Aile Planlaması Doğum kontrol hapları beni mahvetti. Kullanacakların dikkatine.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Verite

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2006
1.132
40
2 yıldır korunmak için doğum kontrol hapı kullanıyorum. Yasminle başladım, ginera ve yazz da kullandım.

Ama en nadir görülen yan etkiler bende oldu. Çok kötü!

Yasmin kullanırken yazın, normal sokakta dolaşırken bile yüzümde çiller çıktı. Fazla değildi. Normalde hayatta çilim olmaz. Pancar gibi yansam da. Beyaz tenliyim.
Sonra çok kötü kuruluk yaptı ve canım inanılmaz yandı, her ilişki işkenceye dönüştü çünkü vajina girişinde tahribat oluşmuştu. Doktor ginera deneyelim dedi.

Sonra gene yaz geldi, ginera kullanıyordum ama bu sefer yüzümde çok büyük çiller çıktı. Ayrıca suratım resmen çöktü. Bebek poposu gibi olan cildimin yerinde yeller esiyordu.

Araştırdım ve maalesef östrojen içeren d.k. hapları melazmaya neden oluyormuş. Yani suratımdakiler çil değilmiş aslında.

Ayrıca cildimde en ufak lekeler 2 ayda geçmiyor kahverengi garip lekeler bırakıyordu.

Son bomba, vücudumu aşırı susuz bıraktığı için böbrek taşı oluşturdu ve acillik oldum. O nasıl bir acıdır, bilen bilir.

Bunların hepsi doğum kontrol haplarından dolayı oldu. Maalesef başka bir şeyden dolayı değil. En son 1 ay yazz kullandım ve sonra hapları tamamen bıraktım. 2 yıl boyunca böyle alıştığımız için de cinsel hayatımız bitti.

Sadece pregesteron içeren implanon takmayı düşünüyorum. Umarım bu yan etkiler olmaz.

Cok cok gecmis olsun :1no2:Bu ilaclari uzun sureli kullanmamak lazim aslinda.Ben gecenlerde farkli bir baslikta da yazmistim.Amerika'da Yasmin icin kalp krizi,bobrek yetmezligi,ani olumler vs.gibi sonuclar dogurabilecegi konusunda uyarilar yapiliyor.Siz de 2 yil kullanmissiniz az degil.Ben 3 ay kullandim cok fazla yan etkisini gormedim ama yinede en iyisi hic kullanmamak

ben ria taktırdım 2 ay boyunca aşırı kanama(ayda 20 gün),aşırı derecede agrı şikayeti ile doktora gittim ve enfeksiyon oldugumu derhal cıkarılması gerektıgını söyledı ve cıkarttırdım üstelık yumurtalıklarım iltihap oldugu için antıbıyotık tedavısıne başlamak zorunda kaldım..
eşim kesinlikle kondom kullanmayı reddediyor...konsantre olamıyor kondom ile.
geriye hap kaldı..3 ay önce yasmin e başladım ve bir gece sol tarafımda uyuşma ve sol gözümde ani görme kaybı yaşadım..acillik oldum..doktor hemen hapıda bırakmam gerektıgını söyledi.şaşırdım kaldım hiçbişrsey yaramıyor vücuduma..tüm yöntemlerin yan etkisi var.aylık ve 3 aylık ignelerde aynı etkiyi yapıyor..hatta tamamen adetten bile kesebiliyor 3 aylıklar.. kol içiimplantlarıda aynı etkiye sahip..en iyisi CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEMEK..OHH TERTEMİZ:)kaydirigubbakcemile3

ben 1,5 yıl miranova kullandım.fazla bi yan etkisini görmedim.dr bi ara yasmin vermişti.aman allahım.tüm dengem altüst olu.baş dönmesi mide bulantısı ve de acayip göğüs ağrısı yaptı.göğüslerim tıpkı emziren annelerinki gibi damar damar oldu.şişti.dr. tekrar gittiğimde bıraktırdı.zaten sonra da kullanmayı bıraktım.korunmuyorum artık.

eh artık eşiniz kondom kullanmayı reddetmez en azından sizi düşünüyorsa,ha düşünmüyorsa sizde onu düşünmeyin dediğiniz gibi ilişkiye girmezsiniz sırnaşık şey

Her bünyede değişiyor tabi belirtileri. Bende baş ağrısını çoğalttı. bel ağrıları sinir stres topu gezdim. Çok şükür başka belirtisini görmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…