Aile Planlaması Doğum kontrol

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Pinkcemre

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2015
22
1
31
Arkadaşlar günaydın, eşimle çok istememize ramen çocuk fikrini eşimin işleri dolayısıyla ertelemek zorunda kaldık. Doktorum adet sancılarım için qlairista marka doğum kontrol hapı vermişti ben adet olduğum ilk günü kullanmaya başladım ve o gün eşimde iş için yurt dışına çıktı. Eşim bugün gelicek. Hapı kullandığımdan beri 25 gün geçti hap etkisini göstermişmidir yoksa ek olarak baska bir sekildemi korunmamız gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Kesinlikle istemiyorsaniz en azından bir sonraki adet dönemine kadar daha korunun. Hap durumlarını bilmiyorum ama kişiden kişiye değişir olur ya daha etki etmez hormonlardan

sonraki adet dönemine kadar başka bi yöntemle daha korunun kullanmaya başladığın ilk ay etki etmeyebiliyor

Doktorumdan da bilgi alamadım Çok meşkuldu. Bizde Bebek istiyoruz diye hiç korunmadık ilk defa hap kullanıyorum. İçimin rahat etmesi için 2. Aya kadar ek olarak da korunmam daha iyi olur sanırım.

Doktorumdan da bilgi alamadım Çok meşkuldu. Bizde Bebek istiyoruz diye hiç korunmadık ilk defa hap kullanıyorum. İçimin rahat etmesi için 2. Aya kadar ek olarak da korunmam daha iyi olur sanırım.
aynen arkadaşım,okuduguma göre koruma hapa başladıgın an başlıyormus ama garanti olması adına 2.kutuya kadar ek yöntem uygulanabilir ben de aynı durumu yaşadım başka ilaçlar da kullandıgım için riske atmadım ve hem oks hem kondomla devam ediyoruz aynı zamanda hijyenik oluyor

ben baya bir süre kullandım ilk başladığımda doktorum birinci ay sonunda kesin koruma sağlayacağını belirtti.

Anadili Türkçe olan ama Türkçe konuşamayanların da bu siteyi takip etmesi gerekiyor. Kimine göre mahrem kimine göre tıbbi konularda önüne gelene garip sorular sormamış olurlar.

X