Doğum yaklaştıkça..

pumpkiinn

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
200
106
30
Herkese merhaba.
Hamileyim doğumum yaklaştıkça endişelerimde büyüyor. Doğum sonrası durumdan endişeleniyorum o ayrı ama Sanki yetemeyecekmişim gibi. Çalışmak zorunda olacağım için cocuğuma gereken vakti ayıramayacakmışım eksik kalacakmıs hissi.. belki maddi acıdan her istediğini karşılamayacağım bunun bile mahsunluğunu yaşıyorum şimdiden. Eşimi çok seviyorum kızım için harika bir baba seçtim.. ama diyorum ya dünya hali iş hayatı ev hayatı vs derken ya ben bu cocuğa yetemezsem napacağım.. o kadar doğum ve lohusa hikayesi duyuyorumki gerçekten son aylarda özellikle cok etkilenmeye başladım. Heyecanımı endişelerimin bastırmasını istemiyorum ama başaramıyorum

Bende şuan hamileyim. Dediğin gibi doğum yaklaştıkça insanın endişeleri artıyor ama derdi çocuğuna iyi bir anne olmak olan kadın bunu mutlaka başarır. Arada sırada hatalar yapar, eksikleri olur ama bunlar iyi bir anne olmaya engel değil. O yüzden içini ferah tut. Önemli olan ona sevgini göstermen, zaman ayirman. Bunu da işten gelince yapabilirsin.

Yetiyorsun korkma. Koşulsuz sevgi yeter onlara emin ol. O çocuk marka kıyafetler giymesi, kajular fıstıklar yemese de fark etmez yeter ki annem babam beni koşulsuz seviyor desin.mutlu bir anne babayla büyüsün yeter. Sağlıkla doğur inşallah

Ben de bebeğim 7 aylıkken çalışmaya başladım, annem bakıyor. Onun için çalışıyorum, yoksa ben de çok ilgilenmek isterdim bebeğimle. 2 hafta yıllık izindeyim, şu an 15 aylık bebeğim. Öyle dolu dolu geçti ki. Çalışırken de akşam eve gittiğimde bebeğimle ilgileniyorum sadece. İşler aksıyor bir miktar evet ama onun bu zamanları bir daha geri gelmeyecek. Endişeleriniz o kadar normal ve tanıdık ki... İyi bir anne olacağınıza eminim ben, şimdiden bu kaygıları yaşıyorsanız içinizde harika bir anne var demektir. Sağlıkla kucağınıza alın evladınızı.

Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah sevgim sonsuz onada bunu hissettirebilirim

Amin inşallah cok teşekkür ederim. Elimden gelenin fazlasını yapacağım onun için

amin. Kesinlikle öyle şuanki 30 yasımdan vazgeçiyorum yeni bir düzene hazırlanmaya calısıyorum eve duyduklarım var ama tecrübem 0x endişelerim dağ oluyor.. inşallah her şey rayına girer

Ona iyi bir gelecek sunabilmem için benimde çalışmam gerekiyor. Ücretsiz izin kullanma lüksüm ne yazıkkı yok.. zamanından çalacağım cocuğumun sevgimi eksik vereceğim gibi geliyor

Benim kızım 3 yaşını bitirdi. Bende doğumdan önce çok korkuyordum lohusa hikayeleri eşle aranın soğuması vs vs anne olduktan sonra kimliğini yitirdiğin gibi birçok konu… Herkesin hayatı bambaşka. Çocuğunuza çok iyi bakacaksınız çünkü okuma yazma öğrenir gibi ona bakmayı çözecek/öğreneceksiniz. Merak etmeyin bu sizin en fazla birkaç haftanızı alacak. Sonrası doğal akış zaten. Her şey olması gerektiği gibi olacak. Hiç kimsenin olumsuz lohusalık safsatalarını dinlemeyin okumayın.

