Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapları Hormonal Dengeyi Bozuyor

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aysesismanovic

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
8
0
49
Doğum kontrol hapları, çok iyi başarı gösterse de hormonal dengeyi bozduğu için tercih edilmeyebilir. Yani bu hapları kullanmak istiyorsanız, öncelikle bunu kaldıracak bir bünyeye sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde kullanmanız zararlı olacaktır. Düzensiz adete sahip olanlar, 40 yaşının altındakiler ya da henüz hamileliğe hazır olmayan bayanlar bu ürünü kullanabilirler. Fakat gene de bu konuda iyi bir bilgiye ihtiyaç vardır.

En İyi Doğum Kontrol Hapları İsimleri Marka ve Fiyatları 2016

Doğum kontrol hapları, içerisinde östrojen hormonunu içeren ve yüksek etkinliği sebebiyle tercih edilen korunma yöntemlerinden birisidir. Pek, doğum kontrol hapları tam olarak nasıl hamileliği önlemektedir?

Doğum kontrol hapları, yumurtalıklara dışarıdan hormon verir. Verilen bu hormonlar yumurtalığı tamamen ele geçirir. Dolayısı ile gelen spermin yumurtalığı döllemesine engel olur. Dolayısı ile hamilelik durumu yaşanmaz. Bu hapların etkinliği oldukça fazladır. Neredeyse %100’lük bir oranda başarı gösterirler. Bu sebepten dolayı da sıklıkla tercih edilir.

Doğum kontrol hapları, çok iyi başarı gösterse de hormonal dengeyi bozduğu için tercih edilmeyebilir. Yani bu hapları kullanmak istiyorsanız, öncelikle bunu kaldıracak bir bünyeye sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde kullanmanız zararlı olacaktır. Düzensiz adete sahip olanlar, 40 yaşının altındakiler ya da henüz hamileliğe hazır olmayan bayanlar bu ürünü kullanabilirler. Fakat gene de bu konuda iyi bir bilgiye ihtiyaç vardır.

Doğum kontrol haplarını kullanmak için adetin ilk günü belenir. Adetin başladığı ilk gün bu ilaç içilmeye başlanır. 21 gün boyunca devam eder. Yani 21 gün boyunca bu ilaçtan alırsınız ve ilaç bittiğinde 21 gün dolduğunda 7 gün ara verirsiniz. Daha sonra kullanmak istediğinizde tekrar başlarsınız. Genel olarak koruma açısından oldukça başarılı olan doğum kontrol hapları, doğru markalardan alınmalıdır. Yani sağlığınızı düşünmeniz ve kaliteli markaları almanız çok büyük önem taşımaktadır.

Birçok arkadaşımdan da duydum ama yine de sizlerin de fikirlerini almak isterim... Tüylenme vb. onları zaten biliyoruz, sürekli de okuyoruz..

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yil kullandm. Tuylenme falan yasamadm. Her zaman nasilsa ayni devam etti. Sismanlama gb bi etki de yapmadı. Hap kullanmadan once acaip sancili bi adet donemi gecirirdim hap kullanmaya basladiktan sonra ne sanci kaldi ne agri cok rahattim. Hapi biraktiktan sonra ilk 3 ay biz dikkat ettik zaten 5.ayin sonunda da hamile kaldm. Sigarada iciodum kullanirken genelde sigara icenler kullanmasin denir. Dolayisiyla dogum kontrol hapi oyle hormonlari bozan sagligi etkileyen falan bi ilac diil oyle olsa dunyada milyonlarca satilmaz aksine toplatilirdi yanlis bilgilendirme olmasin. Sonra esim sevgilim icime bosaldi ella ictim 3 kez 5 kez diye konulari okur dururuz burada asıl ella hormonlari mahveden bi ilacken dogum kontrol yontemiymis gb lanse edilio asıl yanlis olan o. Neyse dogum kontrol hapinin nasil calistigini doktorunuza sorarsaniz yada biraz isleyisini okursaniz hormonlari etkileyen bi ilac olmadigini gorur ekstra doktorunuzun yasaklayacagi bi durumunuz yoksa rahatlikla kullanabileceginizi gorebilirsiniz.

Hormonlar üzerinde yüzde 99 etkiye sahip. Doktorlar hormonal problemler için özellikle doğum kontrol hapını veriyorlar

Bu arada tuylenme falan deniorda bundan seneler once dogum kontrol haplarinin icerigi bu kadar hafifletilip degistirilmeden once annemde kullanmis onda da boyle bi problem olmamis 2 tane de cocugu olmus. Nerdeyse butun arkadaslarimda hapla korundu hala korunanlarda var onlarda da hic duymadm korunma disinda kist problemi yasadigi icn dogum kontrol hapi kullanan tanidiklarim var onlardada ne kilo ne tuylenme problemi hic duymadim. Butun bu kulaktan dolma bilgiler yuzunden bende acaip kararsizdim dogum kontrol hapi kullanmak konusunda ama doktorumla yaptigim konusma benim icn gayet aciklayici ve yeterliydi. Sehir efsanelerine inanacak olsaydik geri cekilme yontemiyle korunarak butun bi omrumuzu gecirebilirdik ama geri cekilmenin bi koruma yontemi olmadigini bilmek icnde jinekolog olmaya gerek yok diil mi :)

Bende kullandım yan etkisi adetimi azaltmasıydı. Bugünkü aklım olsaydı kullanmazdım çünkü şimdi de çocuk sahibi olamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…