama sanırım bu düğünde de yapılıyor... Duyduğum, yapanlar var... Gelinin kız kardeşi kapıyı tutup parayı alıyor... :KK9::KK9:

Fazla yazmış olucam ama sana kuzenimde nasıl yaptığımızı anlatayım; Çünkü onunda düğün salonuyla ev arası 15 dk dı...
Saat 10:40 gibi enişte almaya gelmişti kuaföre gidecekleri, Kuaförde 11 de randevumuz başlamıştı,
Saat 3'te enişte almaya gelmişti,
3Buçukta çekimin olacağı yerdelerdi, 6a kadar devam etmişti
Eve 6:40 geldiler, hemen yemek yediler kuşak törenine geçildi çıkıldı derken düğün salonuna 7:30 da varılmıştı,
Saat 8 de düğündü zaten...

İnşallah biraz olsun yardımcı olabilmişimdir...

Son düzenleme:
Kuşak bağlamada;
Genelde çekimden sonra gelinince yemek yeniyor gelin evinde.
Yemekten ya da atıştırmalıklardan sonra herkes salonda nere müsaitse toplanıyor gelin alma başlıyor...
Çeyiz giderken bir kişi sandığı tutuyor gelinin ya kız kardeşi ya da yiğeni vs. üstüne oturuyor damatta evden çıkartmak için bir miktar para veriyor 20-50 ne kadar verirse...
Ama sanırım bu düğünde de yapılıyor... Duyduğum, yapanlar var... Gelinin kız kardeşi kapıyı tutup parayı alıyor... :KK9::KK9:

Fazla yazmış olucam ama sana kuzenimde nasıl yaptığımızı anlatayım; Çünkü onunda düğün salonuyla ev arası 15 dk dı...
Saat 10:40 gibi enişte almaya gelmişti kuaföre gidecekleri, Kuaförde 11 de randevumuz başlamıştı,
Saat 3'te enişte almaya gelmişti,
3Buçukta çekimin olacağı yerdelerdi, 6a kadar devam etmişti
Eve 6:40 geldiler, hemen yemek yediler kuşak törenine geçildi çıkıldı derken düğün salonuna 7:30 da varılmıştı,
Saat 8 de düğündü zaten...

İnşallah biraz olsun yardımcı olabilmişimdir...

Mrb canım öncelikle hayırlı olsun inşallah çok mutlu olursunuz :KK16:
Evli değilim fakat o kadar araştırmalardan sonra ve kuzenimi evlendirdikten sonra bir kaç birşey bilir olduk :))
Bizde hep şu şekilde oldu:

Damat gelip kuaföre getirmek için aldı gelin ve yanında gidecekleri( Kuaför yakınsa kendinde gidebilirsin)
Kuaförden sonra fotoğraf çekimine gidildi
Damat gelin fotoğraf çekiminden gelin evine gelince damadın ailesi de yarım saate geldi. Ya da onlar ailesi 15 dk önce gelebilir... Zaman kazanmak amacıyla...
Sonra kuşak faslı, evden çıkış konvoy.... Düğün salonuu :123::123:

Benim bildiğim bu şekilde canım ...
Eğer yardımcı olabilirsem başka sorun varsa yanıtlayabilirim...

Mesaj Tekrarı....

canım ilgin için çok teşekkür ederm çokyardmcı oldn cnm bnm bnde öle düşünüorum ama pek bilgim olmadığı için bi sorayım dedim:))bnmde yardımcı olacağım bi konu olursa seve seve bu arada nerelsiin canım sen:))

canım ilgin için çok teşekkür ederm çokyardmcı oldn cnm bnm bnde öle düşünüorum ama pek bilgim olmadığı için bi sorayım dedim:))bnmde yardımcı olacağım bi konu olursa seve seve bu arada nerelsiin canım sen:))

İzmirliyim canım ben sevdiğimde İzmirli :)
Sen nerelisin :)
İnşallah herşey çok güzel olur canım hepimiz için.:KK16:

Bende izmirliyim canım ödemişliyim:))Benim sevdiğim de sinoplu:) Amin inş.canım herşey güzel olur sen nişanlımısın??

