doğumdan sonra bacaklarındaki varisleri artan var mı?

antika

ilk meleğim benim.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
642
11
arkadaşlar doğumdan sonra bacaklarımdaki varisler arttı.hamileyken oluşuyordu,dinlenince geçiyordu.şimdi geçmiyor.ne yapmak lazım,bunun için hangi doktara gidilir?ne yapacağımı bilmiyorum.:1shok:

lütfen ihmal etme ve bir kalp damar cerrahına ya da genel cerraha git.
sanırım daflon diye bir hap verir ve de varis çorabı tavsiye eder.

bendede bacak bilek ağrıları çok fazlaydı varisde var bende ağrıları varise bağlıyordum kalp damar cerrahına gittim baktı varisler bu kadar ağrı yapmaz varislerin orta derece dedi ortopediye görünmemi istedi ortopedi dr gittim her iki ayağımda topuk dikeni ve her iki dizkapağımda kıkırdak yumuşaması çıktı ...dr yürüyüş koşu merdiven inme çıkma vede sporu yasakladı ama kilo ver diyor nasıl olacaksa artık bilmiyorum....

lütfen ihmal etme ve bir kalp damar cerrahına ya da genel cerraha git.
sanırım daflon diye bir hap verir ve de varis çorabı tavsiye eder.

bu hap niçin kullanılıyor,canım.varisi tamamen geçiriyormu.varis çorabı hangi yönden faydalı.

bendede bacak bilek ağrıları çok fazlaydı varisde var bende ağrıları varise bağlıyordum kalp damar cerrahına gittim baktı varisler bu kadar ağrı yapmaz varislerin orta derece dedi ortopediye görünmemi istedi ortopedi dr gittim her iki ayağımda topuk dikeni ve her iki dizkapağımda kıkırdak yumuşaması çıktı ...dr yürüyüş koşu merdiven inme çıkma vede sporu yasakladı ama kilo ver diyor nasıl olacaksa artık bilmiyorum....

evet canım ben de farkediyorum,kiloyla birlikte ağrılarım arttı.ama ben bütün gün ayakta olmak zorundayım,dinlenme gibi pek bir seçeneğim yok.sen yazınca yazmak istedim.ayrıca benim bileklerimde ve dizkapaklarımda da ağrı var.sana varislerin ve kıkırdak yumuşaması için nasıl bir tedavi önerdi.

yason ve şule-46 arkadaşım sizden cevap bekliyorum.lütfen cevaplayabilir misiniz,sorumu.teşekür ederim.

Canım çok pardon yeni gördüm...benim varislere doktor orta derece dedi herhangibir tedavi başlatmadı ağrılarım çok bileklerim ayağım dizlerim böyle böyle ağrıyo diye anlatınca varis bu kadar ağrı yapmaz siz ortopediye bi gözükün dedi...
ortopedide muayene sonucu topuk dikeni ve dizkapağındaki kıkırdaklarda yumuşama tespit edildi..bunlar her iki bacak içinde geçerli ...
diz kapağı için hem dizlik verdi (faydasını görmedim) hemde egzersiz gösterdi...merdiven inip çıkma dedi...
topuk dikeni için silikon tabanlık verdi bide ben süspansiyonlu ayakkabı aldım çok rahat ettim...
dr yürüyüş koşu gibi sporlar yapmıcaksın dedi...tamamen geçmedi ama bayağı faydasını gördüm hafifledi...ama biraz fazla çarşı pazar gezip yürüyünce hemen ağrı başlıyo yine...birde ben diyetisyene başladım kilo vermeye başladım 2 hafta oldu...
bunun haricinde mesela bebeğimi kucağımda biraz fazla gezdirince ağırlıktan galiba ağrılarım yine yoğunlaşıyor...
başka sormak istediğin bişey varsa yardımcı olurum...özelime atarsan daha çabuk görürüm byebye.

yasoncum sana msj attım,inşallah özeline atabilmişimdir.

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..
Konu Doğum yapanlar bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

X