Aile Planlaması Doğum kontrol hapları

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Miniciqim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
113
0
36
arkadaslar dogum kontrol hapi kullaniyorum
ilerde kisirlik yapar diyenler oldu.. bidaha cocuk olmaz diyenler vs..
dogrumudur sizce kullanipta bebek sahibi olamaya bilirmiyim :

Yok canım bende kullandım yaklaşık 2.5 sene hamile kalmaya engel olmadı ben doktor kontrolünde almadım eczaneden bir marka aldım ve kullandım çok şükür engel falanda olmadı.Sende doktora giderek tavsiye ettiği bir ilacı kullan Allahın izniyle birşey olmaz.Ama sende veya eşinden kaynaklı bir durum olmadıkça tabiki.Bunun dışında korkacak bişey yok canım

canım sakın inanma o savsatalara o haplar saglık bakanlıgından onaylı olarak üretiliyo kısırlık gibi bi etkisi olsa sence çıkartırlarmı,zaten egerki çoçuk olmıcaksa hap kullansanda kullanmasanda olmuyo benim yengem 34 yaşında dogum yaptı üstelik 10 senedir hapla korunuyodu ve bıraktıgı ay hamile kaldı ayrıca bende doktoruma danıştım ve bana verdigi cevap aynen şu oldu;amerikada kızlar 12 13 yaşlarında cinsel ilişkiye başlıyo ve cogunluk hap kullanıyo ve bu kızlar 25 den sonra dogum yapıyo olsaydı onlar kısır olurdu demişti hamile kalmak saglık durumuna ve birde kişinin yapısına baglı kimi ilk denemede hamile kalır kimi 1 sene sonra bence hapa güveen

canım bunlar hep söylenti.tabiki kısırlık yapmıyor.hapı bıraktıktan sonra 6 ay içinde gebe kalabiliyorsun.ben 2 sene hapla korundum bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım.ayrıca hapın birçok avantajını gördüm.emzirme döneminden sonra kesinlikle yine hapa geçicem

dogum kontrol hapini biraktiktan sonraki aylar hamile kalma sansiniz daha fazla oluyor ayrica,yumurtaliklar calisamadigi sureyi de telafi etmeye calistiklarindan sans artiyor.

ben1.5 yıl hap kullandım ve bıraktım heme hamile kaldım,
bence hap çok güzel bi korunma yöntemi.hihoyyyt

bu aslında bence bünye meselesi ben kızımda hemen hamile kaldım ama bu ikincide 6 ay geçti

ben evlendiğimde çevremizdeki bir ka çoçuğu olmayan annemin arkadaşalrı her gün tembih ettiler bana sakın doğum kontrol hapı kullanma diye. hap yüzünden çoçğu olmayan 2 çift var çevremde ama tabiki takdir allahın.

bende bi etki yaptigini sanmiyorum bende 2 seneden fazla kullandim ve biraktigim ay hamile kaldim tabi herkezin bünyesi farkli

sağolun kız lar tesekkür ederim yorumlarınıza içimi rahatlattınız kullanmaya tekrar baslicam bende

bende hemen hemen 2 yıla yakın bi süre kullandım valla çok rahat bıraktıktan bi 6-7 ay sonra hamile kaldım şuan bebiş yolu bekliyoz 4 gözle bencede tamamen bünye meselesi ve taktiri ilahi

bende hapla korundum cok sükür gebe kalmada problem yaşamadım. zaten cocuk sahıbı olmayan bayanlar ıcın hap öneriyor doktorlar. sadece doktora gıdebılırsın hani cocuk yapmaya engel bır problemın varmı yokmu diye. allah korusun varsa tedavı zaman alabılır diye. hersey normlse hıc korkma

peki işth açıyormu kullanan arkadaşlar kilo aldımı ben zaten kiloluyum bide göğüsleriniz ağrıyormu kullnırken bende yeni emzirmeden kurtuldum hap mı iğnemi kondommu öff banda yardım hanımlar

peki işth açıyormu kullanan arkadaşlar kilo aldımı ben zaten kiloluyum bide göğüsleriniz ağrıyormu kullnırken bende yeni emzirmeden kurtuldum hap mı iğnemi kondommu öff banda yardım hanımlar

kilo almadım göğüslerim adet dönemınde agrırdı. hormon sonucta etkılerı her vucutta farklı olabılır. aslında ilaç içmekten hiç hoslanmazdım sımdı nefret ettim kan hapıydı vıtanımıydı:bbo: korunmaya basladıktan sonra iğne düşünüyorum tabı detaylı arastırdıktan sonra ayda bır vurdur sonra rahat hergun unuttum derdı yok bısey yok.. yinede doktorunla konus derım ben yan etkilerini bu dedıgın yöntemlerın..

bendede hiç kilo problemi olmadı ama kişilerin bünyesine göre değişio ama çok pratik bi yöntem ya çokta rahat

Ben neredeyse 3 senedir kullaniyorum hicbir yan etkisini gormedim, goguslerim kullanmadan once de siserdi, simdi hersey duzene girdi hep her ayin ayni gununde adet oluyorum. Kisir olmaktan ben de onceleri korkardim (yani uzun zaman kullanmaktan dolayi olursun dediler) ama guvenilir bir eczaci arkadasim bana tek yan etkisinin biraz asabilik oldugunu soyledi. Fakat ben asabi oldugumu dusunmuyorum:)))) Nadiren iki adet arasinda biraz kanamam oluyor, o da yasadigim stresten kaynaklaniyor diye tahmin ediyorum...Bence doktora danisabilirsiniz bu haplari kullanmanin size uygun olup olmayacagini....

Bende korundum 3 sene kadar ama yanıma kimse yaklaşamıyordu. bende sinir , stres, baş ağrısı vs. saymakla bitmez. 3 sene hemen hemen bomba gibi gezdim. ben bu hapa yorumluyorum. Çünkü bıraktıkdan sonra eşim dediki hanım melek gibi oldun. Demekki hapda vardı bir alamet.Unutmadığın sürece gayet güzel bir korunma yöntemi.Şimdi kullanmıyorum unutkanlığım yüzünden.Eşim korunsun. Yoksa sinirli stresli birde migren var bende ağrılarım katlandıkça katlanıcak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…