Aile Planlaması Doğum kontrolü sorunu :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

_Phantom-Opera_

Her şey kızım için...
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2018
2.475
8.208
Arkadaşlar bu da dert mi demeyin çok kötü hissediyorum kendimi. Doğum yapalı 6 ay oldu. Daha eşimle yakınlaşmadık. Artık olsun diyoruz ama endişelerden bi türlü olaya geçemedik. Hangi yöntem diye araştırırken herkes spiral kolay falan dedi ama ben çok korkuyorum canım acıyacak diye.. İğne olayım dedim sağlık ocağı emziriyorum diye olmaz dedi. Hapı da önermediler. Kondomu eşim istemiyo e ben de spiral fikri bile panik atak geçiriyorum acır korkusuna. Yani o alttan bakılan ultrason aleti bile beni benden alıyordu acısından o aletlerle içime birşeyler yerleştirmeleri daha da fenalık getiriyo. Yani şunu yazarken bile ellerim titriyo. Şimdi soruyorum ben ne yapayım yani yok mu başka yolu.? Yardım edin lütfen. Şimdiden teşekkürler

Eşinin ne zoru var da condom istemiyor hadi senin geçerli sebeplerin var bu korunma işini illa kadın mı yapacak çok saçma. Eşinizle konuşun ve condom kullanmasını kesinle isteyin.

Ben Haziran'da bebeğim 3 aylıkken taktırmaya gittim, iki sefer denedik olmadı, yerine yerleşmedi. Ağustos'ta taktırdım. Sonra dün kontrole gittim, spiral kaymış, tekrar yenisi takıldı.. Demem o ki, adet sancısından ağrısından farksız. Tabi ki şekil itibariyle pek sevimli bir durum sayılmaz ama abartılacak bir ağrı acı yok. Yani yaşayacağınız ağrı, normal vajinal muayenedeki ağrı. Spiral yerleştirilirken sadece 5 saniye için adet sancısı gibi bir şey hissediyorsunuz o kadar.

Hap neden önermediler? Evet normal doğum kontrol hapları olmaz ama mini hap deniliyor sanırım onlara, sütüne etki etmiyor, onlardan kullanabilirsin. Doğumdan sonra ben cerazette kullanmıştım, doktorum onu önermişti. Bir araştır istersen.

Ya öylede benim normal ilişkidde de çok ağrım olur normal doğum da yapmadım inanın aha şimdi acısını hissediyorum. Bi de tekrar tekrar aynı işlemin yapılması ihtimali bile çok korkutuyo beni

Bu sadece sizin sorumluluğunuz değil
Eşinize condom kullanmanı istiyorum deyin ...

Hemen araştırıp gidince de doktora sorarım çok teşekkür ederim
9

Spiralle korunuyorum çok ta memnunum.hap denedim adet kanamam durmadı.komdom u ikimizde sevmedik.ama devlette taktırmayın imkanınız varsa özelde taktırın.

Ya öylede benim normal ilişkidde de çok ağrım olur normal doğum da yapmadım inanın aha şimdi acısını hissediyorum. Bi de tekrar tekrar aynı işlemin yapılması ihtimali bile çok korkutuyo beni
Yani şimdi her yönteme olumsuz yaklaşmışsınız.. Geriye tek ve en kesin yöntem kalıyor: sevişmemek :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…