Doktorluk ve insanlık.

Feride-

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2015
3
11
Açtığım konu yapılan tartışmalardan dolayı kapatılmış.
link için: http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/doktorun-saygisizligi.860330/
Cevap hakkımı kullanamadığım için bu konu hakkında birkaç şey yazacağım.

idrar yolu enfeksiyonu kronik bir şey muhtemelen o yüzden günün ortasında gidip rapor istemenize şaşırmış olabilir . rapor yazmayabilirdi o durum için bence teşekkür etmelisiniz .
L labellefille

Kronik hastalıkların tümü bebeklikten itibaren ortaya çıkmıyor sanırım, bir şeyin tetiklemesiyle başlayabiliyor. Örneğin ben ilk kez yaşadım. Belli ki algılayamadınız ama problemin özü rapor verememesi değil, sergilemiş olduğu gereksiz tavır. Rapor vermeyi uygun görmemişse, bu durumu düzgünce söylemek yerine, kendini sorgu memuru zannedip hiç haddi ve alakası olmayan sorularla, hastayı ailesi önünde küçük düşürmeye çalışmak saygısızlıktır. Saygısızlığa teşekkür edilmez.

Su anda devlet hastanelerinde cok doktor yok olan doktorun is yuku fazla kardesimden biliyorum. Devlet herhangi bir olayda doktoru korumuyor can guvenligi yok is yukleri cidden fazla hani abarti olarak demiyorum belki bazi bolumlerin az ama cogunluk cok fazla. Evet sikayet edin yildirin olanda gitsin sonra devlete doktor yok az diye sikayet edin. Zaten devletin plani da egitim ve sagligi ozellestirmek su an egitim ve sagligin cok amiyane bi tabir kullanacagim ama icine ettiler.
Amor-a Amor-a

Şimdi anlattığım olaydaki sorunu hiç düşünmeyip, bir doktoru şikayet ettim diye kendi yakınınızı savunmaya gelmişsiniz. Tekrar anlatıyorum. Hastanın rahatsızlığını anlamayıp, hastayı yönlendirmek yerine, o anda mesleki egosu zarar görmesin diye hastayı küçük düşüren bir kadın var burada. Yanlış teşhişten dolayı, doktor gerekli tetkikleri zamanında istemediği için, gerekli yere yönlendirmediği için, hastalığı ilerleyip ağır duruma gelen insanlar var bu ülkede. Bilmiyor musunuz bunları? Bal gibi biliyorsunuz. Sırf doktor yakınınız var diye bunları görmezden gelip böyle savunmalar yapmayın. Kötü olanı kabul etmezsek iyi duruma gelemeyiz.

Doktorun ne insanligi kalmis ne biseyi.

Abartmayin hanimlar.
Bide sikayet edicem diyor konu sahibi.
Komiksiniz valla.
Su ulkede doktor olmakta buyuk cesaret ister. :110:

pretisyenin ameliyat yaptığı nerde görülmüş nerden çıkarıyorsunuz . şu konuya yazılan yorumların yarısı yalan . yarısı doktor çekememezliği .

Sanırım bunun hayal ürünü falan olduğunu söyleyeceksiniz. Çünkü ülkede hiçbir doktor hastalara saygısızlık yapmıyor, ihmalkar davranmıyor, bu kadar çok şikayetin hepsi hep doktorları çekemeyen pis hastaların iftiraları...
Zihniyet fevkalade... Pişkinlik, ucu kendine dokunanı kabul etmemek bu ülkede gelenek haline geldi sahi.