Yok canım değilim bu sene eylüldeki KPSS ye gireceğim. Hemen 1 ay içinde söz yapılcak nasip olursa... Aralık gibide nişan...
Ben çok uzun süre olsun istemiyorum nişan - düğün arasını o yüzden yılın sonlarına doğru olacak inşallah
Hoş eğer 2013 e yetişmezse 2014 olcak ama hayırlısı herşeyin tabi...
Senin sanırım 2013 diymi?

Yok canım değilim bu sene eylüldeki KPSS ye gireceğim. Hemen 1 ay içinde söz yapılcak nasip olursa... Aralık gibide nişan...
Ben çok uzun süre olsun istemiyorum nişan - düğün arasını o yüzden yılın sonlarına doğru olacak inşallah
Hoş eğer 2013 e yetişmezse 2014 olcak ama hayırlısı herşeyin tabi...
Senin sanırım 2013 diymi?

Evet canım bende 2013 mayıs gibi düşünüyoruz Allah nasip ederse eğer.Allah yardımcın olsun seninde.Sınavındada başarılar dilerim,allah gönlüne göreversin bende geçtim o yollardan kpssye gireli 2 yıl olacak

Evet canım bende 2013 mayıs gibi düşünüyoruz Allah nasip ederse eğer.Allah yardımcın olsun seninde.Sınavındada başarılar dilerim,allah gönlüne göreversin bende geçtim o yollardan kpssye gireli 2 yıl olacak

Çok teşekkür ederim canım inşallah allah hepimizin gönlüne göre versin.
Kazandın sanırım diymi?
İnşallah seneye istediğiniz gün istediğinizden de güzel geçmesini dilerim düğününün:KK16:

Çok teşekkür ederim canım inşallah allah hepimizin gönlüne göre versin.
Kazandın sanırım diymi?
İnşallah seneye istediğiniz gün istediğinizden de güzel geçmesini dilerim düğününün:KK16:

canım sen bana measaj atmışsın ama ben mesaj atamıyorum mesaj sayım eksik sanırım adliyede katip olarak görev yapıorum canım

canım sen bana measaj atmışsın ama ben mesaj atamıyorum mesaj sayım eksik sanırım adliyede katip olarak görev yapıorum canım

Canımm bende katipliğe hazırlanıyorum :))
O yüzden sordum. İnşallah hayırlısı olsun benim içinde şans dile olur mu,
3,5 yıldır istiyorum. İnşallah olur canım Bende Aralık ayı gibi kazandım müjdesini veririrm :)
Birşey sorabilir miyim 3 dakikada net kelime sayın kaçtı desem ayıp olur mu :26::26:

Son düzenleme:
Canımm bende katipliğe hazırlanıyorum :))
O yüzden sordum. İnşallah hayırlısı olsun benim içinde şans dile olur mu,
3,5 yıldır istiyorum. İnşallah olur canım Bende Aralık ayı gibi kazandım müjdesini veririrm :)
Birşey sorabilir miyim 3 dakikada net kelime sayın kaçtı desem ayıp olur mu :26::26:

Yok bebeğim neden ayp olsune ben normalde yazamıodum pek ama oraya gidince sözleşmeli ve kadrolu olrak 2 tanye girdim birinde 97 birinde 100 küsür yazdm cnaım

Yok bebeğim neden ayp olsune ben normalde yazamıodum pek ama oraya gidince sözleşmeli ve kadrolu olrak 2 tanye girdim birinde 97 birinde 100 küsür yazdm cnaım

Cok teşekkür ederim canım saolasın.
Bende çok istiyorum hayırlısı olsun. Bölümüm Büro yönetimiydi onun katkılarıyla 135 net yazıyorum şuan.
Ama katip bir abla var tanığım 4ay önce yanına gittiğimde sana test yapıcam dedi ve hiç beklemiyordum heyecandan ellerim nasıl titriyor yazıyı yarıda bıraktım o zaman 95miydi ne yazmıştım.
Şuan bir tek iş kpss den 70 üstü almam gerekiyor. Çevremde de böyle olmuş olanları görünce mutlu oluyorum bende:KK16: Darısı inşallah başımaa:KK16:

X