Dr. Fevzi Özgönül'ün Beden Aklıyla Zayıflama Yöntemi

Ben de biraz araştırdım bir iki hafta daha geçsin reformer pilates denilen şeye başlayacağım. Sıkılaşmak lazım, o zaman daha çok belli oluyor verdiğin kilo
Selam law_yer ciğim,

ben bir ara aletli plates yapmıştım. O da cok iyi gelmişti yalnız normal platese gore biraz pahalıydı. Ama cok iyi geliyordu. Reformer platesi de arastıracagım..

İlk kez duyuyorum nasıl oluyor farkı ne

selam,
Ben şimdi biraz daa da baktım. Farkı yok aslında aletli plates diye de geçmekte. Yani aynı sey :)

Reformer aletinin tasarımının ilk temelleri Joseph Pilates‘in 1. Dünya savaşı döneminde yaralı askerleri yataklarında tedavi etmeye başlamasıyla atılmıştır. Joseph Pilates’in hastanede yataklara ve duvarlara taktığı yaylarla hastaları tedavi etmesi aslında bugünün modern Reformer aletlerinin ilk denemeleridir. Bu çalışma ve tedavi sistemi sayesinde hastalar, yataklarından kalkmak zorunda kalmadan uygulayabildikleri yaylarla belli bir dirence karşı yaptıkları egzersizlerle beklenenden çok daha çabuk iyileşme göstermişlerdir.

Günümüzde geliştirilmiş haliyle Reformer aletleri; kendine özgü egzersiz programlarıyla, üzerinde yatarak, oturarak, diz üstünde ve ayakta durarak 500′den fazla hareketin yapılabildiği çok daha geniş kapsamlı bir kullanım sunmaktadır.

Reformer diğer pilates aletlerinin arasında en çok bilinen ve kullanılmakta olanıdır. Üzerinde yatılan platform, hareket eden kızaklı bir bölümden oluşur, bu bölüm farklı farklı zorluk dereceleri olan yaylarla desteklenir ve footbar dediğimiz genellikle ayakların dayandığı bölüme bağlanır. Bu hareketli platform üzerinde omuzların dayanacağı omuz destek ünitesi bulunur. Bunun yanısıra başın yerleşeceği bir ufak bölüm daha bulunmaktadır. Reformer aleti, üzerindeki yaylar, hareketli bantlar ve makara sistemiyle oldukça etkili ve kısa sürede sonuç veren bir egzersiz aracıdır. Kişiyi sabitleyerek çalıştırmasının yanısıra, simetrik bir form vererek vücudun kendi ağırlığının kullanıldığı çeşitli derecelerdeki direnç egzersizleriyle derslerden hızlı verim alınmasını sağlamaktadır. Yayların oluşturduğu direnç, vücut ağırlığıyla birleşir ve bu da zorluk derecelerinin belirlenmesine olanak sağlar. Reformer aleti kişinin vücut yapısındaki engeller (bazı kasların kısalığı ve esnek olmayışı gibi) boy ve benzeri faktörler göz önüne alınarak kişiye göre ayarlanmaya elverişli şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda pek çok farklı vücut yapısında insanla doğru ve kişiye özel reformer dersleri yapılabilmektedir.

Merhaba arkadaşlar sabah çok güzel bir kahvaltı yaptım 2 yumurta biraz peynir , zeytin yedim. Saat 12 gibi süt içtim. Saat 5 te 1 tabak işkembe Çorba , 2 küçük boy kuru biber Dolması etli ve bulgur ağırlıklı, biraz da barbunya yedim. Tabi yanında yoğurt da vardı. Menüm bu şekilde . Çarşıya inmiştim. 20 dakika yürüyüş yaptım. Iyi geceler .

Merhaba arkadaşlar sabah çok güzel bir kahvaltı yaptım 2 yumurta biraz peynir , zeytin yedim. Saat 12 gibi süt içtim. Saat 5 te 1 tabak işkembe Çorba , 2 küçük boy kuru biber Dolması etli ve bulgur ağırlıklı, biraz da barbunya yedim. Tabi yanında yoğurt da vardı. Menüm bu şekilde . Çarşıya inmiştim. 20 dakika yürüyüş yaptım. Iyi geceler .

Günaydın kizlaarr
dünkü mönüm

Yumurta
peynir
zeytin
Badem
1 kuru iNcir

2 parça tavuk
sebze çorbası
yoğurt
1 elma

yarım saat yürüyüş
bolca su

Reactions: sea
Günaydın kızlar
Sea bilgiler için tşk
O aletten bîrer tane alsak mı yattığımız yerden inceliriz zaten yerde yapılan egzersizlere bayılıyorum

Adım adımcım karatay yaptığımız zamanlardan kalma alışkanlıkla 2. Öğünü biraz geç yapmışsın ama Fevzi Hocanın diyetine göre akşam yediklerini öğlen yemen gerekiyor bedenin aklı sindirim sistemi ya öğlen yediklerimiz yatmadan sindirilmiş olacak

salata_yogurt bende pilates yapmayı düşünüyorum..bel ve boyun fıtığına iyi gelir sanırım bir arastirayim..bugünlerde kendilerini hissetiriyorlar
Çok iyi olur felluzcum pilatesten sonra müthiş bir rahatlama hissedeceksin ve tabi incelme de
Bazı hareketleri kendini zorlamadan yaparsan fıtığa faydası oluyor ama yavaş yavaş yaptığında fıtık mıtık kalmıyor

Günaydın arkadaslar,,
yogunluktan menu paylasımı yapamadım. Toparlayınca işlerimi paylaşım da yapacagım.

Herkese güzel günler dilerim.

Kolaylıklar dilerim seacım. Bekliyoruz . Her zaman..

Evet haklısın canım bu sefer dışarıda işlerim vardı. İş çıkışı gec kaldım . Belki de alışkanlıkları yeni kırıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…