aman aman ne büyük şey yapmışsınız... hayatınızı ortaya koysanız o bölümün kapısından içeri giremeyeceğinizi okadar iyi biliyorsunuz ki hadi kazayla girdiniz o bölümü okuyamayacağımızı o. dalga heçtiğiniz 6 yılı bitiremeyeceğinizi çok çok iyi bilşyorsunuz... bizim ülkemizde meyveli ağacı taşlıyorlar... dr acıkamaz tost yiyemez değil mi... sadece eğitmleri esnasında bile nelerle karşılaştıklarını bilmiyorsunuz değil mi. tek hasta sizsiniz. bir tek sizinle ilgilenecekler.... ülkenin liderleri dr a kıymet vermezken halkın bu şekilde yaklaşması nekadar da doğal halbuki... ben buna kıskançlık diyorum...hasta olunca da kapı kapı gezer doktor ararsınız.... doktorsuz kalın diyeceğim ama beddua bana yakışmaz... 15 dklık aralarla hasta bakmak zorunda onlar bir de düşünün sizingibi en az 10 kişitle uğraşıyorlar... sizin pis diye yanına yaklaşmayacağınız insanları elleriyle muayene ediyorlar, dayak yiyorlar neden biliyor musunuz sizin o 6 yıl diye dalga geçtiğiniz yıllarda ettikleri yeminler dnedeniyle... hayat kurtarmak için...
konı sahibi atkadaşım aile hekimine gitmişsin basit muayenelerin yapıldığı kan tahlillerinin bir gün sonra verildiği bir yer orası... genel olarak gebelik aşı takibi ve ağır olmayan rahatsızlıklarda sana yardımcı olabilşrler çünkü ellerindeki imkan bu kadar... sen hiç aile sağlığı merkezinde labaratuvar gördün mü? kendinizden geçecek kadar ağrınız olduğunda acile gidin bundan sonra.... ayrıca malesef ki bizim halkımız oraya bir tek rapor almaya gidiyor hasta veya değil suistimaller çok fazla. o da buna bağlı kalarak bu şekilde seninle konuşmuş olabilir. siz çalışırken her an her sn aynı ruh durumunda mı oluyorsunuz?

papyonkilikli papyonkilikli
Tamam aile sağlığı merkezine insanlar böyle durumlar için gidiyordur. Yalnız orası bir sağlık merkezi olduğuna göre, doktorun beni uygun yere,bir hastaneye yönlendirmesi gerekmez mi? Doktor olarak görev yapan birinin teşhis koyamasa bile hastada sorun olduğunu anlamaması, ya da anlamasına rağmen yönlendirmemesi, ciddi bir sorun değil mi yahu? Bir hekim olarak benden daha bilgili birinin bunu yapmaması umursamazlık değil mi? Lütfen tarafsız olup elinizi vicdanınıza koyun. Ben acile gitmeden o ilacı alıp eve gitsem belki daha kötü durumda olacaktım.

Saygısız tavrına gelince, ben çalışırken üzgün, sinirli, kırgın olabiliyorum ama birlikte çalıştığım hiçbir insanı bu yüzden küçük düşürmüyorum. Siz öyle mi yapıyorsunuz? Üstelik orası yoğun bile değildi. Benimle beraber bir hasta vardı. Problemi olan herkes stresini başkasına saygısızlıkla mı çıkarmalı? Mesleği doktorluk olan insanlar ne yapsa yeridir diyerek tüm hatalarına göz mü yummalıyız, işler böyle mi yürür? Birilerini haklı çıkarmak için uğraşın tamam ama bu kadar da sınırları zorlamayın.

