Dudak Üstü Lekelerimden Sonunda Kurtuluyorum

Ay Hatun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
2
0
35
Merhaba hatunlar, 29 yaşındayım, 25 yaşimdan beri çektikten ve türlü yöntem kullandıktan sonra bir haftadır kullandığım kremler sayesinde bıyık lekelerimden kurtuluyorum.
PCOS 'da oluşan hormonal dengesizlik ve bilinçsiz tüy alımı sonucunda bıyık lekelerim oluştu. Uzun müddettir kapatıcı üzerine kapatıcı, pudra vs ile makyaj yapıp çıkmaktan nefret eder oldum. Daha önce dermatolog locoid önermişti ve 10 gün kullan içinde kortizol var demişti. Kullandım geçmedi. Bir hafta önce canıma tak etti ve yeniden başka bir dermatoloğa gittim. Bana expigment 2 ,hipokort 5 ve differin 1 jel verdi. Bunların 3 ünden aynı miktarda parmağına sık nohut büyüklüğünde bir karışım elde et ve gece yatmadan sadece lekelere sür dedi. 3 ay kullanacakmışım. Dün tam bir hafta oldu ve şu an makyajsız bile çıkabileceğim dereceye geldi. Soyulma ve hafif kızarıklık var ama çok yoğun değil. Gündüz mutlaka güneş kremi sürüyorum. Ben nivea tercih ettim yağlı olduğundan bıyık bölgemdeki kurumayı bir miktar önlüyor.

Evet zamanla olan gelişmeleri de paylaşacağım sizlerle.
Hayat yüzünüze maske takarcasına makyaj yapıp vakit harcayacak, gencecik yaşınızda olduğunuzdan olgun görünüp özgüven problemi yaşayacak ve özgürlüğünüzden ödün verip ha bugün ha yarın diye ertelenecek kadar uzun değil. Değerlendirin derim :)
Sevgiyle kalın.

çok sevindim umarım tamamen kurtulursun canım, benim dönemlik oluyor özgüvenimi çok düşürüyor kötü birşey seni anlıyorum

çok sevindim umarım tamamen kurtulursun canım, benim dönemlik oluyor özgüvenimi çok düşürüyor kötü birşey seni anlıyorum

Benim de başta yazın belirginleşiyor kışın geçiyordu. Sonra yaz kış aynı renkte hatta daha da koyulaşarak devam etti. Dikkat et canım. Güneş koruyucu sürmeyi ihmal etme sakın.

Merhabalar acaba son durumunuz nedir leke tekrarladi mi?

Bende expigment 4 kullanıyorum bi süredir internette okuduğum yorumlarda hep cildi soyduğu vs yazıyordu düzenli kullanmama rağmen ufacık bir soyulma ya da lekelerimde açılma olmadı bide fazla sürüldüğünde cildi tahriş ediyor diye yorumlar okudum hatta yanık vakaları bile oluyormuş tabikide bunlar olsun istemiyorum ama en ufak bi kızarma kaşıntı tahriş soyulma olmadı olmadığı gibi lekeler de olduğu gibi duruyor anlamadım ben bu işi

Bide artık nasılsa etki etmiyor diye fazla fazla sürüyorum sanki expigment 4 değilde bepantholl sürüyorum çok büyük umutlarla almıştım hayal kırıklığı oldu

Benim de nerdeyse tüm vücudum lekeli ve bir türlü çözüm bulamıyorum. Cok etkiliyor psikolojimi maalesef. Umarım kurtuluruz bir yol buluruz. Sırf bu lekelerim yüzünden evliliği erteliyorum. İstemiyorum bu halde evlenmeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…