Aile Planlaması doğum kontrol yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

fosforumsu

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2013
144
16
34
Bayanlar merhaba ben bir doğum yaptim ve spiral taktirmak istiyorum. Ama korkuyorum aciyip acimadigi konusundada bir fikrim yok :/ birde devlettemi ozelde mi daha güvenli o kafami karıştırıyor.

Bayanlar merhaba ben bir doğum yaptim ve spiral taktirmak istiyorum. Ama korkuyorum aciyip acimadigi konusundada bir fikrim yok :/ birde devlettemi ozelde mi daha güvenli o kafami karıştırıyor.

Bende bi doğum yaptım ve cok araştırdım nasıl korunabilirim diye haplar halsizlik ve adet düzensizliği yapıyormuş. Üç aylık iğneler ara kanama yapıyomuş Spiral da kanama ve kasık ağrısı yapıyor muş vazgeçtim bende kendi aramızda dikkat ediyoruz inşallah bi kazaya kurban gitmeyiz :) aslında herkeste farklı oluyormuş ama ben vazgeçtim ben taktırsaydım özelde taktıracaktım

Kazaya kurban gitmekten korkuyorum valla bende :) igne hap bende düşünmüyorum zaten tek umudum spiral ama ondanda korkuyorum :))

Kazaya kurban gitmekten korkuyorum valla bende :) igne hap bende düşünmüyorum zaten tek umudum spiral ama ondanda korkuyorum :))

Valla ne yalan söyleyim benim canım çok tatlı ve korkuyorum spiral taktirmak tan ne yapalım çok dikkat etcez işte:) allah bağıŞlasın bebeğini kaç aylık?

Uzun süre bebek düşünmüyosan eğer en rahatı spiral. Pek korkulcak bişi değil canın yanmıyo. Çıkartması hatta daha kolay. Sadece spekulum rahatsız ediyo. 5 dakiklık iş o kadarda olsun.devletmi özelmi? Bence kendi dr varsa ona git.

Özelde kendi dr um vardı ama bana 2 saat uzaklikta başka bir hastaneye gitti. . Devlettede bir dr var herkes cok memnun o kqfami karistirfi biraz.aslinda doğum da tuş olayindan cok biktigim için taktirmaktan korkuyorum

Tuşeden bende nefret ediyorum. Ebelere yalvarıyodum 5 dk sonra bakın die(((( ama caresiz mecbur bakıyolardı. Bu daha farklı bi durum. Ben sağlık ocağında taktırmıştım eli artık alıştığı içi hemn taktı. Kontrollere falanda gitmemiştim alttanmı yoksa usg ilemi bakıyolar bilmediğim için.

hiç korkmayın bayanlar bence hemen gidip takrıtın
bende sizler gibi korkuyordum ve 4 yıl hap kullandım doktorum 5 yıldan fazla hap kullanamazsın dedi
bende cesaretimi toplayıp gittim taktırdım..evet biraz acıdı ama abartılacak kadar değil hafif bir sızı oldu o kadar diyeyim.
martın sonunda 6 ay olacak ve çok rahatım..sadece adet kanamasında biraz artış oldu o kadar sancı falanda yok...
keşke doğum yaptığımda taktırsaydım diyorum çünkü hap baya bir kilo aldırdı bana..

bende istiyorum önümüzdeki ay gidicem ordakiler bana sana özel takıcaz dediler bunun özeli ne oluyo hormonlu flnsa istemem yani bide kanama olunca ağrınız oluyomu benim normalde adetlerim sancılı geçiyoda

Cesaretimi bi toplayayimm kesin gidicem :sly::sly::sly::sly:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…