doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

herkes etrafında gördüğü duyduğu mecburiyetten,çaresizlikten boşanamayanlara örnek verdi ve sonuna da ekledi Allah kimseyi çaresiz bırakmasın diye , konu başından beri saydırmayan yok zaten konu sahibinin eşine

kızlar bazı kadınlarda eşinin maddi imkanlarından dolayı boşanmıyo,görmemezlikten duymamazlıktan geliyo

böyle bir durumda öncelikle sakin olmak lazım.bebeğin olucak.bilmiyorum kaç yıllık evlisiniz..
boşanmak, çekip gitmek, bidaha yüzünü görmemeyi düşünmek yerine öncelikle durum nasıl düzeltilir onu düşünmek gerekli.
kocanızın karakteri sizin hamilelik döneminizde başkalarına yaklaşımda bulunabilicek yapıda bir karakter olabilir.
öyle hemen mesajlardan flört mü ilişki mi anlaşılmaz.yazılan bazen hiçbirşey ifade etmez..
affedebilir misin.
bunun için karşındaki insanın nasıl davranması ne yapması sizi tatmin eder.
bunları düşünmek lazım.

konu sahibinin eşiyle ilgili yorum yapmadım ben sadece kendi yaşadığım olayı anlattım hata yapmaması sakin olması ve kesinleşmeden hiç bir kötü sonuç düünmemesi için eğer eşi bu karakterde biriyse hata kendisindedir çünkü her erkekle evlenilir ama her erkek çocuğa baba yapılamz bu adımı seçen kendisi bebeğine baba seçen kendisi bunlarıda düşünüp ben eşime güveniyormuyum bu adam bunu yapmışmıdır yaptıysa neden yapmıştır diye düşünmeside gerekmezmi unutmayın yuva yıkmak çok kolay hemde 5 gün kalmış doğuma böle bişeyle karşılaşıyosunuz herkez size destek olur ama birde ya hata varsa ya yanlış anlama varsa değermi yuvayı yıkmaya güveni yıkmaya bir bebeği ailesiz bırakmaya baba yanında annesiz anne yanında babasız yaşatmaya biz kadınlar yapıcı olmalıyız eşinin suçu eğer doğruysa evet herşeyden önce ayıp ve yakışıksız ama bizede git hemen boşa demek düşmez önce arkadaşı sakinleştirip iyi düşünmesini sağlamalıyız buda nacizane benim fikrim tıpkı sizlerin fikirlerinizi yazdığınız gibi bende yazdım eğer hata ettimse özür dilerim.

empati kurarmısın sen bunu yaşasan nasıl düzeltirdin eşin ne yapsa affederdin çok merak ettim

suç bastırmak yerine özür dilese,itiraf etse,deli gibi pişman olduğunu kanıtlasa bir nebze düşünülebilir...illa ki düşünülecekse...ama insanın kendinden bile şüphe duymasını sağlayacak biçimde ifadeler kullanması, affet beni diyeceği yerde "sen bana güvenmiyormusun" saçmalıkları affetmektense daha çok itiyor insanı.

Son düzenleme:
hamileyken bana bunu yapan adam ne yapsa tatmin olurum biliyomusun, cehennem azabında kıvranırsa, hadım edilirse, canlı canlı derisi yüzülürse aşağısı kurtarmaz

karıcım mıııııı
eh artık ne diyeyim bennnnn...
buadam olmamış mahlukatlaraaa ..yaaa onunla beraber olan şahsiyetsiz karıyaaa..
al birini vur ötekineeee

empati kurarmısın sen bunu yaşasan nasıl düzeltirdin eşin ne yapsa affederdin çok merak ettim

empati kurmadan yazmadım zaten rahat ol.insanlar pişman olurlar.sen bunu anlarsın, gerçektir.en azından bi şans daha verirsin.bu kadar basit.öyle herşeyi gözde dağ gibi büyütmeye gerek yok..
olmuştur bitmiştir.belki bundan sonrası çok daha güzel olacaktır.
şans vermek lazım karşındaki insanın tavrı ve yaklaşımına göre.

Son düzenleme:
İnsan bunu ilk yaşadığında yalana inanmak istiyor. Yıllardır senin diğer yanın olan adamın ağzından çıkan her türlü sahtekarlığa yalan olduğunu bilmesine rağmen sıkı sıkı sarılıyor. "Herkes hata yapar, benim kocam masum, zaten bütün kadınlar onun etrafında, ben yaptıklarımla onu kendimden uzaklaştırdım" cümleleri affetmenin zeminini hazırlıyor.

Affediyorsun.

