Doğuma Hazırlık doğum parası (işsisizlik ödeneği)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ceyrem

EyMeN eFe'lerin efesi..
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
1.079
3
45
arkadaşlar ssk lı çalışıpta doğum parası alacak olan varmı aranızda yada bilgisi olan bu para rapaorumuz bittikten sonramı alınacak yoksa hemen şimdide alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürlerr :):ecrin_bebek:

rapor bitip işe başlayınca ssk dan toplu alıyorsun parayı canıma.s.

Ceyrem bu topiği açtığın iyi oldu.Benim de kafam çok karışık.
Bu parayı kendimiz gidip ssk'dan mı alcaz?Benim şirketim İstanbul'da.Ben İzmir'deyim.Nasıl gider alırım diye kara kara düşünüyorum.
Bi de çalışabilir raporu istiyor benim salak şirketim.Raporu aldığım tarihten belli bir gün sonra işgünü yapılması gerekiyor diye biliyorum ben.Bir bilen var mı?

canım çalışabilir raporunu kadın doğumcu verir sana ama o raporu alır almaz işe başlaman lazım
taa istanbula gitmezsin izmirdeki ssk da yapılır işlemler bence zaten bilgisayardan yapılıyo
sonraki işin ptt ile zaten
belgelerin ssk ya gidiyo sen rapor parası için geldiğini söylüyorsun hatta bunun adı analık parası sonra onlar ptt ye yatırıyo ordan çekiyorsun
ben raporla çok uğraştım da rapor paralarını da öyle aldım
aslında benin doğum yaptığım hastanede belgelerim düzenlendi ssk ya gönderildi
ben martta gidecem bilgisayardan bi işlemler yapıp 2 gün sonra çekebilirsiniz ptt den diyo
senin kendi adına yatıyo ptt ye
en azından rapor parası öyle alınıyo du

Sağol canım.Bugün sağlık ocağına gideceğim.Oradaki doktor yazsın diye soracağım.Bi arkadaş sağlık ocağından almış raporları.Bakalım.

kızlar 20 kasımda doğum yaptım 10 gün önce de paramı aldım. raporum 21şubatta bitiyor. yani bitmeden parayı alıyorsunuz

kızlar 20 kasımda doğum yaptım 10 gün önce de paramı aldım. raporum 21şubatta bitiyor. yani bitmeden parayı alıyorsunuz

canım yanlış anlamazsan ve bi sakıncası yoksa ne kadar aldın yada alınacak para maaşın üzerindenmi hesaplanıyo :) malum doğumda fazla para harcayınca üç kuruşun hesabını yapara olduk birde para sana eldenmi ödendi sakıncası yoksa yazarsan sevinirim hihoyyyt

Sağlık ocağındaki doktor çalışabilir raporunu kadın doğumcun yazacak dedi.O yazamazmış.

evet bende raporumu kendi doktorumdan almıştım valla karışık bu işler peşine düşmesek üç kuruş para alıcaz oda olmucak

ben bi ara araştırmıştım. sgk ya başvurmadan önce işyerinden doğum öncesi iznine ayrıldığın tarih ve doğum yaptığın tarih için vizite kağıdı alıyormuşsun. hastaneden aldığın doğum öncesi ve sonrası iş görmezlik belgeleri, çalışabilir raporu ve doğum raporu da gerekliymiş. :bbo:

ben aldım kızlar dogum paramı raporun bitince işyerine gidip birtakım evraklar var onları alıp ssk veriyorsun evrakları inceleyip hesap yapıyorlar alacağın tutarı söylüyorlar sonra 2-3 gün sonra ptt yatırıyorlar kimliğinle gidip paranı alıyorsun canım

yok olur mu öyle şey. ben doğum yaptığımda hemen doktorum raporumu verdi. 20 şubatta bitiyor iznim. işyerim de raporumu alınca hemen evraklarımı hazırlamış. sgk dan aldığım bir evrak vardı. işyeri 20 şubata kadar işyerimizde çalışmıyor diye o evrakı imzaladı ve vizite kağıdı verdi bana. eşimle aynı yerde çalışıyoruz. eşim evrakları getirdi.sgk ya teslim ettik 1-2 gün sonra istediğiniz pttden alın paranızı dediler. ptt ye sadece nüfus cüzdanı fotokopisi götürülüyor. ben toplamda 1352 ytl aldım canım. yalnız içinde süt parası var mı bilmiyorum. bir ara da gidip onu sormam lazım sgk ya.

1352 16 hafta için mi? 8 hafta için mi? :uhm:

ama benim ne hayallerim vardı. bu kadar az bi paraysa bu fantazilerim yarım kaldı demektir. fisfisfis

yaa evet azmışş benim doğum masrafımı bile karşılamıyo sanırım bordrodaki son üç aylık maaşına bakıyolarmıs ne bileyim herkes bişi söölüyo bakalım biz ne kadar alcaz bi arkadaşım 2900 almıştı hayret o nası aldıki o parayı :)

ben daha paramı almadımi o kadar karışık değil internette heryerde yazıyo, izin süresince maaşınız 2/3 ünü alıyosunuz parayıda ptt veriyo...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…