Doğumu özeldemi devlettemi düşünyorsunuz?

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
330
Merhaba arkadaşlar, şuan doğudayım ama nasipse doğumu İstanbul'da yapıcam.
Buradaki doktor arkadaşlar doğumun devlette yapılması için ısrarcılar ama ben kararsızım.
Çok güvenilir olmadığı sürece özeldeki doğumların %90'ının sezeryan olduğunu söylüyorlar ki gerçekten örneklerini bende görüyorum.
Tabi bunun yanında devletten şikayetçi olanlarda çok.
Birde devlette bir miktar para verip özel odaya çıkabiliyormuşsun diye duydum ama doğrumudur bilmem.
Eşimde doktor arkadaşlarla konuşup iyi bir doktorun doğuma girmesini sağlayalım diyor, yani oda devlette ısrarcı.
Sizce ne yapmalıyım?
Tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

tatlım bu tamamen tercih meselesi.aslında böle olması da doğru gelmiyor bana ama türkiyede böle.konfor rahatlık temizlik ve ağrısız sezeryanda olurum normalde olurum diyorsan özel hastane ama yok nasıl olsa doğacak çocuğum çokta konfor aramıyorum dersende normal devlet hastanesi.son zamanlarda devlet hastaneleri için çokta güzel olduğunu ilgi ve alakaar olduklarını daha çok duyar oldum.özel hastaneler genelde işlerini ticarete döküyorlar malesef.birde insanın en zayıf noktasından vuruyorlar.ben ilk bebeğimi özelde yaptım benim şartlarım daha farklıydı ama pişman değilim yine ikinci bebeğimide aynı hastanede aynı dr yapıcam çok memnun kaldım çünkü.

tatlım bu tamamen tercih meselesi.aslında böle olması da doğru gelmiyor bana ama türkiyede böle.konfor rahatlık temizlik ve ağrısız sezeryanda olurum normalde olurum diyorsan özel hastane ama yok nasıl olsa doğacak çocuğum çokta konfor aramıyorum dersende normal devlet hastanesi.son zamanlarda devlet hastaneleri için çokta güzel olduğunu ilgi ve alakaar olduklarını daha çok duyar oldum.özel hastaneler genelde işlerini ticarete döküyorlar malesef.birde insanın en zayıf noktasından vuruyorlar.ben ilk bebeğimi özelde yaptım benim şartlarım daha farklıydı ama pişman değilim yine ikinci bebeğimide aynı hastanede aynı dr yapıcam çok memnun kaldım çünkü.

Evet haklısın.
İstanbul'daki özeller nasıl bilmiyorum ama buradaki özelden çok soğudum, mecbur kalmasam gitmem.
Bebeğimin fotosunu bile vermiyorlar, devletteki doktor bir kağıdı bile çok görüyorlar diyor, bence haklıda.
Belki ona dayanarak bende devlete yöneliyorum bilmiyorum ama şuda bir gerçekki normal doğum yapacak durumda olupta sezeryan olmak istemem...
Ayrıca burada hangi doktor rastlarsa o giriyor doğuma, kendi doktorun bile girmiyor yani...

Merhaba arkadaşlar, şuan doğudayım ama nasipse doğumu İstanbul'da yapıcam.
Buradaki doktor arkadaşlar doğumun devlette yapılması için ısrarcılar ama ben kararsızım.
Çok güvenilir olmadığı sürece özeldeki doğumların %90'ının sezeryan olduğunu söylüyorlar ki gerçekten örneklerini bende görüyorum.
Tabi bunun yanında devletten şikayetçi olanlarda çok.
Birde devlette bir miktar para verip özel odaya çıkabiliyormuşsun diye duydum ama doğrumudur bilmem.
Eşimde doktor arkadaşlarla konuşup iyi bir doktorun doğuma girmesini sağlayalım diyor, yani oda devlette ısrarcı.
Sizce ne yapmalıyım?
Tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

tatlım acaba konuyu yanlş yerdemi açtın bana mı öle geliyo :))
rabbim sağ salim kucğna almayı nasip etsinde burdaki arkdşlar daha belirtilerdn bahsedyrlar ..doğuma hazırlıkda felan konuyu açsan daha iyi olur..

buarada fikrimide söleyeym ilk bebeğimi özel hastanede yaptrdım tavsye ederim ...

Hadi yaa hiç farketmemişim...
Konu nasıl taşınıyor acaba?

Hadi yaa hiç farketmemişim...
Konu nasıl taşınıyor acaba?

tatlım gebelik başlığna git ordaki konuların en üstnde konu aç yazıyo bu konuyu açtığn gibi açacaksn ama velakin o açtığn yerdeki herkes hamile olcak burdakiler hamile kalma ya çalışnlaarr bnm gbi :))) ben ikinciye :)) yani sana çok bilgi veremezler olmadı yeni doğanlara git orda konu aç daha iyi olur yeni doğum yapmşlar yeni bilgilerini paylaşrlar.

İstanbulda özel gerçekten çok para ve çok sıkıntılı.......................
o yüzden İStanbulda doğum yaparsam Devlet
Kayseride/annemin yanında ) doğum yaparsam özel.

X