İlişki kaldığı yerden yaralı bir şekilde devam ediyor, kan kaybediyor.

Onu affediyorsun ama kendini affedemiyorsun. Onu affettiğin için ayaklar altına aldığın gururunu onaramıyorsun.

Herşeyin yolunda olduğunu zannettiğin bir anda adam; öğrenilmiş psikolojisini yeniden uygulamaya başlıyor. Bir kez yaptığı için ne kadar kolay affedildiğini biliyor, yineliyor aynı iğrencliği. Geçen sefer cok kolay olmuştu herşey yine aynısı olur zannediyor.

Kadın da inanamıyor ikincisi olduğunda. Kabul edemiyor, şoka giriyor. İçinde bir yerlerde de küçük bir mutluluk var. Sonunda onu boşayacak. Bu acılardan kurtulacak. Kendini affedebilecek.

Ve gözyaşları içinde evliliğini bitiriyor.

Adam çaresiz, üzgün ağlıyor. Ama arkasına baktığında eskisi gibi karısını göremiyor. Kadın gururunu da alıp yeni bir hayata el sallıyor.

Aldatılmış bir kadının günlüğü :)

Çok çok çok üzüldüm,içim parçalandı.Ne kadar üzücü ve iğrenç bir olay,ikiyüzlülüğüde cabası,hiç öyle durmasada herşey çok net olsada keşke farklı bir durum olsada herşey bir yanlış anlaşılmadan ibaret olsa çok isterdim böyle bir durumu.Hiçbirşey kolay değil,ne çekip gitmek ne de bunları üzerine devam etmek,allah hakkınızda hayırlısı neyse onu versin.Niye bu kadar farklı varlıklarız biz sadece ailemiz ile mutlu bir hayat süreceğimizi beklerken neden onlar hep bir arayış içerisindeler,inşallah kendiniz ve bebeğiniz için en doğru kararı alırsınız...

her şeyi büyütmemek???????
mide farkı dicem sana sadece

kimseye boşan ya da boşanma demem sadece ben olsaydım ne yapardım diye düşünüp öyle yorumumu yaparım..

ortada bir aldatma varsa eğer neden yapıcı olan,yuvasını kurtarmaya çalışan yine kadın olsun ki? bu kadın zaten 40 haftalık hamile,bebeği olacak.onu mu düşünsün sevgili kocişini affetmeyi mi? yapıcı olacak olan,kendinde hatayı arayacak olan karşı taraftır..eğer böyle birşey yoksa bunu ıspatlayıp zaten evliliğini kurtarır eşi.ama yok hatayı kendinde ara,yok sen yapıcı ol vb...şeyler şuan için bana hiç mantıklı gelmedi.

herkesin bakıs acısı farklı tabi sizinkine de saygı duyuyorum fakat ; mesajlarda flört mü ilişki mi anlaşılmaz demişsiniz. konu sahibi demiş ki acık secik mesajlar,balım,karıcım mesajları.

burada bu ne oluyor peki ?

kadınlık gururu ,onuru nerde ? !!!

böyle bir midesizliği nasl hazmetmeli birey ?

ayrıca su savunma yöntemi cok ilginc ; kocanızın karakteri sizin hamilelik döneminizde başkalarına yaklaşımda bulunabilicek yapıda bir karakter olabilir.

öyle diye hamile kalmasın evlat sahibi olmasınlar. o zaman esinin karakteri bayanın yanında olcak sekilde mi olur ..

bunlar kılıf.

adamın içi kötüyse , nefsi bu kadarsa. kanı bozuk,serefsizse yapar..

bunu bir insan nasl hazmedebilir.? nasıl baska birine "karım" diyen bir adamın nikahlı karısı olarak onun gözlerine bakabilir ?

her şeyi büyütmemek???????
mide farkı dicem sana sadece

yahu ne midesi ne farkı.sen beni bu sözlerle eleştirme hakkına sahip değilsin ki.
o zaman senin yaklaşımında bencillik.sadece kendi hislerini düşünmekten ve ona göre davranmaktan başka bişi değil.

karşındakini, kendini ne kadar tanıdığın ve anladığınla ilişkili bir durum.sen böyle düşünüyorsun ben böyle..kadınlık onuruda böyle şeylerle sınanacak kadar ucuz bir durum değil.

peki şans vermek yeni bir aldatmayı da beraberinde getirmezmi sizce, evet bazı şeyleri dağ gibi büyütmeye gerek yok kocam dediğin adamı gözünde dağ gibi büyütmeye gerek yok yoksa böyle üçkuruşluk zevki için karısını da çocuğunuda harcar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…