Gerçekten işin içinde kendiniz,çocuğunuz,tanıdığınız olmadığı için bu altı üstü rapor deyip geçtiğiniz şeyin altında imzanızın bulunmasının nasıl bir sorumluluk olduğunu ve bunun suistimalinde ilk suçlanacak kişinin doktorun kendisi olduğunu bilmiyorsunuz.Şaşırtıcı değil sonuçta bilmeden ahlam kesmek toplumumuzun en büyük hobisi:)
Bir de karşısında tost yediği için doktoru azarlamakla övünen şahıslara:ne var biliyor musunuz siz belki de üç öğün yemeğinizi yerken o doktor bulduğu 5 dklık arada 24 saatlik tek öğününü yiyordur o arada da siz gelmişsinizdir ve acil bi durumunuz yoktur,sizi de bekletmek istememiştir.hatta cerrahi servisinde işler aksamasın diye yatalak hastalara verilen prosure mama ile geçiştirmiştir o 5dkyı da kaybetmiyim diye bazıları:)doktorların robot olmadığı konusunda hemfikirizdir diye umuyorum.O yüzden utanmaz doktor nasıl tost yer,nasıl kahve içer hem de benim karşımda bu ne cüret,evet inanmazsınız nasıl tuvalete gider demeden önce bi durup derin nefes alın ki oksijen gerekli yere ulaşsın:)
Ne var biliyor musunuz elbette arada yanlış olanlar vardır ama sizin bilinçaltınıza işlenen doktor nefretiniz ufacık olayları bile büyütmekte.
Son olarak konu sahibi:muhtemelen ipini koparan acile gittiği için doktor hanım sizin tarif ettiğiniz agrıyla aile hekimine gelmenizi yanlış anlamış olabilir ve muayenede de belirgin bir problem görmeyince sizin de diğerleri gibi olduğunuzu sırf rapor için geldiğinizi zannetmiş olabilir.Ayrıca idrar yolu enfeksiyonu da hemen her bayanda görülebilir hiç bulgu vermeden dahi,yani o günkü ağrınızın sebebi basit gaz sancısı da çok daha komplike bir problem de olabilirdi.Ancak bunlara tam anlamıyla bakılması için aciller var.Örneğin,birkaç günlük boğaz ağrınız varsa aile hekimine;ani ve şiddetli gelişen rahatsızlıklarınız varsa acile,artık öğrenmeyen kalmasın bunları,işlemeyen sağlık sistemi daha da işleyemez olmasın lütfen:)
t

M moonlight123
Rapor vermeyi doktor o an uygun görmezse, bunu uygun şekilde söyleyebilir. Bu ona hastaya sorgu memuru tavrıyla, yetişkin birine annesini çağırtıp orta okul çocuğu muamelesi yaparak küçük düşürme hakkı vermez. Buraya kadar anlayabiliyorsunuz, değil mi?

Ayrıca orası bir sağlık merkeziyse, doktorun beni uygun bir yere yönlendirmesi gerekir. Kusma şikayetim de vardı. Komplike bir sorun da olabilirdi diye kendiniz diyorsunuz. Böyle bir risk dahi varsa, doktorun beni bir ağrı kesiciyle göndermesi mi gerekiyor, yoksa ciddi bir durum olması riskinden dolayı hastaneye yönlendirmesi mi,
ya da merkezin olanakları ve kendi mesleki donanımı anlamaya yeterli olmadığı için, hastayı raporu bahane ederek çirkin bir duruma düşürmesi mi?

Ben acile gitmeyip doktorun aklına uyduğum için daha ciddi bir tablo olsaydı mesela, suçlu hastaneye gitmeyi akıl edemeyip doktorun aklına uyduğum için ben olurdum değil mi...

Daha fazla yazmaya gerek bile yok aslında, söyledikleriniz zaten bu sorumsuzluğu normal gördüğünüzü, insana verdiğiniz değeri kanıtlıyor. 'İpini koparan' rapor almaya geliyor. Kurban kestiğiniz büyükbaşlardan değil insandan bahsediyorsunuz. İpini koparan canlılardan farkınız varsa, medeni davranmayı öğrenin veya öğretin ki, fakültede verilen sosyal derslerin kredi tamamlamak için verilmediğini anlayalım...

O kadar pişkin hale gelmiş ki, hasta olup oraya gelmemizi, doktoru meşgul etmemizi suç olarak ilan edecek.
Hep aynı bahaneler, 24 saatte tek öğünü yiyor, 5 dk koltuğunda oturamıyor... Gittiğim doktor yoğun bile değildi . Onlara zorla bu mesleği seçtirdiğimiz, hasta olarak kendilerinin vakitlerini çaldığımız, kahve keyiflerini yaparken rahatsızlandığımız için çok özür dileriz.

