Doğum kontrol hapları hakkında bilgisi olan gelebilir mi

ayseeeenur

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2022
423
118
26
Doğum kontrol hapına başlamayı düşünüyorum kondoma ek olarak önerdiğiniz bir firma var mı bi de nasıl kullanılıyor bilgilendirir misiniz

21+7 ya da 28 tabletli haplar var, ilkinde 21 hap var her gün alıp 21 gün bitince 7 gün bırakıyorsun o sırada regl oluyorsun. 28 olanda 21 hormonlu 7 hormonsuz hap var yine o 7 hormonsuz da regl oluyorsun. Bizim önermemizle olmaz onu geçiyorum o yüzden.

21+7 ya da 28 tabletli haplar var, ilkinde 21 hap var her gün alıp 21 gün bitince 7 gün bırakıyorsun o sırada regl oluyorsun. 28 olanda 21 hormonlu 7 hormonsuz hap var yine o 7 hormonsuz da regl oluyorsun. Bizim önermemizle olmaz onu geçiyorum o yüzden.
Peki sizce hangisi daha mantıklı 28lide hiç ara vermeden 2.kutuya mı geçiliyor

Eczaneden satın alabiliyor muyuz yoksa kesinlikle doktor reçetesi ile mi satılıyor

Eczaneden satın alabiliyor muyuz yoksa kesinlikle doktor reçetesi ile mi satılıyor
Peki sizce hangisi daha mantıklı 28lide hiç ara vermeden 2.kutuya mı geçiliyor
Evet, ben 21+7 kullanıyorum 28 kullanmadım hiç bilemiyorum o yüzden. Doktor reçetesi gerekmiyor ama ailede meme kanseri öyküsü sigara kullanımı yaş gibi şeyleri de göz önünde bulundurup veriyorlar ilacı o yüzden kontrollü kullanmak daha iyi olur.

Evet, ben 21+7 kullanıyorum 28 kullanmadım hiç bilemiyorum o yüzden. Doktor reçetesi gerekmiyor ama ailede meme kanseri öyküsü sigara kullanımı yaş gibi şeyleri de göz önünde bulundurup veriyorlar ilacı o yüzden kontrollü kullanmak daha iyi olur.
Bekar olduğum için çok zor yazdırmam maalesef ama çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Bir şey daha sorabilir miyim kondom hap ve dışa boşalma gibi önlemler alsam gebelik ihtimali hala olur mu tedirginim de tüm önlemleri almak istiyorum

Bekar olduğum için çok zor yazdırmam maalesef ama çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
Yazdırmak değil kadın doğuma gidip kendinize uygun ilacı duyacaksınız doktordan. Zaten hepsi mi bilmem ama birçoğu reçetesiz alınıyor. Ailenizde meme kanseri varsa siz de bu ilaçlardan kullanarak meme kanseri riskinizi artırıyorsunuz mesela. Ya da pıhtı atma riski çok yüksek, bunu doktor kontrolü olmadan almak biraz ağır bi risk, siz bilirsiniz.

Ben sadece hap kullanıyorum 1 senedir bi sorun yaşamadım. Dediğiniz şeyler dışında ne kullanabilirsiniz ki başka yöntem yok zaten :)

Ben olsam kullanmam
Bin pişmanım kullandığım için ..
yinede karar senin

Neden pişmansınız
Cünkü yumurtalıkları tembelleştirip yumurtlamayı engelliyor ve bunu aylarca
Böylece de gebe kalamıyorsunuz ve korunuyorsunuz belki ama ben olsam kullanamam
3 aylık iğneyi sordun mu hiç doktoruna
O da güvenilir bir korunma yöntemi
Bide bekar olduğunu yazmıştın doğru mu anladım ?

Cünkü yumurtalıkları tembelleştirip yumurtlamayı engelliyor ve bunu aylarca
Böylece de gebe kalamıyorsunuz ve korunuyorsunuz belki ama ben olsam kullanamam
3 aylık iğneyi sordun mu hiç doktoruna
O da güvenilir bir korunma yöntemi
Bide bekar olduğunu yazmıştın doğru mu anladım ?
Evet bekarım ve reçete halinde kullanmamam gerekiyor zaten kondomla korunuyoruz ama bir korku yaşadım o yüzden ekstra olarak doğum kontrol hapı da kullanmak istiyorum ama yazdıklarınız beni korkuttu biraz

Doğum kontrol haplarında pregesteron ağırlıklı olan da var öströjen ağırlıklı olan da var. Şimdi burdan birinin önerisini alıp kullansanız koruma yapacak belki ama regl günlerinde yoğun kahve akıntılar ile uğraşacak belki de regl döngünüz tamamiyle değişecek..
Bu yğzden Dr kontrolünde kullanın bekar olunca da veriyorlar merak etmeyin..

X