Ona iyi bir gelecek sunabilmem için benimde çalışmam gerekiyor. Ücretsiz izin kullanma lüksüm ne yazıkkı yok.. zamanından çalacağım cocuğumun sevgimi eksik vereceğim gibi geliyor
Ben de öyle düşünüyordum ama öyle olmuyor asla, merak etmeyin. Ama eve gidince onu doya doya kucaklayın, zaten o kadar özleyeceksiniz ki bırakamayacaksınız

Güzel anne bunları bile düşünmen aslında nasıl mükemmel bir anne olduğunu gösteriyor öncelikle sağlıkla kızını kucağına al ve ömür boyu sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah nolur böyle vesveseler ile kendini üzme onların ne marka eşyalara ne de pahalı oyuncaklara ihtiyacı var tek ihtiyaçları onlara sevgi ile bakan iki çift göz aynı bedende son zamanların tadini çıkar sonra da doğunca onunla geçireceğin vakitlerin hiçbir şey için kendini üzme kimseyi de takma her doğum kendine özeldir

Asla öyle düşünmeyin. İşe başlayalı 3 hafta olucak. Kızım 8 buçuk aylık başta çok üzgündüm ama şuan çok iyi geçiyor. İşte biraz dinlenip biraz da sosyalleşiyorum. Stres atmış oluyorum bebeğime daha fazla enerjili oluyorum. Eğer bakıcak kişi güvenilirse ve oraya mutlu bırakabiliyorsanız bence çalışmak iyi bile oluyor. Evin işleri azcık aksıyor tabi

Şuanda bu yazıklarınızı bir yaşında oğlumu sallarken okuyorum. Yetememe hissi olmayan anne bence yoktur, ama yetiyorsunuz. Hatta yetmek için kendinizden vazgeçiyorsunuz. Asla uykumda vazgeçemeyen ben bir haftadır büyüme atağı yüzünden geceleri uykusuzum. Kocamı darlıyorum o ayrı. Hamilelikteki yaşadığınız duyguların 10 katını lohusalıkla yaşıyorsunuzuu ve yavaş yavaş azalıyor. Merak etmeyin bilmeseniz de öğreniyorsunuz.

En büyük korkum emzirememekti, kabuslar görürdüm hamileyken. Emziremedim o kadarda kabus değilmiş. Eşiniz yanınızdaysa o en önemlisi. Ben hep eşime çattım, sinirimi ondan çıkardım hatta. Zor ama çok güzel bir duygu.

Bunları düşünüyorsan iyi anne olacaksın demektir. Ama dört gözle gelmesini bekle gözünün içine bakınca tüm endişelerin gidecek merak etme. Evet çalışacağın için vicdan çekeceksin sonra işte dinleyeceğin için çocuğuna daha iyi vakit geçirdiğini de anlayacaksın.

ana odaklanmaya çalışın. Geleceği düşünmek, başkalarının yaşadıklarını kendi endişeleriniz olarak sürdürmekten öte değildir.

Hic korktugunuz gibi olmuyor 20 küsür gün önce ikinci defa anne oldum riskli gecen her an kaybetme korkusuyla gecen bir hamilelikti hayati riskleri atlatti bebegim. 4 yasinda bir de kizim var hep cok korktum onu ihmal eder miyim kalbi kirilir mi vs ama insana o güc geliyor.Ilk cocugum alerjikti sürekli agliyordu antrenmanliyim ondan mi bilmem ama bu bebegim de alerjik uykusuzum ev Allahlik esim aksamdan aksama ne yapabilirse yapiyor yemek konusunu da disaridan hallediyoruz ya da annem bazen getiriyor ac kalinmiyor yani her türlü cözümü var artik en olmadi ekmek arasi zeytin yiyoruz.Büyük kızim krese basladi uyum haftasi sebebiyle krese birlikte gidip geliyoruz biri kucagimda daha kirki cikmamis bebe biri etegimde biri zor olmuyor mu oluyor uykusuz kafayla yolda bayilmaktan korkuyorum kreste bir de ufaginin gaz sancisi tutuyor mu sana ama yine de o kadar mutluyum ki.Biz anne olmusuz elbette zorluklar yasayacagiz ama bi o kadar da güclüyüz hic bir sey toz pembe olmayacak zaten annelerin ayaginin altina cennet serilme sebebi de bu degil mi ? Kolay olsaydi bu kadar sevdirirler miydi kendilerini ? Calisma kismina gelince evet evladina hasret kaliyorsun ama bu devirde karnimizi doyurmak icin bile tek maas yetmiyor bu devrin sartlari bunu gerektiriyor herkes ister cocugunu 5 yasina kadar sadece kendisi bakmak ama devir o devir degil artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…