Bu arada katılıyorum,
bir bilmeden ahkam kesip akıl taslamayı, bir de işini düzgün yapmayan şikayet edildiği zaman, ucu kendinize ya da bir yakınınıza falan dokunuyor diye mağdur edebiyatı yapmayı çok iyi biliyorsunuz.

Biraz karşılıklı empati yapalım ne olur.istismar eden de çok unutmayalım ki...karşıdaki neden öyle davranıyor olabilir biraz empati diyorum sadece. ..

haziran26 haziran26
@picama

Konuyu açarken bu kadar yakınma olacağını bilmiyordum. Olay çığrından çıkıp daha fazla tartışma başlamasını istemiyorum.
Beni gerçekten anlayıp düşüncelerini güzel biçimde ifade edenlere teşekkür ederim. Diğerlerinin sebebini biliyorum zaten.

Tıp fakültesi okumak, mezun olmak, zorlu sınavlardan geçmek, en önemlisi doktorluk mesleğini yapmanın, özellikle bu ülkede yapmanın çok zor olduğunu tahmin ediyorum ve görüyorum.
Yemek, uyku, mola gibi insani ihtiyaçlara onların da sahip olduğunu biliyorum. Yemesinler içmesinler, uyumasınlar, tuvalete gitmesinler, durmadan insanlara baksınlar diye bir şey kimse yazmadı. Zaten bahsettiğim olayın bunlarla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Sağlıklı düşünen hiçbir vatandaşın da kimseye böyle dediğini sanmıyorum. Buna rağmen hep aynı şeylerle savunma yapılıp olay bilerek başka yerlere çekilmek istendi.

Şunu biliyorum ki, eğer ortada bir yanlış varsa, bunun üstünü örterek diğer yanlışları düzeltemeyiz.
Eğer doktorlara şiddet gösterildiği zaman, bu durumda haksız olan kişiyi yani şiddet göstereni kınıyorsak, ama yakını öldü, ama hasta yakını diye yaptığı yanlışı normal hale getirmeye çalışmıyorsak,
bir doktor yanlış yaptığı zaman da,'' ama stresliydi, ama o hasta bakıyor, ama o 6 yıl okudu.'' demek yerine yaptığı yanlışı kabul etmeliyiz. Etmeliyiz ki artık benim örneğimdeki gibi, bu argümanları kullanarak mesleğini suistimal edenlerin önüne geçebilelim.

Doktor insanı iyi etmek için, insanın sağlıklı ve hayatta olması için okuyor çalışıyorsa, bu bana istediği muameleyi çekip keyfine göre aşağılayabileceği manasına gelmez. Bu bir 'hak' değildir. Önce bunun ayrımına varmalı.

Bu kişiler, sözümona bizim kapısından bile giremeyeceğimiz fakülteden mezun olup, zor şartlarda çalışabilecek kadar yetenekliyse, bu durumda 'insani' nezaketten vazgeçmeden, insan hassasiyetinin had safhada olduğu bir meslekte düzgün davranmayı becerebilecek kadar yetenekli olmalıdır. Çünkü medeni ve sosyal bir devlette yaşıyorsak, doktorluk bunu da gerektirir.

Ameliyatta hasta vücudunda unutulan nesneler, bıçak parası verilmediğinde ameliyatta ölen hastalar, ihmalden dolayı yanlış teşhis, bu yüzden tedavisi geç kalınan insanlar, kendi bilgisi yetmeyince egosu incinmesin diye hastaya numaracı muamelesi yapan doktorlar, hastanın şikayetini tam dinlemeden reçete yazıp gönderen doktorlar, hasta yakınına hastanın öldüğünü bağıra çağıra söyleyen doktorlar, hastanın sorusuna cevap vermeye üşenen, bunları bir an önce başımdan göndersem de dinlensem kaygısında olan doktorlar.

