Dolandırıcılıklara dikkat

SunayAbla

doktor annesi
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
2.032
15
ben size bu sabah başımıza gelen olayı anlatmak istiyorum bu vesile ile herkesi bu konuda dikkatli olmaya davet ediyorum olay şu sabah eşimin telefonu arandı eşimin ses tonundan önemli bir şey olduğunu anladım eşim ismini söyledi kendisinin öyle bir şey yapamayacağını emekli olduğunu mesaj bile çekmeyi bilmediğini eşime emniyetten arıyoruz siz bir tane albayın eşine küfürlü mesaj atmışsınız telefonun sim kartının kopyalandığı onun için en yakın market veya benzin istasyonuna gidin gidinceye kadar tlf açık tutun oraya gidince b izi yönlendireceklerini eşimin inanmasının bir nedenide telsiz seslerinin gelmesi ben hayır senibırakmam bir yer dedim eşinden kokuyormusun kardeşim biz polisiz hemen oraya git demişler eşim önde ben arkada markete gittik tlf açık bütün bunlar olunca ben tam olarak ne olduğunu anlamış değilim çünkn eşim tam anlatmıyor neyse markette 250 lik hazır kart varmı sor demişler eşim sordu 250 yok 150 var dedi kaç tane varsa al demişler biz seni yönlendireceğiz bunlarla pin kodunu kıacaklarını söylemişler ben sen ne yapıyorsun deim market sahibi de söyleyince eşim tlf kapattı tekrar aradı eşim ona sen emniyetçi değilsin yalan söylüyorsun dedi adam tlf kapattı anladıkki dolandırıcılarmış eve gelince emniyet md yar arkadaşını aradı söyler söylemez kotör mü istediler dedi iyikide istediklerini yapmamışsınız dedi bu tür şikayatlerin çoğaldığını söyledi bende buradan herkesi uyarmak istedim lütfen herkes dikkatli olsun benim eşim kalp hastası ya ona o an bir şey olsaydı ben ne yapacaktım?:kızgın:

Arkadasim gecmis olsun...
Buna benzer bisey yine burda okumustum, dikkatli olmak lazim...

Geçen sene benimde başıma geldi bu birde ısrarlılarki sormayın gitsin şansıma patron geldi o anda meğer akşam tv kanalında bir bir dolandırıcılık haberi seyretmiş bilgili konudan aldı telefonu sövdü hepsine 2 defa daha aynısı oldu sonra kesildi inanmayın sakın arkadşalr böyle şeylere tuzak bunlar