doktora gitme zamanı

demirberk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2007
71
0
40
slm kızlar,5 haftalık hamileyim 2.hamileliğim.ilkini10.haftasında kalbi durmuştu.henüz doktora gitmedim açıkçası kalp atışlarının karnımdan belirlenebileceği haftaya kadar gitmeyi düşünmüyorum nedeni etrafımdan söylenen çocuk yerleşmeden alttan bakıldığında yerinden oynar denilmesi.kafam karışık.ilki düşük olduğu için daha tedbirli olmam gerekiyor onu da biliyorum.lütfen fikir verin benimle aynı durumda var mı?:uhm:

hiç duymamıştım daha önce açıkcası yorum yapamıycm arkadasımm

valla canım ben alttan muayene olmayı hiç kabul etmiyorum...zaten gebeliğin 6. yada 7. haftalarında normal ultrosonda bebeğin kesesi görünebiliyor. doktorda bu keseyle dış gebeliğin olup olmadığına, kesenin tutunup tutunmadığıyla ilgili bilgi verecektir... kalp atışları da bildiğim kadarıyla 7. ve 8. haftalardan sonra görülebiliyor...

kalachakra cım çok teşekkür ederim aynı şeyleri düşünüyoruz.birkaç hafta dafa bekliycem galiba.

kalachakra cım çok teşekkür ederim aynı şeyleri düşünüyoruz.birkaç hafta dafa bekliycem galiba.

canım benim ne demek... daha çok yeniymişsin. ben ilk kontrorle gittiğimde 7 haftalıktım... inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın... Çok tebrik ediyorum seniii

canim ben kan testi yaptirmisdim doktor degeri dusuk cikti dedi belki dis gebelik olabilir dedi ve altdan bakalim dedi ve mecburen emin olmak icin baktirdim 6 haftaliktim o zaman 1 hafta sonrada kendi doktoruma gittim oda bakti tabi ben bilmiyordum bi risk varmi yokmu ama allaha sukur bebisim simdi 27 haftalik
istersen biraz daha bekle ve kendine dikkat et

bebişim bitanem ben de pazartesi günü kan testi yaptırdım 4-5 haftalık çıktı,benim hesabıma göre 5.haftam dün bitti,haftaların geçmesini sabırla bekliycem,ilk hamileliğim olsa bu kadar terddüt etmezdim ama geçen yıl 10 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu,ona 6 haftalıkken alttan baktırmıştım.şimdiherşeyden korkar oldum bebğimi gözümden sakınıyorum,

canım bende 4 haftalıkken gittim alttan muayene ettiler sonra 7 haftalıktı kanamam oldu acile gittik etlik doğuma ve ordada alttan muayene ettiler çok sakıncası varmış sonradan öğrendiğime göre orada acilde hep öyle yapılıyomuş o yüzden oraya daha adım atmadım bence biraz bekle şu anda 32 haftalık hamişim ve bebeğim allahtan çok sağlıklı umarım seninde bebeğin sağlıklı olur çok öpüyorum

neysen cim teşekkür ederim,ben de aile büyüklerimden öğrendim alttan muayenin sakıncalı olabileceğini.ilkinde çok tecrübesizdim öğrenir öğrenmez hemen doktora gittim,alttan muayene oldum,10.haftada kanamam başladı bebeği kaybettik,neyse tüm bunları atlattım .bu defa bebişlerimizi kucağımıza alacağımız günler çoook yakın.

