Duada isteksizleşmek

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
20
Çok uzun bir zamandır gerçekleşmesini istediğim ve bunun için dualar ettiğim bir dileğim var fakat nedenini anlayamadığım bir şekilde dünden beri hiç bir şey hissetmiyorum dileğimin hala gerçek olmasını istiyorum ama sanki bir yandan da çok istekleşsizleştim neden böyle oluyor olabilir ve ben bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba.Öncelikle ben dua ettim kabul olmadi diye birsey yoktur.Allah duasında ısrarcı olanı sever.Bunun icin hacet namazi kilabilirsiniz.Zikir cekebilirsiniz.Belki sizin kabul olmadigi duayi Yüce Rabbim belki kabul etti bir zamani var ve o zamani bekliyor.Belki sizin ıstediginiz sizin icin hayirli degil Rabbim size zarar gelsin istemiyor Rabbim size daha güzelini vericek.Ben bilir kisi degilim acikcasi.Ama kendi dinimin pekismesi icin youtube dan dini videolar izlerim.Bazen icim bunalir hemen sukur namazi hacet namazi ne olursa Rabbime kosarim.Bilirimki ben namaz sonrasi agliycam.Cunku ondan baska kimsem yok bi o gorur bir o verir bir o halden anlar.Yagmur yagar dua ederim ezan okunur dua ederim.Bir de sukretmek de onemli.Bundan yaklasik bir ay once bir dilek icin Rabbime her gun dua ettim.Namaz kildim agladim zikir cektim."Ya Kadir Ya Allah Ya Rahman Ya Allah Ya Rahim Ya Allah Ya Kerim Ya Allah "şeklinde. Hacet namazi kildim gunluk namaz kildim.Dun ben duamin sukrunu Yuce Rabbim Hamd olsun diye aglayarak mutlu bir haber alarak agladim.Şükürde Allaha duada Allaha.Bu agladigim durumda bile Allaha hayirsizsa olmasin Rabbim dedim sevincime ragmen.Ve basima gelen kotu bir durum beni Rabbime bu kadar yaklastirdi hamd olsun dedim verdigine vermedigine.Ve o kotu olayda benim kurtulusum sanirim.Yardimci olabildim mi bilmiyorum.Hepimiz kendi kaldirabildiklerimizle sinaniyoruz.

Böyle yazıları okumak inanın çok iyi geliyor Allah razı olsun sizden ve gönlünğzdekileri size hayırlı eyleyip nasip etsin inşAllah Rabbim

Böyle yazıları okumak inanın çok iyi geliyor Allah razı olsun sizden ve gönlünğzdekileri size hayırlı eyleyip nasip etsin inşAllah Rabbim
Çok teşekkür ederiim umarim faydali olmjstur bilmiyorum icimden gecenleri yazdim dedigim gibi ben bilir kisi degilim.Amin cümlemize inşallah Allah sizden de razı olsun Umarim Rabbim yuzunuzu güldurur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…