doğum korkusu

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.403
5
Kızlar son günlerde doğum konusunu araştırmaya başladım,daha önce hiç bilgim yoktu.Bilinçaltıma atıyordum.
Ve rüyalarıma bile girmeye başladı.

canım benım hıc hıc bakmıyorum cunku cok korkutuyorlarrr

herkesın acı anlayısı farklı zatenn

Ben ilk zamanlar baktim o zamanlar bayagi korktum ama nede olsa daha var diye pek takmadim simdide gerek duymuyorum zaten arasitirp bolbol video izlemistim bu konuda.Yani yeterince bilgim var o yuzden arastirip kafayi bozmak istemiyorum.Genelde dusunmemeye calisiyorum sende oyle yap.Ustune gittikce korkularin buyuyo takma bence korksakta cekicez aciyi korkmasakta :)

normal zamanlarda hiç düşünmüyorumda birisinin doğum yaptığını duyunca o zaman bir heyecan başlıyor :) sanki bende hemen doğumm yapıcakmışım gibi neyseki fazla sürmüyo unutuyorum. Düşündükçe insan kendini strese sokmaktan başka bişey yapmıyo nede olsa herşey olacagına varıyo

bende birinci doğumumda çok düşünmüştüm.bunda düşünmüyorum veya düşünmek istemiyorum.bence doğumu insanlardan dinleme herkes çektiği acıyı anlatıyor ve sen ister istemez daha kötü düşünüyorsun.biliyorsun her doğum aynı olmuyor inşallah çok ağrıçekmeden atlatırız

ben aklıma getirmemeye çalışıyorum
hep diyorum
allah sabrını gücünü vericek inşallah
rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın
düşündükçe ateş basıyor
nasıl doğuracaksam

ben aklıma getirmemeye çalışıyorum
hep diyorum
allah sabrını gücünü vericek inşallah
rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın
düşündükçe ateş basıyor
nasıl doğuracaksam
aynısı canım hıc dusunmuyorum stres sıkıntı yapmıyorum
mıllet 5,6 tane doguruyor bee

ben hiç korkmuyorum doğumdan Yüce rabbim mutlaka kolaylığını verecektir sadece sancı nasıl olucak onu merak ediyorum

Bende Korkuyu Aklima Getirmiyorum Dinledikçe Korku Daha Da Artiyor Allah Hepimize Kolay Doğumlar Versin...

Dün doktorumla biraz konuştum.En kötü ihitmalle sezaryan yaparız .Ki en kötü dediğime bakma,çok kişi yapıyo ben de yaptım dedi.Daha vakit var niye simdiden kendini uzuyorsun vs. anlattı.
Youtube daki doğum videolarını sordum,izleme dedi,bir suru bagıran cagıran kadın.

aslında normal adı üstünde normal.en iisi odur anne ve bebek içinde di mi.bi hikaye vardır ya.kelebek kozasındayken,çıkmaya çalışırken ona yardım edildiğinde,onun gelişimine engel olunur ya aklıma hep o geliyor..onunda cıkarken çırpınması zorlanması lazım,yardım edildiğinde yeterince güclü olmadığından dolayı sonrasını başaramaz ya

evet kızlar düşünmeyin benim doğumuma da çok az kaldı allah yardım eder siz kendi içinizde aşarsanız bu konuyu kim ne derse desin ne izlerseniz izleyin etkilenmiyor insan allah yardım etsin inşallah da bi sorun olmazsa allahın izniyle tabiki normal doğum istiyorum ucunda minicik bebeğim var sağlıklı olsunda acıyı duymam bile ona kavuşmak var ötesindeadı üstünde normal evlerde doğum yapan var biz bide hastanede yapacaz sezeryan olursak bebeği herkesten sonra görecez ama normal doğumda ilk bizi koklayacaz eeeeeee bu kadar da hakkımız 9 ay sonrası hepinizin bebeği sağlıklı doğsun hayırlı ömür yaşasın inşallah uzun uzun sizinle ve babasıyla

ben video falan izlemedim.ne gerek var ordakileri görüp telaşlancam.en iyisi başına geçince görcez herşeyi.normal doğum istiyorum bu zamana kadar kızımı beklemişim en son ben görmek istemiyorum.ağladığı ilk anı görmek istiyorum.korku yok bende ama geçen hafta kuzenim doğum yaptı annem söyleyince heyecanlandım birden.ben ne zaman doğum yapcam diye düşündüm.allah hayırlısıyla hepimizi bir avazda kurtarırı inşallah.

Benimde bazen aklıma geliyor,heyecanlanıyorum.düşünmemeye çalışıyorum.sonuç olarak kaçışımız yok..bu yolun dönüşüde yok.kuzucuklarımıza kavuşucaz..Allah hepimizin yardımcısı olsun..Herkes nasıl doğuruyorsa biz de doğururuz:)

Ben su ana kadar hic korkmadim, niye korkayimki. Korkupta kendimi niye strese sokayimki, bir sekilde dogum yapicaz. Kaldiki Allah yardim edecektir mutlaka ve bizim her imkanimiz var, hastanede dogum yapicaz, Allah korusun bir aksilik olursa sezeryanla olur. Eskiden insanlar köylerde ebeyle dogum yaparlarmis,esas onlarin isi zormus. Kaldiki bizim yerimizde olmak isteyen o kadar kadin varki, lütfen bunu unutmayalim . Birde ben dogumdan ziyade bebisimi ilk görecegim ani hayal ediyorum, nasil bir duygu diye, sonra esimin tepkisini ailemin tepkisini. Herhalde hastane sular altinda kalacak:)
Bunlari düsününce insanin aklina korku filan gelmiyor.

Normal doğum yapanların başlığını okuyunca insana cesaret geliyor.İnşallah hepimiz ve tüm hamileler kolayca sağlıklı bir şekilde kavusurlar bebeklerine.Bi pırtta:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…