Aile Planlaması doğumdan sonra en iyi nasıl korunurum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

keydiley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2011
670
3
ben daha önce 3 aylık iğne yaptırdım.çok pişman oldum.bana yapılmaması gereken bir iğneymiş.ama gittiğim aile planlaması hekimi tahlili vss yapmadan bu iğneyi yaptırdığı için bilemedim.o iğneler hamile hormonu içeriomuş.gerçekten vücudum kendini hamile sandı sanırım:)) adet kanamam kesildi vücudum ödem yaptı 9 ay kadar aadet görmedim lekelenme dışında.ve kilo aldım biraz.(5 kilo kadar) tedavi gördüm hamile kaldım.şimdi nasıl koruncam ben.nisan sonu gibi doğum yapıcam allah izin verirse.doğum sonrası nasıl bi yol izlicem hiç bi fikrim yok.yardım ederseniz sevinirim.

canım öncelikle doğumun nasıl olacağı önemli.doğumdan sonra bebek emzireceğin için ilaç falan kullanamazsın.bir süre eşin korunacak sonra spral taktırabilirsin ben öyle yaptım ama bana spral yaramadı 1 sene sonra çıkarttım doğum kontrol hapı kullandım tabi emzirmeyi bırakınca.dikkat et bence doğumdan sonra hemen hamile kalan tanıdıklarım var.eşin bir süre prezervetif kullanacak başka çözümü yok bence....

sezeryan olacak doğumum.epidural istiyorum.eşim çocuk severgillerden.korunmak istemeyebilir.çünkü ilkindede istemedi 1 aylık korunma sanıo hala ben 3 aylık yaptırmıştım.oda 1 seneye yakın korudu sağolsun.spiral bana uygun gibi.sana neden yaramadı nasıl anladın daha doğrusu?

Canım bende genel anestezi ile sezeryan oldum 8 ay oldu bana doktorum en garanti yolun kontrol hapları olduğunu söyledi onu tavsiye etti spiral kayaablioms iğne dediğin gibi hormon yüklüyormuş en garantisi hap demişti

Son düzenleme:
Canım bende genel anestezi ile sezeryan oldum 8 ay oldu bana doktorum en garanti yolun kontrol hapları olduğunu söyledi onu tavsiye etti spiral kayaablioms iğne dediğin gibi hormon yüklüyormuş en garantisi hap demişti

oda ilerde kalp damar yollarında soruna neden oluyormuş.

X