Doğuma Hazırlık doktor solundan yumutlamışsın erkek b.ihtmal dedi nekadar doğru ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

elifellaa

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
79
48
Merhaba 8haftalık hamileyim doktor kontrolde sol yumurtalığından yumurtlamışsın büyük ihtimal erkek dedi bu konuda bilgisi olan varmı ?

Doktor bana böyle birşey demedi, ultrasonda bebeği sol tarafınızda mı gördü

Bunu diyen bildiğin tıp doktoru mu :) cinsiyeti belirleyen şey erkekten gelen hücrenin x veya y kromozomu olmasına bağlıdır. Kadının ne tarafta yumurtladığının herhangi bir etkisi yoktur. Doktorun yüzde elli ihtimalle tutturmuştur ancak tutsa bile bilimsel olarak geçerliliği yoktur :)

Soldan yumurtlayıp kız olanlar çok var forumda. Benimde bebeğim solda . Kıza benziyor dedi 11. Haftamdı daha erken yanılabilirim dedi. Haftaya kontrolüm var merak ediyorum bende . Ama sağ sol olayına inanmıyorum açıkcası.

Banada 11de kiz demisti megerse erkekmis bebisim

Canım belki de sana karşı detaylı açıklama karşıya detaylı açıklama yapmamı ister ama cinsiyet gametleri bazilari asidik bazilari bazik ortamda canliliggini surdurebiliyor.
Belkide burdan yola cikarak bir genelleme ypmis olabilir.
Bana da doktor 12. Haftada cikintidan dolayı erkek gibi ama kesin bir sey diyemeyiz dedi. 4. Ayi bekleyeceğim

Banada yüzde 70 dedi :) benziyormuş . Merak edip ertesi hafta tekrar gitmedim kontrole. Hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin Rabbim. 16. Haftamı bekliyorum
Merhaba ben yeni üyeyim 20 haftalık hamileyim kese konumuzda sağda ama ilk 5 hastalıkken doktora gittiğimde erken yumurtlama olmuş bebek sola yakın dedi aşiırı bel ağrısından erkek bebek hissediyorum tabi belli olmaz öncelik sağlık sihatli olması fakat 1 kızım var bu gebeligimde de allah kısmet ederse erkek olsun istiyorum

E zaten 20 haftalik olmus belli degil mi cinsiyeti

E zaten 20 haftalik olmus belli degil mi cinsiyeti
Yanlış yazmışım ya şimdi farkettim kaç gündür girmemiştim şuanda tam 13 hafta 1 günlüğüm hala gitmedim doktora aynen dediğim gibi ilk muayenem de doktor sol tarafa yerleşmiş erken yumurtlamışsın dedi

Benimki de soldu ve kız bebekti
Sol yumurtadan kiz derler halk arasinda :)
Ama dr bunu neye dayanarak soyledi cok merak ettim :)))

Benimki de soldu ve kız bebekti
Sol yumurtadan kiz derler halk arasinda :)
Ama dr bunu neye dayanarak soyledi cok merak ettim :)))
Şimdi doktordan geldim
Cinsiyeti ni sorduk erkek olabilir bi çıkıntı görünüyor ama. Kesin demeyelim dedi 3 hafta Sonra tekrar gel dedi bilemedim şimdi ben erkek mi demeliyim ne demeliyim sonradan bi kaç kişi gibi şok yaşamayalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…