Bunlar maalesef bizim ülkemizde hep oluyor ve hepiniz bunu çok iyi biliyorsunuz. Tırnaklarınızı çıkarıp ucu size ve birilerine dokunduğu için saldırmanız bunları maalesef değiştirmiyor...

Bahane ve mazeretlerle ne doktora şiddeti, ne sağlık sisteminin hem hastayı hem doktoru mağdur eden iğrençliğini, ne doktorun insani olmayan çalışma şartlarını düzeltebiliriz.

Herkes tuzum kuru olsun, koltuğum olsun param yürüsün diye meslek seçip işini baştan savma yapmadığı zaman, menfaati için bal gibi ortada olan yanlışa yanlış diyememekten vazgeçtiği zaman, asıl önemli olanın saygı olduğunu anladığı, başkalarından anlayış beklemeden önce kendi de anlayışlı ve saygılı davrandığı zaman medeni bir ülke oluruz belki.

1. Devam niteliğinde konu açmışsın. Umarım kapanir.

2. Doktorlar da bazen dayağı hak ediyor diyen olmuştu. Bana göre de hastalar bazen dayağı hak ediyor.

3. Beğenmiyorsan başka doktora git. Ya da kendin tıp oku, kapasiten yetiyorsa, doktor milletine akil verecegine. Madem her şeyi çok biliyorsun

Yalancı rapor isteyenlerden ve abuk subuk hastalardan biraz da sen bık.

2. Doktorlar da bazen dayağı hak ediyor diyen olmuştu. Bana göre de hastalar bazen dayağı hak ediyor.

3. Beğenmiyorsan başka doktora git. Ya da kendin tıp oku, kapasiten yetiyorsa, doktor milletine akil verecegine. Madem her şeyi çok biliyorsun

bazı doktorlarben ağayım kafasını yaşıyor yada hemşireler o şekilde davranıyor bazen tv de dr dayağı vs gördüğümde acaba dr ne yaptı da dayak yedi diye düşünüyorum. Tıp okudu diye kimseye bağıramaz çağıramaz benim anneme davrandı o şekil şikayet ettiik sonuç ne koca bir sıfır. Tıpk okumuş bağırsın çağırsın diye bir dünya yok

Konu sahibi sizde boşuna tartışmaya vs girmeyin ceza almayın

ya herkes doktorların işinin zor olduğunu filan yazmış 1.si burdaki arkadaş genelleme yapmamış tek birinden duyduğu rahatsızlığı yazmış 2.si her mesleğin zorluğu vardır ama doktorlar bu mesleklerde en şanslısı çünkü maddiyat yönünden birçok işten kat kat fazla3.sü devlet doktorlarının çoğu hastaya köle gbi davranıyor bi ezikleme halindeler kimse bir insana böyle davranamaz ayrıca sanki hastaya beleş bakar gbi bi durum içindeler devlet vermiyormu yahu bunların paralarını.tamam tıp okumak zor ama napalım bize okumadılar ya herkes parasını alıyor.bence konu sahibi oldukça haklı ve çokda mantıklı düşünüyor...

Bence sıkıntı biraz da 'kapasitem yetiyor gidip tıp okuyayım o zaman' mantığı güdülmesinde. Doktorluk, öğretmenlik gibi meslekler insan odaklı olduğu için çok daha sabır gerektiren işler. Bu bölümleri okuyan Kişilerin sadece Bilişsel zekalarının değil insani vasıflarının da yeterli olması gerekiyor. Konu sahibi meramını gayet açık anlatmış. keşke saldırmak yerine ders çıkarılsa. ego savaşının kimseye faydası yok. Sorunun mesleki itibar zedelenmeden ifade edildiğini düşünüyorum.