arkadaşlar yazdıklarınıza kesinlikle katılmıyorum alttan muayenin hiçbir sakıncası yok
ben 10 haftama kadar alttan muayene oldum ve hiçbirsey olmadı olacağı varsa zaten olur
erken dönemdeki düşük nedenleri arasında hiç bu nedene rastlamadım genelde kromozomsal nedenlerden dolayı sonlanır diye biliyorum erken düşükler ayrıca bu söylemiş olduğunuz doğru olsaydı her alttan muayene olan arkadaşın bebeğinin düşmesi gerekirdi ki bu mümkün değil
yerleşme olmadan alttan muayene yazmışsınız arkadaşalar zaten yerleşme olmadan adet geçikmez
yapmayın Allah aşkına 5-7 haftalık gebelikten bahsediyoruz 7 haftada bebeğin kalp atışını bile duyuyorsunuz daha önceki talihsiz deneyimlerden dolayı hassasiyetinizi anlayabilirim ama burada yazılanları okuyup fikir alan bir sürü insan var lüften doğruluğundan tam emin olmadığımız seyleri paylaşmayalım belki siz bekliyorsunuz 7-10 haftalık olana kadar ama dış gebelikte olabilir bunları nasıl göze alıyorsunuz en erken 5-6 haftalıkken muayeneye gidilmeli bence ve doktorunuza güvenmeli
sevgiler

Canım valla şimdi sen içime bi kurt düşürdün,bende ilk öğrendiğimde hemen gittim o zaman 5 haftalıktı ilk karından kese gözükmediği için alttan bakıp gördü,sonra 7 haftalıkken gidip kalp atışını duymuştum.Kontrolümse yarın valla ben şimdi bütün gece uyuyamam umarım bebişim iyidir çünkü bende daha önce düşük yapmıştım şimdi çok korktum.Allah tan bütün dileğim burada bulunan bütün annelerin evlatlarının hayırlısıyla dünyaya gelmesi:çok üzgünüm:

semrascım düşüncelerinde haklısın tabii canım,bir de benim hassasiyetimi anlamış olmana sevindim,yanlız ilk yazımı okuduysan ben benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa onlardan ilk doktor muayenesi ile ilgili fikir istedim ve gelen yorumlardan sonra biraz daha beklemeyi düşündüğümü yazdım.akşam saatlerinde doktorumla görüştüm ve o da şimdi gelirsen kalp atışlarını alttan görebilecegimizi,10 gün sonrasında ise karından görebileceğimizi söyledi ve sen bilirsin dedi.ben de 10 gün sonrasını tercih ettim,burdan kimseye sakın alttan muayene olmayın düşük olur tarzı birşey söylemedim,söylemeye ne hakkım var ne de bu konuda kesinliğe dayanan bir bilgim. var.bu nedenle sevgili arkadaşlarım lütfen kimse benim yazımı yanlış değerlendirmesin,hiçbir arkadaşımı endişendirmek istemem,:1no2::1no2::1no2:

arkadaşım sana katılmıyorum biz bu sitede soramadıklarımızı,bilmediklerimizi paylaşmak için burdayız cimcime arkadaşım gibi bende aynı fikirdeyim çünkü düşük yapmış bir insan olarak bu şekilde tedirginlikler yaşanması doğal olduğu gibi normalde.Senin gibi konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilmek adına burdayız ben hiç düşük yapmadım ama 2,5 yıldır bebek için uğraştım sonunda 14 haftalık hamileyim ama bebişi öğrendiğimde 4 haftalıktım eşimle 1 ay birliktelik bile yaşamadım bu şekilde tedirginliklerin olmaması kaçınılmaz bir durum neyse düşüncelerimi paylaşmak istedim sevgiler

semrascım ben dediklerinin hiç birine katılmıyorum...
burası herkese açık bir platform ve herkes istediği düşünceyi yazabilir... alttan muayene olmanın sakıncalı olduğunu bana bizzat kendi kadın doğum doktorum söyledi...doktorunuza güvenin demişsin yaa doktoruma bu konuda çok güveniyorum. 7. haftada bebeğin kalp atışlarını bile duyuyorsunuz demişsin, evet 7. haftada bebeğin kalp atışları duyulur. belki bilmiyorsundur söyleyim. hatta sperm döllendikten sonra ilk oluşan hücre kalp hücresidir ve gebelik oluştuktan 2. hafta sonra kalp atmaya başlar. ve kalp atışlarını 7. haftadan itibaren karından bakılan ultrosonla görebilirsin... dış gebelik için söylediklerin doğru onun için bişey söyleyemeyeceğim. zaten ilk kontrolde doktor kişiye gebeliğin dış gebelik olup olmadığıyla plesentanın tutunup tutunmadığıyla ilgili bilgiyi veriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…