Aile Planlaması Doğumdan sonra doğum kontrol hapı kullanımı için yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yazboztahta

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
1.323
265
Arkadaşlar merhaba..
Ben 67 gün önce normal doğum yaptım. Ve bebeğim beni 50 gün emdi. Şimdi bebeğimi emzirmiyorum malesef. Hamile kalmadan önce yasmin adlı doğum kontrol ilacını kullanıyordum. Herhangi bir yan etkisini görmemiştim. Şimdi tekrar kullanmaya başlamak istiyorum bebeğimi emzirmediğim için. Ama doğumdan sonra henüz adet olmadım. Bu ilacı adet olmadan da başlamam mümkün mü acaba? KOnu hakkında bilgisi olan var mı?

canım hap kullanmışsındır biliyorsun adetin 1. günü içilir.adet olmadan kullanamazsın. emzirmeyen anneler daha çabuk adet oluyormuş eminim senin ki de yakındır.
doktoruna danış , içbilir miyim diye sor yine de eğer tekrar bebiş düşünmüyorsan en güzeli spiral :26:

canım benimde 7,5 aylık kızım var ve adet olmadım iki hafta önce doktora gittim adet olmadan hap kullanamazsın dedi.artık emzirmediğine göre yakın zamanda olursun zaten biraz daha sabret:)

Canım ben doğumdan sonra başladım .Ama lohusalık bitti normale döndüm hapa başladım.
mikrodyn kullanıyorum ben yan etkisine baktığımda emzirme döneminde kullanılması konusunu geçiyordu ama hatırlayamadım.
benim kızım 3 ay emdiği için ben adetimde İlk günü başladım.
D.r.Sor canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…