Onceki konunda senin farketmedigin noktalari yazmak istedim elbetteki haksizsin vs gibi ithamlarda bulunmuyorum ve anlattiklarina gore de olmamasi gereken seyler olmus ama su var diyorum sikayet et en ust mercilere de et ceza alsin zaten bikmistir ozelde bi yerle anlasir cikar gider devletin istedigi de bu ve bunu yapmak icinde inan ellinden geleni yapiyor sartlari agirlastiriyor ozellestirmek icin. Ha ozele gectiginde aradigin istedigin o ilgilenen sevecen sefkatli merhsmetli doktoru bulacaksin bak ha ama bedelini odersen aci ama gercek.

Sizin yorumunuzda taraflı. Doktorunda, öğretmeninde tüm insanların iyisi kötüsü var.
Annem geçenlerde doktora gitti üstelik genç bir doktor; annem her ilacı kullanamıyor alerjisi var, çok dokunuyor. Doktora bunu söylediğinde napıyım muska mı yazıyım demiş, kadın ağlayarak eve geldi. Şimdi söylermisiniz her ne kadar sıkılmışsa sıkılmış olsun doktorun hastaya bunu söylemeye hakkı var mı? Napıyım o doktorun gidip kafasını mı okşıyım. İçimden neler yapmak geçti de şikayet edebildim sadece işime yaramayacağını bile bile...
Herkes kendini tedavi etmek için doktor olsun madem, çözümünüz çok mantıklı.

Bi insana devlet çatısı altında hizmet veriyor olmanız özelde davranacağınız şekilde davranmamanızı gerektirmez. Doktorlardan korka korka bi hal olduk.

Ayrıca şu 6 yıl oku kapasiten yetiyo mu benim neşterim senin kalemini döver nidalarını da bırakın. Bu dünya atomu parçalayan insan gördü.

Sizin yorumunuzda taraflı. Doktorunda, öğretmeninde tüm insanların iyisi kötüsü var.
Annem geçenlerde doktora gitti üstelik genç bir doktor; annem her ilacı kullanamıyor alerjisi var, çok dokunuyor. Doktora bunu söylediğinde napıyım muska mı yazıyım demiş, kadın ağlayarak eve geldi. Şimdi söylermisiniz her ne kadar sıkılmışsa sıkılmış olsun doktorun hastaya bunu söylemeye hakkı var mı? Napıyım o doktorun gidip kafasını mı okşıyım. İçimden neler yapmak geçti de şikayet edebildim sadece işime yaramayacağını bile bile...
Herkes kendini tedavi etmek için doktor olsun madem, çözümünüz çok mantıklı.
Terbiyesiz adam ya! Ne hakki var oyle alay edip kalp kirmaya. Gerizekaliya bak ya.

Ben 2 kere aile hekimimi değiştirdim siz de değiştirin.. benim aile hekimim, doçent doktorun verdiği ilacı beğenmemişti o yüzden de RAPORUMUZ olduğu halde yazmamıştı :) değiştirin, zaten değiştirirken neden değiştirdiğinizi de yazıyorsunuz, yazın..

Konunu okumustum. Yuksek ates ishal kusma Sikayetiyle bir uni hastanesi aciline gittim. Oyle bi haldeydim ki bi patatesi dorde bolup bi parcanin yarısını yiyebiliyodum. Su icsem ishal olarak, bisey yemedigim icin su olarak çıkıyordu. Beni tam 40 dk beklettiler. Ayni odada dort kisiydik 2 dr 4 hemşire basinda döndü durdu ve adamin tek derdi kolundaki serumu ve sedyedeki halinin fotografini cektirmekti. Sinirim bozuldu. Bastim ciktim ozel hastaneye gittim.insan yerine koyulmak icin para vermek gerekiyor.

