doğuma kadar rapor almak istiyorum

kardelencicegi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
208
2
42
merhaba arkadaşlar doğumuma 6 ay var ama hiç çalışamıyorum ve rapor almak istiyorum ama doktorlar hangi durumda rapor veriyorlar bu konuda bilginiz varmı veya rapor verecek tanıdık bir doktor varmı

Raporluk bir durumun varsa doktor zaten verir benim bildiğim..Ama 6 ay önceden rapor almam pek doğru değil özeldeysen işten çıkartılabilirsin bu kriz ortamında..

Ama sağlık açısından mecbursan doktorun verir raporu zaten.

zaten doğumdan sonra çalışmayı düşünmüyorum işyeri çıkartırsa ben raporluyken tazminat ödemek zorunda şuan çalışmamın tek sebebi doğum iznimden yararlanmak
1 hafta düşük tehlikesinden dolayı rapor verdi doktor ve kullandım ama işyerimdekiler sanki keyfimden gelmemişim gibi afra tafra yaptılar o yüzden burda çalışmak istemiyorum artık ve sinir stresten düşük yapmaktan korkuyorum

o kadar uzun süre rapor alamazsın canım.yanılmıyorsam en fazla 21 gün rapor yazılıyor o da heyet raporuyla falan.eğer gerçekten rahatsız değilsen rapor alman çok zor.hadi tanıdık bulsan bir iki kez alırsın ama daha fazlası çok zor.
bence işini hiç riske atma.32. haftaya kadar çalışıp doğum iznine ayrıl hem bi yandan maaşını da alırsın bebek doğunca inan çok işine yarayacak.istemiyorsan doğumdan sonra dönmezsin işe.

X