Doğum sonrası saç dökülmesi

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
44
kızlar oğlum 6 ayı ge.ti..ama saç dökülmem durmadı fecii dökülüyor...oofff..kel kalıcam sanki...sizinde böylemiii...dökülüyorsa ne yapıyorsunuz..bakım falan...emzirdiğimö için kozmetik kullanamıyorum...çok canım sıkıyor yaa:çok üzgünüm:

kızlar oğlum 6 ayı ge.ti..ama saç dökülmem durmadı fecii dökülüyor...oofff..kel kalıcam sanki...sizinde böylemiii...dökülüyorsa ne yapıyorsunuz..bakım falan...emzirdiğimö için kozmetik kullanamıyorum...çok canım sıkıyor yaa:çok üzgünüm:

bu konu daha öncede açılmıştı maalesef bebek 1yaşına girene kadar devam edenler varmış. yapılacak birşey yok arkadaşım :)

benimkilerde çok dökülüyo ama hamile kalmadan öncede dökülürdü hamile kalınca doktorum vitamin vermişti dökülmesi kesildi ama tekrar vitamin kullansam kesilir mi

ne hamilelikte nede ilk 3ay boyu dokuldu taki su son ay tutam tutam dokuluyor iki bakim buldum denemeye basladim sizede yazayim bal ve saf zyagini cirptim sacima surup masajla yedirdim yarim saat bone taktim sonra duruladim iki haftadir basladim birde haftada bir hint yagini tavada isitiyorum sogutup sacima masajla surdum yarim saat tuttum folyo sarip simdilik bunlari yapiyorum beslenmesine yardimci oluyormus bu maskeler ama asil sorun vitamin takviyesi lazim bunlar disaridan mudahaleler bu maskeleri deneyin bakalim sonuc alicakmiyiz

Benimde oglum 3 aylikken dökülme basladi artik kel kalicam diye agliyordum. Gecen hafta ender sarac in bir tarifini buldum 1 key yaptim % 60 azaldi hemen yaziyim dene arkadasim biraz olsun moral oluyo. E vitamini ampulu ( igne yani) B vitamini ampulu 2 ser tane bi kaseye kiriyosun icine 1 tatli kasigi hint yagi 1 tatli kasigi badem yagi 1 tatli kasigi susam yagi karistiriyosun pamukla degil parmak uclarinla masaj yaparak sür. 2 saat kadar beklet sonra yika. Ilk yikamada bir degisiklik farketmiyosun zaten kopmus olan saclar dusta yine dökülüyo ama ertesi gün dus aldiginda farki farkediceksin. umarim sende de etkili olur kolay gelsin...

bende de saç dökülmesi başlamıştı öyle fazla saç dökülmesi yaşayan biri değildim..mevsimsel dökülme zannediyordum ama değilmiş hipertiroid çıktı. tek belirti saç dökülmesi değil tabi fakat sizinde tiroit hormonlarınıza baktırmanızda fayda var..doktorum hamilelik sonrası böyle durumların olabileceğini söyledi umarım geçicidir şu an ilaç kullanıyorum...

benimde çok fazla dökülüyordu halılar yatak her yer saç kızımın elinde bile benim saçlarım oluyordu bende dayanamadım kestirdim yine dökülüyor ama eskisi gibi değil

benimde 3. ayında başladı dökülmeye şuan 6 aylık ama hala dökülüyo alnımın yan tarafları tamamen acılmıştı saclarımı ortadan ikiye ayırıp kellerimi kapatıyordum 1 aydır bioxin şampuan ve serum setini kullanıyorum daha 2 .kullanmam da küçük küçük bi sürü sac cıktı sanki traşdan sonra cıkması gibi şuan onlar uzadı.ama dökülme tam anlamıyla durmadı vitamin desteğide alıyorum elevit tablet tavsiye ederim bioxini.

hepimize geçmiş olsun kızlar:teselli:,benim de dökülmeye başlamış bebişim daha 1,5aylik,ben dr gittim testler yaptırdım,kan verdim,sonuç -kansızlık-,ve normalde bir günde 100tel saç dökülmesi normaldırkafamçokkarıştı,fazla dökülmesi çoğu zaman kansızlık bilirtisi,vitamin eksikliği,yorgunluk ta mirmirmirmirolabilirmış,ben 6aya kadar kan ilaci içicam,umarım saçim beni terk etmez buna rağmen:roflol:

Arkadaslar 2 aydir Organicum kullaniyorum dogum sonrasi deli gibi tutam tutam doktum denemedigim serum sampuan kalmadi, bu sampuan inanilmaz dorduncu yikamadan sonra dokulmeyi bicak gibi kesti su anda saclarimla araba cekebilirim. Bir deneyin derim

benimkilerde felaket dökülüyor saclarım çok gür dökülsün birşey demiyorum ama bıktım o saclardan her yerde sac hergün ev süpürüyorum laminatta tek tek belli oluyor bende dursa artık diyorum

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..
Konu Doğum yapanlar bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

X