Öncelikle geçmiş olsun.davanızda haklısınız...
bizim aile hekimi gayet anlayışlı bır bayan.anlayamadığı bırşey oldumu hastaneye yönlendiriyor.rapor vs de sorun çıkarmıyor.
Size nlayışsızı denk gelmiş ama bu demek değildir ki butun doktorlar vs kötu....
çok zor şartlarda görev yapıyorlar inanın coğusu eve bile gidemiyor.aile hekşmlerine mesela yemek bile vermiyor devlet.maaşları döner vs olmasa oyle komik bir rakam ki.en son 1790 dı....devletteki doktorlar kötu davranıyor demiş bazı arkadaşlar ben de genelde devlete gidiyor um ve gayet memnunum davranış ve nezaket lerinden...bu devlet özel meselesi değil vicdan meselesi...
Not: kardeşim ve eşi de devlet te doktor.çoğu zaman durumu olmayan hastalarına yardım ettiğini biliyorum ben :)

Terbiyesiz adam ya! Ne hakki var oyle alay edip kalp kirmaya. Gerizekaliya bak ya.
Malesef, yorum yapan üyeye bakacak olursakta annemin tek suçu doktor olmaması galiba. Olayı ilk duyduğumda ciddi anlamda o hastaneyi yerle bir edesim geldi. Sen doktorsun yahu doktor, oradaki tek işin hastayı tedavi etmek. Dokunmayan ilaçlara bakıp onların içeriğinde birşeyler vermek zor geldi galiba.

Eğer devam niteliğinde gerekçesiyle açtığın bu konuyu da kapatırlarsa önceki konunun açılmasını yönetimden rica et bence. Ya da bu konun kapatılmasın. Başka üyelerin tartışması yüzünden senin konun kapandı, sen kendini anlatamadın bile. Bu konuda sana haksızlık yapıldı bence, tartışmaya giren üyeler hakkında yönetim gereğini yapsın ve bu sebepten dolayı konu kapatılmasın bence. Kimseyle de bu konu hakkında tartışmaya girme, kendini anlat gerisine de karışma bence çünkü saygısızlığın savunulacak bir tarafı yokken savunmaya kalktılar. Yönetimden rica ediyorum lütfen başkalarının tartışması, polemiği yüzünden konu sahibinin konusu kapatılmasın. Buraya bile çok çirkin yorumlar yazmaktan geri kalmamışlar yok sen de tıp oku o zaman falan. Sakın cevap verme, yönetime bildir, yönetim gereğini yapar diye düşünüyorum.

Bi insana devlet çatısı altında hizmet veriyor olmanız özelde davranacağınız şekilde davranmamanızı gerektirmez. Doktorlardan korka korka bi hal olduk.

Ayrıca şu 6 yıl oku kapasiten yetiyo mu benim neşterim senin kalemini döver nidalarını da bırakın. Bu dünya atomu parçalayan insan gördü.
Malesef, yorum yapan üyeye bakacak olursakta annemin tek suçu doktor olmaması galiba. Olayı ilk duyduğumda ciddi anlamda o hastaneyi yerle bir edesim geldi. Sen doktorsun yahu doktor, oradaki tek işin hastayı tedavi etmek. Dokunmayan ilaçlara bakıp onların içeriğinde birşeyler vermek zor geldi galiba.

Annen cok da bilincli bisey yapmis. Yasadigim yerde doktora gittiginde sebep ne olursa olsun tedaviye baslamadan once herhangi bir alerjin olup olmadigi sorulur. Dogrusu da budur zaten.

Yerinde kim olsa hastaneyi yerle bir etmek ister. Ben bile okuyunca etkilendim, sen ne hale gelmissindir...

