Doğum Kontrol İlacı Bırakıp Hamile Kalmak

yldzzx

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
244
307
Merhaba ben 3 aydir dogum kontrol hapi kullaniyorum ve bebek istedigim icin hapi birakmayi dusunuyorum. Arastirdigim kadariyla 3 ay hamile kalinmamasi oneriliyor ve hamile kalindigi takdirde ikiz gebelik ihtimali yuksekmis. Biz de esimle ikizlerimiz olmasini cok istiyoruz. Bu durum hosuma gitmedi degill :KK5:Sizler dogum kontrol hapindan ne kadar sure sonra hamile kaldiniz? Kisa surede hamile kalip bir problemle karsilasan oldu mu? Yardiminizi bekliyorum. Tesekkurler :emir_bebek:

Cnm ben hic kullanamdm qma bi abla vardi biraktginin 3 ayinda gebe kalmis

Doğum kontrol hapı kullanıp ikiz olduğunu da ilk defa duydum.
7-8 yıl doğum kontrol hapı kullandım.

Merhaba ben 3 aydir dogum kontrol hapi kullaniyorum ve bebek istedigim icin hapi birakmayi dusunuyorum. Arastirdigim kadariyla 3 ay hamile kalinmamasi oneriliyor ve hamile kalindigi takdirde ikiz gebelik ihtimali yuksekmis. Biz de esimle ikizlerimiz olmasini cok istiyoruz. Bu durum hosuma gitmedi degill :KK5:Sizler dogum kontrol hapindan ne kadar sure sonra hamile kaldiniz? Kisa surede hamile kalip bir problemle karsilasan oldu mu? Yardiminizi bekliyorum. Tesekkurler :emir_bebek:
Canım ben en son 6 ay kullandım. İlk ay denedik olmadı. İkiz olasılığı sadece ilk ay geçerli. İkinci ay şükürker olsun hamile kaldım. Ama hapı ilk bıraktığımda adet düzensizliğim oldu. Yani ilcı bıraktım bir hafta sonra Lekelenme şekkinde kanamam oldu. Bir sonraki ay da bebekkk :)

Canım ben en son 6 ay kullandım. İlk ay denedik olmadı. İkiz olasılığı sadece ilk ay geçerli. İkinci ay şükürker olsun hamile kaldım. Ama hapı ilk bıraktığımda adet düzensizliğim oldu. Yani ilcı bıraktım bir hafta sonra Lekelenme şekkinde kanamam oldu. Bir sonraki ay da bebekkk :)

Allah kucagına almayı, anali babali buyutmeyi nasip etsinn :) Darisi basimiza insallahh :)

Ben bıraktıktan 2 ay sonra hamıle kaldım ama ıkız degıl

Bende 4ay kullandim 4aydir ugrasiyoruz olmuyo kalamiyorum 5gun sonra adet ginum bklm ne olcak hic umitli deyilim yani..

Ilk kez duydum hapi birakinca ikiz gebelik muhabbetini. Ama benim hikayem; 2012 dogumlu oglum var. 4 yildir yasmin kullaniyordum. Nisan ayinda hapi biraktim ve o ay hamile kaldim vee 25 haftalik ikiz kizlarimi bekliyorum. Darisi sana ve isteyen herkese insallah.

Ben en son nisan ayında kullandım mayısta içmeyeyim dedim mayıs ayında hamileydim ve tek benim bebiş ikiz değil ve ben taaa temmuz 12 de hamile olduğumu anladım haziranda tatile gideceğim diye geciktirici kullandım adet dönemim diye çok sağlıklı ilerliyoruz şuana kadar şükürler olsun ben belirti de yaşamadım öyle 15 gün kustum sadece geçti gitti şkür

Hemen

Ilginc duymamistim hic ama.. ben de doğum kontrol hapını bıraktıktan bir ay sonra gebe kaldim ve ikiz:KK33:

ben ilacı bıraktıktan 2 hafta sonra falan hamile kaldım yani illa şu kadar zaman geçince hamile kalırsın diye bi kural yok ama ikiz olayınıda ilk defa duyuyorum senden

X