Dost, dost diye diye...

ffcamdankalp

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2006
424
12
Kara Toprak

Dost Dost Diye Nicesine Sarıldım. Benim Sadık Yarim karaTopraktır
Beyhude Dolandım Boşa Yoruldum. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Nice Güzellere Bağlandım Kaldım. Ne Bir Vefa Gördüm Ne Faydalandım
Her Turlu İsteğim Topraktan Aldım. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Koyun Verdi Kuzu Verdi Sut Verdi. Yemek Verdi Ekmek Verdi Et Verdi.
Kazma İle Dövmeyince Kıt Verdi. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Ademden Bu Deme Neslim Getirdi. Bana Turlu Turlu Meyva Yetirdi
Her gün Beni Tepesinde Götürdü. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Karnin Yardim Kazma İle Bel İle. Yüzün Yırttım Tırnak İle El İle
Yine Beni Karşıladı Gül İle. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

İşkence Yaptıkça Bana Gülerdi. Bunda Yalan Yoktur Herkesler Gördü
Bir Çekirdek Verdim Dört Bostan Verdi. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Havaya Bakarsam Hava Alırım. Toprağa Bakarsam Dua Alırım
Topraktan Ayrılsam Nerde Kalırım. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Dileğin Varsa İste Allah'tan. Almak İçin Uzak Gitme Topraktan
Cömertlik Toprağa Verilmiş Haktan. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Hakikat Ararsan Açık Bir Nokta. Allah Kula Yakın Kul Da Allah'a
Hakkin Gizli Hazinesi Kara Toprakta. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Bütün Kusurlarımı Toprak Gizliyor. Merhem Calip Yaralarımı Tuzluyor
Kolun Açmış Yollarımı Gözlüyor. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

Her Kim Ki Olursa Bu Sırr-ı Mazhar. Dünyaya Bırakır Ölmez Bir Eser
Gün Gelir Veysel'in Bağrına Basar. Benim Sadık Yarim Kara Topraktır

"Dost dost diye nicesine sarıldım, benim sadık yarim kara topraktır:" Ne güzel söylemiş Aşık Veysel.
Öyle değilmidir? Toprak herşeye ve herkese rağmen basar bağrına bizi... Yaşarken ve ölürken...
Benim konuyu getirmek istediğim yer ise dostluk, dostlar, dostlarımız (şanslıysak eğer -lar ekini katabiliriz, kelimemize...)
Toprak gibi bir dostum olsun... Bende toprak gibi dost olayım. Hani hayat felsefem falan olsa ilk sırada bu yer alır. Şimdilik idealim diye bahsedebilirim, sanırım.

"Karnın Yardım Kazma İle Bel İle / Yüzün Yırttım Tırnak İle El İle / Yine Beni Karşıladı Gül İle/Benim Sadık Yarim Kara Topraktır" Kıyamam dost dediğime, elim dilim gitmez, bunları yapmaya ama... İstemeden kırdığında Gül ile karşılayacak bir dost sabrı, dost yüzü... Birlikte soluduğun havaya, karşılaştığın zamana ne büyük mutluluk, sonsuz şükür...
Veysel toprağı anlatırken, toprağa dost derken... Ben dostlarımı düşündüm tek tek. Ne kadar toprağa benzediklerini. Bunları anlatmak istedim, onlara... Kendinden yorulduğunda, tanımadığında, herşeyden herkesten sıkıldığında, nefessiz kaldığında... Toprağa dayar gibi yüzünü bir dostun omzuna koymak. Seni senden iyi tanıdığına hayret ederek doğru yerde olduğunu hissetmek. Uzakta olsanda, bir çift lafın belini kırmasanda bazen aylarca, düşünmek düşünülmek, kilometrelerin bir adım olması, bir hey dostum dediğinde bin kere yanıt bulmak. Aldığından fazla veren bir yürek.
Benden önce, dostuma! diyen bir dil. Hikaye yada masal değil anlattıklarım. Hepimiz, her insan bunu beklemiyor mu ? istemiyor mu ? Ama " vermeye az buldunuz,yahut vaktiniz olmadı." değil mi ? Başlangıcı hep karşıdan beklediniz belki, yada verdikleriniz toprak değil havaydı.
Dostlarımı düşündüm dediğim gibi ve düşünüldüklerini bilsinler istedim bu kez, onlara teşekkür, Allah'a şükür etmek istedim. Nacizane içimden geçenleri tamamiyle karalayamasamda bu satırlara, elimin yettiğince olsun, beni dostlarım anlasın dedim.
Toprak gibi olan dostlarıma sevgilerimle... Yağmur yağsada kokunuzu duysam.