Saat üçe kadar beklemeyecektin o zaman madem çok kotusun hemen acile gitseydin orası aile hekimliği ayaktan hastaların gittiği bir yer sana orada acil bir müdahale de bulunamazlar.rapor istediğin zaman tabiki soracak bütün gün nerde kimin yaninda olduğunu belki sen o gün bir suç isledin niye kadın kendini riske atsın üstelik dr.değeri bilmeyen biri için? Bazı dr.ların gözü karadır bazıları inceler herşeyi kurallara uysun ister insan sonuçta onlarda aynı biz gibi.hastaneye gelen çoğu insan simariklik yapar pohpohlanmak ister nedense.bence fazla abartmissiniz,bence dr.ların da hasta seçme hakkı olmalı sorun çıkaran hastaların fislenip ayri bır hastanede muayene olması lazım

yaklaşık 3 ay önceydi. oğlum hastalandı. acile götürdük ateşi bir türlü dusmuyordu baygın gibiydi.

acilde ki doktor nöbetçi çocuk doktoruna yönlendirdi ona gittim yavrum kucağımda baygın gibi o ben bakmam daha nöbetim başlamadı dedi.diger çocuk doktoruna götürdük o bizi kapıdan kovdu nöbetçi bakacak diye.bu arada oğlum gidiyor kollarımizda. annem bağırıp duruyor çocuk gidiyor diye.

Eşim ortalığı birbirine kattı gitti şikayet etti.sonra bizi kovan doktor bakmayı kabul etti odasına girer girmez çocuğa garip bi şeyler yapıp menenjit bu çocuk dedi. tabii biz soktayiz. nefes alamadığımi hissettim o an.hemen tahlil yapıldı öbür nöbetçi çocuk doktoru geldi baktı bu çocuğun hıc bi şeyi yok soguk alginligi dedi. Nitekim evet menenjit değildi.

şimdi kimse bana 6 yıl tip okuduk çok çalışıyoruz bilmen ne masalı okumasin. babamin hayrina okumuyorsunuz.önce baygın halde ki çocuğuma bakmadilar sonra da çok çok yanlış bir teşhis koydular.

ve ben çocuğum her hasta oldugun da acaba menenjit mi diye kalbim duracak gibi oluyorum korkuyorum. neden peki kimin hatası yüzünden?

Bir insan, insan olamadıktan sonra ister doktor, ister hakim ister ne olursa olsun...
meziyet okuyup adam olabilmekte, doktor vs. olabilmekte değil...
ben misal randevu aldım doktora gideceğim zaman kırk kere geçiriyorum içimden, acaba doktor nasıl biri? ilgili mi anlayışlı mı? bana doğru teşhisi koyup tedaviyi doğru uygular mı? yoksa anlamadan dinlemeden başından mı savar? bu korkularla gidiyorum artık...

Böyle insanlıktan nasibini almamışlarda var işte.çok geçmiş olsun....korkmayın dikkat edşn yeterliE="kadesa, post: 42741950, member: 180626"]yaklaşık 3 ay önceydi. oğlum hastalandı. acile götürdük ateşi bir türlü dusmuyordu baygın gibiydi.

acilde ki doktor nöbetçi çocuk doktoruna yönlendirdi ona gittim yavrum kucağımda baygın gibi o ben bakmam daha nöbetim başlamadı dedi.diger çocuk doktoruna götürdük o bizi kapıdan kovdu nöbetçi bakacak diye.bu arada oğlum gidiyor kollarımizda. annem bağırıp duruyor çocuk gidiyor diye.

Eşim ortalığı birbirine kattı gitti şikayet etti.sonra bizi kovan doktor bakmayı kabul etti odasına girer girmez çocuğa garip bi şeyler yapıp menenjit bu çocuk dedi. tabii biz soktayiz. nefes alamadığımi hissettim o an.hemen tahlil yapıldı öbür nöbetçi çocuk doktoru geldi baktı bu çocuğun hıc bi şeyi yok soguk alginligi dedi. Nitekim evet menenjit değildi.

şimdi kimse bana 6 yıl tip okuduk çok çalışıyoruz bilmen ne masalı okumasin. babamin hayrina okumuyorsunuz.önce baygın halde ki çocuğuma bakmadilar sonra da çok çok yanlış bir teşhis koydular.

ve ben çocuğum her hasta oldugun da acaba menenjit mi diye kalbim duracak gibi oluyorum korkuyorum. neden peki kimin hatası yüzünden?[/QUOTE]
Böyşe

X