Doum sonras 2 ayda dklmeyi durdurmay baardm

edhak

Guru
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
1.296
1
merhaba burada deneyimimi paylaşmak istedim çünkü 6 ay önce doğum yaptım ve oğlum 3 aylık olduğundan beri çok yoğun bir dökülmem başlamıştı
insanın gerçekten çok morali bozuluyor çünkü bir bayanın en önem verdiği yerlerinden biri saçlarıdır ve ben artık banyoya girmekten nefret eder olmuştum avuç avuç dökülüyor bir taramada tüm lavabo saç doluyordu saçımı açık bırakamıyordum vs.
hatta bi gün özel bir geceye gideceğim için mecburen kuaföre fön çektirmeye gittim kuaförün ağzı açık kaldı ben böyle bir dökülme görmedim dedi
saçımı filan da kesitrdim ama hiç etki etmedi tek pişmanlığım da o oldu çünkü çok uzun güzel saçlarım vardı

neyse ne kullandığımı söyleyim biraz tuzlu oldu ama şimdi sonucu görünce değdi diyorum
iki aydır
bioxcin serum 2 günde bir kullanıyorum
hergün iki tablet priorin içiyorum
ve her gün 1 tane demir hapı yutuyorum
sonuç şuan banyo yaparken tek bir tel saçım düşmüyor tararken de en fazla 20 tane halihaırda kullanmaya devam ediyorum toplamda 4 ay kullanmak en doğrusuymu iki ay daha kullanıcam yani
şimdiden küçük saçlarım da fışkırmaya başladı onu görünce daha da mutlu oldum çünkü bir ara gerçekten kel kalacağıma emin gözüyle bakıyordum hatta kazıtmayı bile düşünmüştüm iyiki yapmamışım
böyle bir sorun olanlarla paylaşmak istedim umarım yardımcı olmuşumdur

Son düzenleme:
Senin adına sevindim canım aynı sorun bende de var doğal sabun kullanıyorum bide şampuanıma çamterebenti ekledim bakalım bir işe yarıcak mı ..Eğer yaramazsa doktora gidip vitamin hapları ve evigen bemiks felan almayı düşünüyorum..:kahve:

hiç saç dökülmesi yaşamazdım ama son 2 - 2,5 aydır çok fazla dökülüyor
belki çok fazla değildir ama hiç dökülme olmadığı için bana çok geliyor.
Geçen ay bioblas şampuan ve çamterebenti aldım. bitkisel bir şampuanmış.
lakin öyle aman aman bir memnuniyetim olmadı. hala taradığımda 10- 20 tel saçım koparak dökülüyor.
Keza bayoda da öyle 20 tel kadar dökülme oluyor. gün içinde saçımı her açıp topladığımda da elime 5-6 tel geliyor.
Dediğim gibi belki çok abartılacak bir dökülme yok ama daha öncesinde hiç dökülmediği için rahatsız oluyorum.
Acaba mevsimsel değişiklikten kaynaklanıyor olabilir mi?

hiç saç dökülmesi yaşamazdım ama son 2 - 2,5 aydır çok fazla dökülüyor
belki çok fazla değildir ama hiç dökülme olmadığı için bana çok geliyor.
Geçen ay bioblas şampuan ve çamterebenti aldım. bitkisel bir şampuanmış.
lakin öyle aman aman bir memnuniyetim olmadı. hala taradığımda 10- 20 tel saçım koparak dökülüyor.
Keza bayoda da öyle 20 tel kadar dökülme oluyor. gün içinde saçımı her açıp topladığımda da elime 5-6 tel geliyor.
Dediğim gibi belki çok abartılacak bir dökülme yok ama daha öncesinde hiç dökülmediği için rahatsız oluyorum.
Acaba mevsimsel değişiklikten kaynaklanıyor olabilir mi?

bence çok normal gün içinde 50-100 arası dökülme olması doğalmış çoğu insan keşke seninki kadar dökülse diye dua ediyodr eminim
dediğin gibi belki mevsimseldir belki de saç tellerin kendini yeniliyodur bence bu kadarcık dökülmeyi sorun etme

kızlar priorin hapı bebeğe zarar vermezz mi?aynı zamanda bioxin serumuda saça sürülüyor.benim bildiğim bunlar kana karışıyor,bebeğe anne sütüyle geçmez mi?

demir hapını falan doktorunuz emzirme döneminde verdimi ?siz eczaneye sorup mu aldınız?

bende bu problemle uğraşıyorum 7 ay oldu evin her tarafından saç kılları toplamaktan bıktım bide en tiksindiğim şey demir hapları kilo aldırır diye kullanmak istemiyom bioxin işe yaradıysa bide ben denim cnm...

Demir hapları iyi geliyor ablamın doğumdan sonra saçları seyrelecek kadar döküldü hap alarak durdurdu Organicum ile yeni saç çıktı bende kullanıyorum kremide çok kaliteli

arkadaşlar dogumdan sonra benimde saclarım cooooook fazla dökülüyordu
dr gittim hormonlarıma bakıldı ve troidit cıktı ilac kullanmaya başladım ve dökülme durdu

X