Doktora gitsem .......

cevizlikek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
352
1
Kızlar 3.ay geçti ama bebek yok hep dikkat ettim yumurtlama gününe de...olmadı..bir sorun ar mı bilemiyorum doktora gitsem diyorum ama korkuyorum...gidenler yardımcı olabilir mi nelere bakılacak ne yapacaklar şu kamerayı vajina mı yerleştirecekler asıl korkum bu..dışardan mı bakılacak yoksa ?
giden arkadaslara nasıl bakıldı

Üç ay denemişssiniz canım. Bence doktora gitmen için erken..1yıl olamazsa bebek için doktora gitmeyi öneriyorlar. Tabi adetlerin düzensizse, hormonal bir bozukluğun varsa g.tmeni öneririm. Alltan muayene ediyorlar camın. Acı falan olmuyor. Korkulacak bir şey yok. Bazı kan tahlileri de yapıyorlar.

adet düzensizliğim yok 27 günde bir oluyor albeyaz...ama ben yine de korkuyorum 3.ay olsa bile cok dikkat ettik günlere...bi de etraftan soranlarla bas edemiyorum canım aşırı sıkılıyor bu duruma...insanlar srmaktan usanmıyorlar...

canım doktora gitmiş biri olarak söylüyorum önce senin hormon testlerin yapılıyo bunlar kanda bakılıyoo fhs,tsh vs. vs. gibi sonra eşine sperm testi yapılıyo onun sperm kalitesine bakılıyoo bizim öyle olmuştuu

canım doktora gitmen için daha çok erken 1 yılı doldurmadan doktora başvurulmuyor zaten ama bi muayene olman gerek

canım biz de 4 aydır deniyoruz. hatta bu ay ovulasyon testi ve preseed kullandım ama adet oldum hatta tam da olamadım damla damla geliyor ve kan testim negatif. daha önce gittiğim dr. folik asit verdi. vajinal usg ve elle muayene etti. normalde acı veren işlemler değil, ama ben kasılıyorum.bu ay da hormon fsh, prolaktin, spermiogram vb. istedi. ben de telaşlıyım. çünki ilk hamileliğim ilk ayda olmuştu fakat kalbi atmadığı için alındı. herkes çok stresli olduğumu söylüyor. ama ben de eğer bi sorun varsa geç öğrenmektense şimdi araştırmalıyım diyorum.moral olarak da inan çok kötüyüm. ama dualarımızdan vazgeçmeyelim. Allah inşaallah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder

ben ilk 8. ayımda hamile kalmıştım malesef düşük yaptım 1 kez regli oldum tekrar hamile kaldım
sizi çok iyi anlıyorum insan her ay ümitleniyor
dr giderseniz ilk adetliyken hormonlarınıza bakarlar
alttan yumurtalıklarınıza bakarlar

Canım doktora gitmek çin cok erken ama gidersen de için rahat eder. Vajinal ultrasonla bakıyor ve hiç bir acısı yok yani rahat edebilirsin korkma. Vajinal ultrasonla yumurtalıklarına ve rahmine bakıyor sonra da kan testi yaparak hormonlarına bakıyor. Ama 3 ay cok erken en az 1 yıl beklemen gerekiyor doktorun dediği su en az 2 ay en fazla 2 yılda olabilir saglıklı bir kişide.

Yalnız hormon testi için adet döneminin son günlerinde gitmen lazım aklında bulunsun canım

neden gidilmesin ki,
ben de 3 ay korunmadan hamile kalamadım,gittim,polikist over oldupğunu öğrendim,
bunu deneyip deneyip 1 yıl sonunda da öğrenebilirdim,ne gerek var beklemeye,
varsa bir durum önceden öğrenilsin,
sonra tedavilik bir durumun varsa erkenden başlamış olursun bir şeyler için..

hormon testi için kanı adetin 2. yada 3. günleri veriyoruz..

Evet canım insan kendinde bir sorun varsa öreniyor ben de örendim bence git canım bisey varsa ögrenirsin

hepinize teşekkürler kızlar sağ olun...gitmeyi cok istiyorum adet olunca 2.gün gideyim o zaman bir şey varsa geç olmadan ortaya cıksın inş.her isteyenin sağlıklı bir bebeği olur ne zormuş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…