Aile Planlaması Doğum Kontrol Iğnesi Kullanan Varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

iremre80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
96
0
Arkadaşlar Hapmi Iğnemi Kafam çok Karişik Yardimci Olurmusunuz Hangisi Iyi Acaba Bilmiyorum Kullananlar Yazarsa Sevinirim şimdiden çok Teşk

almanyada igneli dogum kontrolu sadece cocuklari olan, bir daha cok istemeyen kisilere yaptiriyorlar. cünkü igne kullananlarin sonradan cocuk olabilme ihtimalleri cok daha azmis. haplar da tabiiki saglikli birsey degil, kalp hastaliklarina, felc, tromboz riskleri de olabilyor, heleki sigara icen bayanlarda riskler daha da artiyor.

almanyada igneli dogum kontrolu sadece cocuklari olan, bir daha cok istemeyen kisilere yaptiriyorlar. cünkü igne kullananlarin sonradan cocuk olabilme ihtimalleri cok daha azmis. haplar da tabiiki saglikli birsey degil, kalp hastaliklarina, felc, tromboz riskleri de olabilyor, heleki sigara icen bayanlarda riskler daha da artiyor.

SAOL CANIM E BİZ NE KULLANACAZ ÖFFFF... DELİ OLACAM BAKACAZ ARTIK BİR ÇARESİNE İKİ TANE ÇOCUĞUM VAR DÜŞÜNMÜYORUM ....HAPA GELİNCEDE SİGARA KULLANIYORUM DİYE YAKLAŞAMIYORUM NOLACAK TEKTAR BİR DÜŞÜNMEM GEREK ÖNEMLİ KONULAR İYİ GECELER

sadece haplar degil östogen hormonlari iceren bütün ilaclar igneler vs. öyle riskli oluyor... istersen doktorunla konus, ve hormon kullanmadan nasil korunabilecegini sor......

iyi geceler

valla ben evlendigimde iki ay kullandim,1 ayda 3kere agdet goruyodum yani 5 gunum agdetsiz geciyordu artik kansizliktan olcektim yani,baska doktora gittim hemen kes dedi sana yaramiyor dedi,hap kullan dedi,bende cocuk yaptim,sonrada ilk adette sipral taktirdim 4 senedir sukur rahatim oh be,ikinciyi yapayim 10 senelik olanlarindan taktircam benimki bakir hormonsuz olanlardan

valla ben evlendigimde iki ay kullandim,1 ayda 3kere agdet goruyodum yani 5 gunum agdetsiz geciyordu artik kansizliktan olcektim yani,baska doktora gittim hemen kes dedi sana yaramiyor dedi,hap kullan dedi,bende cocuk yaptim,sonrada ilk adette sipral taktirdim 4 senedir sukur rahatim oh be,ikinciyi yapayim 10 senelik olanlarindan taktircam benimki bakir hormonsuz olanlardan

MRB ARKADAŞIM ÖYLE DİYOSUNDA BEN İKİNCİ DOĞUMUMDAN SONRA SPRİAL TAKTIRDIM ÜÇ SENEDEN SONRA ÇIKARMAK ZORUNDA KALDIM RAHİMDE YARAYA SEBEP OLDU ŞİMDİ NE YAPACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM İŞTE DEDİĞİN GİBİ RAHATTI AMA OLMADI NAPALIM ARTIK ....SAĞLIKLI GÜNLER

benim kuzenim esi yurt disindaydi vize islemlerini tamamlayip o da esinin yanina gitmeden igne 5 aylik yaptirmisti bu arada 3 cocugu vardi bir duydukki tekrar hamile kalmis yani ignenin bir faydasini görmemis hapta belli bir yastan sonra riskli spiralde yara yapmis sanirim esinin korunmasindan baska bi care kalmadi gibi :KK43:

X