dostinex le ilgili tüm bildiklerinize ihtiyacım var ...

ffilizz

<3 MUCİZEMİ İSTİYORUM <3
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
161
2
kızlar bnm prolaktinim yüksek olduğu için bugün dostinex e başladım. haftada 2 gün yarım yarım içicem. aynı zamanda klomenede devam ediyorum.yalnız bu dostinexle ilgili interneti bi araştırıyım dedim.pek olumlu şeyler görmedim.çoğu kez düşüğe neden oluyomuş,bide bir bayan yazmış çocuğu özürlü olmuş bunun yüzünden. bide ilaç diyoki bunu kullanmdan bi ay önce başka ilaç içilmememsi gerekiyomuş.sonrasında 1 ay hamile kalınmaması gerekiyomuş.gebelik olduğu andada bırakılması gerekiyomuş.ay ne biliyim içim karardı.umutlanacağım yere suya düştü hayallerim iyice... kafamıda saman gibi yaptı ya bilgisi olan kullanıpta çocuğunu eline sağlıklı alan yada olumsuz özelliklerini yaşayan birileri bilgi versin neolur eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

ay canım bende okumuştum prospekdüsü korkmuştum ayrı ayrı iki doktara gittim hamile kalırsan bişi olmaz dediler hatta klomenle birliktede kullandım gerçi hamile kalamadım ama güven doktoruna bence bide seninki yarımmış ben haftada 2 tablet alıyodum ve üç ay kulladım daha sonra diğer doktorum klomenle birlikte haftada bire düşürdü.inşallah bişi olmaz kafaya takma adetlerin düzensizmiydi senin benimki düzensizdi düzene girdi klomen den sora,bıraktım hala da düzenli.zaten düzenli olunca yumurtlama oluyo diye biliyorum o yüzden takmıyorum artık yumurtlamayı falan oluruna bırakmak en güzeli rabbim hayırlısını versin

Bende dostinex kullandım bu ay ve galiba hamileyim idrar testlerim pozitif çıkıyor.ilk bebeğimi kaybedeli 9 ay olcak.Bu bebeişi sabırsızlıla bekliyordum. Umarım bişey olmaz doktorum hamileliğini fark eder etmez bırak demişti.

Ben de kullandım 1 ay, bana doktorum birşey söylemedi bunla ilgili, gerçi korunduğumuzu bildiği içinde söylememiş olabilir. Hamilelikte kullanılması sakıncalı sanırım ama farkeder farketmez bırakırsanız sıkıntı olacağını sanmıyorum.

ben tüp bebek hastasıyım fazla yumurta toplandığı için vücudum tepki gösterdi. içerde de minik yumurtalarım kaldı. doktorum dostinex kullandı. transferden 3 gün sonraya kadar da günde bir tane kullandım. yani gebe olduğumu bile bile 3 gün kullandık. ve tüp bebek gibi hassas bir durumda. bence de doktorunuza güvenin. çoğu tüp bebek hastası bu ilacı kullanıyor. benim gebeliğim erken sona erdi. ama gebeliği devam eden arkadaşlar var. ben de çok araştırmıştım prospektüsünde böyle yazıyor nasıl verir felan. kısacası bir sorun olmuyor. ilaç firmaları ne olursa olsun sorumluluk kabul etmek istemedikleri için en masum ilaca dahi gebe iken kullanmayın diyor. bazı vitamin ilaçlarında bile yazıyor düşünün artık. içiniz rahat olsun. umarım bebeşiniz sizi bekletmeden gelir..

Son düzenleme:
kızlar sağolun aydınlattığınuz için.. napacaz bilmiyorum... allah hayırlısıyla bebişlerimize kavuştursun inşallah...

X