Pamukkalbim ne kadar masumane dile getirmişsin duygularını .Hepimizin aldığından fazla veren bir dostu olması dileğiyle .Eğer kabul edersen sanalda olsa dost istediğinde varım ,burdayım ne zaman istersen .

canim bizimllen paylasttigin icin ellerine kollarina saglik ne kadar guzel dile getirmissin ben cok begendim:1hug:a.s.

Canim Arkadasim ne güzel dile getirmissin yüregindekileri..
O güzel gönlüne saglik.O kadar güzel bir dostsunki.
Benim topragim!!!!:1hug:

Dostluğu ne kadar güzel anlatmışsın!
Ellerine,yüreğine sağlık!

Sevgilerimle...a.s.

Balığım yaa sen mi yazdın bunları, tebrik ediyorum seni Şeniz Kız sende daha ne cevherler var, yavaş yavaş gösterme öyle bize, mahrum etme:1hug:
He bu arada yarın yağmur yağacakmış sanırım, benim kokumu da duy e mi balığım :1hug:

Yağmurum sen de güzel anlatmışsın, öptüm iyi yüreklim Şeniz

Şu an çok güzel bir yağmur yağıyor İstanbul'da... Ben biraz onu seyrettim, derin bir nefes aldım. Yatmadan önce bakarım hep son kez... Bazen takılır kalırım, uykum askıya alınır. Geldim ve gördüm ki yağmurla birlikte dostlarım ve dost biriktirmeyi sevenler gelmiş topraklarıma damla damla satırlarıyla.

Lereenim herzaman herzaman bende kabul ne demek sevgiyle.
tatlisey, Laale teşekkür ederim, beğenilerinize...
Ceyhan'ım eyvallah, evelallah sende benim toprağım.
Yağmur'um çok güzel satırlar eklemişin, evet bazen semer vurmak isteyebilir dost kıymeti bilmeyenler yine de vazgeçmemeliyiz dost biriktirmekten yinede...
Killisi, humuslusu, çorağı toprak olsun yeter ki hepsinden farklı beslenir yüreğin, bazen sana düşer o toprağı canlandırmak, hep almak değil vermek de hünerdir dostlukta.

Hepinize ayrı ayrı teşekür ederim. Dostuklarımız baki, gül derenimiz çok olsun.

Yağıyor burda bi denem kokuyu duydum geldim. Karalarım arada içimden gelince, cevher değil işte, öylesine.
Misler gibim heryerde toprak kokusu...
Şeniz:1hug:

"Toprak gibi olan dostlarıma sevgilerimle... Yağmur yağsada kokunuzu duysam."
Demişsin
yağmur yağdı,pembe köşkte duydum sesini ve dost kokunu..dostluk davetin için teşekkürler..her zaman yanında olacağım,bilmeni istedim... Canım vefalı kızım benim
Bir gün,bu güzel duygularınla güzel yazılar yazacağını biliyor,bekliyordum mutlu oldum,okudukça içim açıldı ellerine,yüreğine sağlık sevgin daim olsun

tuylerım dıken dıken oldu, kaybettigim bir dostumu hatirlattin bana gozlerim doldu okadar yurekten yazmissinki hepsini tek tek hissettim anlamlarini..
duygusallastımmı bikere, ucu kacıyor zaten paylasım ıcın cok sağol guzel yazılarının devamı dılegımle..

Teşekkür ederim, yeşilim... Sebebi sensin biliyorsun Şeniz Yani iticü gücüm.

Teşekkür ederim. Öyle yaşıyorsunuz ki hissedebiliyorsunuz demekki. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…