Aile Planlaması Dogum kontrol haplari

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ozlem K

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
38
13
28
Kizlar dogum kontrol haplarinin bi zarari var mi sizce yan etkileri konusunda bilginiz var mi? Ben kullaniyorum birakmalimiyim acaba

Dikkatli olun doktora gorunmeden kullanmayin.Ben dogum kontrol hapi yuzunden oluyordum toplar damarimi tikadi 1 hafta hastanede yattim ve anjiyo oldum

Dikkatli olun doktora gorunmeden kullanmayin.Ben dogum kontrol hapi yuzunden oluyordum toplar damarimi tikadi 1 hafta hastanede yattim ve anjiyo oldum

1.5 yildir evliyim ve o zamandan beri kullaniyorum bana dogum kontrol doktor vermistk zaten bu ay mesela 8.gunum adet gunumun hic boyle olmazdi bu aya kadar hep duzenli oldum ne zaman olacagimi bile biliyodum son hapta yani acaba dogum kontrol hapindan mi bu kadar surdu diye de dusunuyorum birakmalimiyim diye dusunuyorum bu arada cok gecmis olsun size de Allah sifa versin

Benim doktorum 5ay kullan , 1 ay ara ver diyor . Yeni bi doktorla görüştüm. İlla ki ben korunmak istiyorum dediğimde , en iyisinin hap olduğumu söyledi, devam etmemi önerdi.

Tesekkurler bence tekrar doktorunuzla gorusun hormon tahlillerinizi yaptirin bende de bir donem duzensizlikler olustu hapa ve gecirdigim rahatsizliga baglamistim ama 37 yasinda erken menepoza girdigimi ogrendim.Yasiniz kac bilmiyorum ama ihmal etmeyin

Doktor bana da verdi 1 aydır adet olamıyorum kist çıktı . bide praloktin yüksekliğinden dostinex kullanıyorum.. ama şu doğum kontrol hapları hakkında yazılanları görüyorum hiç içmek istemiyorum korkuyorum . 6 yol önce de adet düzensizliğinden 1 sene kullanmıştım ama şimdi korkuyorum . O zaman bişey olmadı ama şimdi olma ihtimali ya varsa diye .. 😔😔

Benim doktorum 5ay kullan , 1 ay ara ver diyor . Yeni bi doktorla görüştüm. İlla ki ben korunmak istiyorum dediğimde , en iyisinin hap olduğumu söyledi, devam etmemi önerdi.
[/QUOTE]
Evet o zaman doktorum en iyisinin hap oldugunu soylemisti hic ara vermeden kullaniyorum ben hapi

Tesekkurler bence tekrar doktorunuzla gorusun hormon tahlillerinizi yaptirin bende de bir donem duzensizlikler olustu hapa ve gecirdigim rahatsizliga baglamistim ama 37 yasinda erken menepoza girdigimi ogrendim.Yasiniz kac bilmiyorum ama ihmal etmeyin
En ufak bi agrimda bile doktora gidiyorum her gittigimde de soruyorum dogum kontrol hapi kullaniyorum diye adini soruyolar soyluyorum bi sakıncası varmi devam edeyim mi diyorum edebilirsin diyo doktor bu hapi baya arastirdim ben internetten olsun baska doktorlar olsun hepsi diyo ki bi zarari yok bi cok kez de jinekologlarin videolarina baktim ama iste yorumlarida okuyunca da korktum acikcasi yasimda 24 bu arada

Ee yani derken sizin yasadiginiz tecrubeler var mi diye soruyorum birakmalimiyim acaba diye doktorla olan diyalogumu anlatiyorum sadece

X