doktor sorun yok dıyor ama huzursuzum.....

DNMS79

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2007
32
0
kızlar sımdı doktordan geldım kontrol gunumdu...bebegımın kalp atıslarını gordum.ayyyyyyy pıt pıt atıyordu bır tuhaf oldum.sonra doktor dedıkı bebek 7 hafta 5 gunluk falan ama benım son adet tarıhım 10 agustos yanı ıkıı hafta gerı bence ama doktor yok normal dıyor.daha once ben ılk hamıle oldugumu ogrendıgımde kanamam oldu doktor progesteran verdı kanamam durdu.yanı dusuk tehlıkem vardı ama ıyıyım sımdı.acaba dıyorum ılk haftalardakı bu kanama yuzundenmı ıkı hafta gerı gozukuyor ne dersınız bılgısı olan varmı....

canım benim bende tam başlık yazmaya hazırlanıyordum ki senin mesajını gördüm haftalarımız farklı olsada sorunumuz aynı bende doktordan geldim bebeğim son adet tarihimin takvimine göre ultrason yaşı olarak bir hafta geri çıktı aynen sana söylediği gibi banada bu olağan birşey bizler bu süreyi gerilemeolarak saymıyoruz meraklanacak bir durum yok dedi ama insanın yinede canı sıkılıyor seni anlayabiliyorum ama şu ana kadar ki tecrübelerim kadarı ile bildiğim birşey daha varsa o da hamilelikte herşeyin anlık olarak değişebileceği yani durum şimdilik böyle bir daha ki kontrolüne bir bakarsın herşey seyrinde o nedenle doktorun sağlıklı ve herşey yolunda demişse henüz ilk haftalarındasın çok fazla stres yapmamaya çalış derim kendine seni şu an için bende daha iyi kimse anlayamaz çünki aynı şeyleri yaşıyoruz şu an dua edelim ki Rabbim daha büyük sıkıntılarla karşılaştırmasın bizleri

canım bencede üzülecek bi durum yok sağlığı yerindeyse gelişimi geri olsun ne fark eder dimi hem bizim hesaplamamızla ultrason ölçümleri farklı çıkıyor..kanaman ve progestanla hiç bi alakası yoktur..çünkü bende 3,aya kadar kanamalıyıdım ve progestan içtim..ama benimki maaşallah 10 gün önden gidiyor..bu yüzden haftamdan önce doğum yapıcam bence korkulacak bi durum yok..

kuzeyyy senınkı kac haftalık acaba beslenmeyle alakalı olabılırmı gelısımının gerıde olmasının sebebı....

ben cok ıyı beslenemıyorum calısıyorum oyle cok besleyıcı seyler yıyemıyorum

cnm geç döllenme olmuştur ay kafana takıcak şey mi bulamadın cnm.ne güzel bak pıt pıt duymuşun yaaaaaa.bebeğin sağlıklıııı .biraz geçsin elini ayağınmı görünce dünyalar senn olacak böyle düşünüpte miniğini üzme cnm.tebrikler bu aradaa

saol cnm......en güzel günün bugün senin ne güzel maşallah sizeeeee

Tebrik Ederim Arkadaşlar Hamişliğinizi Bebeklerinizin Kalbi Atiyor Dr Normal Demiş Neyi Takiyosunuz Kafaniza Arkadaşin Dediği Gibi Geç Döllenme Olabilir Siz Stres Yapmayin Iyi Beslenin Onlar Büyür Inşallah Sağlikli Sihhatli Olsunn

KAFANI TAKMA DİCEM AMA DMESİ KOLAY BİLİYORUM İNSANIN KAFASINI MEŞGUL EDER BÖYLE ŞEYLER.SEN HAMİLELĞİNİN TADINI ÇIKAR CNMM DR A BIRAK HERŞEYİİİ..

benimkinin geç döllenme olmadığını biliyorum çünki daha 32. haftamdaki aylık kontrolümde normal haftasında çıkmıştı belki doktor normal ölçüm alamadı veya başka birşey sağlıklı olduğunu duydumya bir hafta ileri geri orasını Allah bilir

Hay Allahim bu analarin hepsi aynimi ya dogurana kadar paranoyak oluyoruz.Ne olcek halimiz.Guzelim sende biliyorsun endiselencek birsey yok ama iste seytan vesvese veriyo bosverrr dinleme sen onu bebegini dinle sev onu getirme aklina oyle kotu seyler.

nefincim peki doktorun vermiş olduğu doğum tarihinde bir sapma yaşamışmıydım erken veya ileri olarak benim şu durumda bir hafta ileri gösteriyorda doğumum

kafanıza takmayın zaten duzenlı kontroller yapılacaktır.ustelık ultrasonda + ya da - 1 hafta çok normaldır.geç yumurtlama olmuş olabılır.

canım bildiğim kadarıyla ilk haftalarda mühim olan tarihten ziyade bebişin büyüklüğü. yani dr a göre bebiş ne kadar büyükse hafta bazında o dikkate alınıyo. bende aynını yaşadım merak etme ilerleyen aylarda herşey daha normal olucak dua et bol bol ve bunlarla boş yere kafanı meşgul etme şükret..

Ya Bunlar Sorun Degil Canim Benim Bendede Ole Gozukmustu Ama Bak Oglum Kocaman Oldu Dr Gec Dollenme Olmus Dedi Takma Kafana Korkmada Bebeğinde Allah Korusun Sorun Olsa Dr Solemezmi Hiç Aa Takma Cnm Takma

canım kafana takacak bısey yok bız son adetten sayıyoruz ama adetlıykenmı hamıle kalıyoruz hayır ay ortasında kalınıyo yada adet bıtımınde benımde ılk gıttıgımde 2 hafta gerıydı 3aya kadar boyleydı doktora sordum normal dedı gec dollenme olmus olabılır dedı ultrasonla kendı hesabın tutmayabılıyo 3aydan sonra 1 haftaya dustu suan oyle 1hafta gerı gosterıyo ama ınan endıselenıcek bısey yok herkezde oluyo bu

X