Doğuma Hazırlık Doğum korkuyla zorlaşır

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

semty

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
14
0
1900'lü yılların başında yaşayan Dr. Read, Afrika'da doktorluk yaparken ilginç bir olayla karşılaşıyor. Orada kadınların çok kısa süren ağrısız doğumlar yaptıklarına tanık olan doktor bunun nedenini araştırıyor. Sonuçta görüyor ki "Bu ilkel topluluklarda, bir kadın hamile kaldığı zaman, kasabanın başrahibesinden başka hiç kimse ona doğumdan bahsetmiyordu. Eğer doğum kötü geçer ve yaşlılardan birinin izinsiz olarak ona doğumdan bahsettiği tespit edilirse, suçlu şiddetle cezalandırılıyordu" (Bir Çocuk Bekliyorum- Laurence Pernoud) Dr. Read bu kadınların ne kadar kolay ve ağrısız doğum yaptıkların görünce, korkunun doğumu zorlaştırdığını anlamış ve hastalarındaki doğum korkusunu yenmeye çalışarak onlara kolay doğumlar yaptırmaya başlamış.Arkadaşlar korku nedeniyle sezeryanı tercih etmeyelim, normal doğum hem bebek için hem bizim için en sağlıklısı.

Evet canım çok doğru söylüyosun bilgilerden dolayı teşekkürler

Ben de bi aksilik çıkmazsa normal doğum istiyorum. İnşallah bi terslik yaşamadan hepimiz sağlıklı doğumlar yaparız.

yaa bende korkuyyorum doğumdan... sezeryan mi iyi yoksa normal mi hala karar veremedim bazıları normal iyi diyo bazıları sezeryanı aklım iyice karıştı napıcamı kestiremiyorum önerileriniz var mı?

yaa bende korkuyyorum doğumdan... sezeryan mi iyi yoksa normal mi hala karar veremedim bazıları normal iyi diyo bazıları sezeryanı aklım iyice karıştı napıcamı kestiremiyorum önerileriniz var mı?

elmascım bana göre zaten hangisinin iyi olduğu adlarından belli... adı üzerinde NORMAL doğum diyoruz. Sezeryan resmen ameliyat... Herşeyin doğalı sağlıklısı... Yüzlerce yıldır kadınlar normal doğum yapıyor. Tabiki zor bir durumda sezeryan bir güvence ama önce normal diyorum ben... Ben biraz cesaretliyim galiba...

Kızlar ben kesinlikle doğum hikayelerini dinlemedim, videoları izlemedim. Korkmadım, kendimi korkutmadım. Epiduralli normal doğum yaptım. Epiduralle yaptım ama doğum sancısını da çektim, korkulacak bişey yok. Normal doğuma engeliniz yoksa normal doğum yapın. Üstelik doğumdan sonra hemen toparlandım.

valla bende normal dogumdan yanayım inşallah bir aksilik cıkmazsa normal yapmayı düşünüyorum şimdiden dogum korkularına girmemek gerek bence bunlar bizi daha gerer ve dogumda işimizi zorlaştırır ben düşünmüyorum korkmuyorumda okadar kadın normal dogum yapıyor allah kolaylıgını verir arkadaşlar korkmayın

bende bir aksilik çıkmaszsa normal istiyorum asıl ben sezeryandan korkuyorum ağrı eşiğim yüksektir benim yani doğum sancısı falan hiç gözümde yok yeter ki normal doğuma engel bir durum çıkmasın yalnız beni düşündüren rahmim ters gerçi doktor bir sey olmaz gebelikle normal pozisyona gelir dedi ama genede düşündürmüyor değil beni
diğer yandan eskiden hiç mi rahmi ters olan yoktu onlar nasıl yapıyorlardı sezeryan mı vardı demedende geçemeyeceğim

Evet canlar bende normal doğum istiyorum
Hem düşünsenize normal doğum çok zoor olsa 2.çocuk veya 3. çocuk yapılırmı.Yani allah onun hikmetini muhakkak verir.Benim anneannem birsürü çocuk yapmış hemde hepside evde düşünün yani şimdi hastaneler var agrı kesiciler var anormal bi durumda bekleyen bi sezeryan var.Yani eskiden evde doğumlar fazlaydı ama şimdiye oranlı anne ve bebek ölümleri daha fazla olurdu.Ama şimdi az anormal durumda bebeğide anneyide riske atmıyolar direk sezeryana alıyolar böylelikle gül gibi o pamuk bebişler dünyaya geliyo.Allah o günleride gösterir inşallah bebişlerimizi sağsalim kucağımıza alırız.Ben oğluşumu dün gece rüyamda gördüm.Sonra düşündüm ben bu mucize için ağrı çekmeyi göz önüne alıyorum.Onları kucağımıza alacağımız,onları koklayacağımız günleri düşünüp olumsuzlukları kafamızdan atmamız gerekiyoo.

Arkadaşlar, doğum yapanların çoğu normal doğumda doğum sırasında acı çekiyorsun daha sonra vücüt çabuk toparlanıyor, sezeryanda ise doğumdan sonra acı çekiliyor diyorlar.Normal doğum yapanlarlada sezeryan yapanlarlada konuştum hepsi normal doğumu öneriyor.Tabi herşey yolunda en sağlıklısı normal doğum.

Guzel Bi Konu Acmissin Eline Saglik.ama Bukadar Etrafimizda Konusan Gevezeler Varken Biz Nasil Korkmayiz Bide Ustune Ustluk Bu Dogum Videolari Kizlar Sakin Izlemeyin Ben Sezeryani Izledim Daha Cok Korktum

Ya hu arkadaşlar niye videolar izliyorsunuz kiii
Siz hiçbişi görmeyeceksiniz. Bebeğinizi kucağınıza alacaksınız sadece lütfen gereksiz yere kendinizi korkutmayın. Hergün binlerce insan doğum yapıyor. Ben ilk doğumda başıma ne geleceğini bilmediğim için valla korkmaktan çok merak ediyordum şimdi nolacak şimdi nolacak diye?
Doğumdan sonra kısa sürede toparlanıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun bebişlerinize kolay yol versin ama lütfen stres yapmayına.s.

bencede arkadaslar izlemeyin oyle videolari.hem bebeginizi kucaginiza alacaginizi dusunun.sonucta onu kucaga almak o kadar agriya deger bence demi. yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…